Transferwise

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 27. 5. 2018 13:10

má někdo vyzkoušeno, jak hodnotí dobíjení transferwise z kreditek mbank, rb nebo moneta? Co se týče případného okamžitého úročení nebo třeba bonusů

jinak kdy by se měl platit poplatek za převod czk z transferwise na czk běžný účet? Dva takovéto příkazy jsem cvičně zadal a fee mám uvedeno 0 Kč
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 5. 2018 14:09

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 23. 6. 2018 07:43

Ve čtvrtek 21.6. večer zamítnuta drobná platba v Lidlu.

A včera mail od Transferwise, že měli problémy za které se omlouvají a jako odškodné mi dávají následujících dvacet převodů mezi měnami bez poplatku.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jan.za 27. 7. 2018 13:53

čulibrk píše:Tak dle
https://transferwise.com/help/article/2 ... nk-account
se za převod CZK > CZK platí 15.80 Kč a za nabití pomocí KK je poplatek 0.3 %, to se pak pro KK UCB, jak tady někdo psal cestu "KK > TW > Rev > CZK účet" nevyplatí.

Nemůžu najít, jak si poslat CZK na CZK ucet. Nabízí mi to jen prevod. Poradi někdo? PS: poplatek za nabití je reálné 0.4% debetni i kreditní kartou...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MilanM 27. 7. 2018 16:40

Převod CZK na CZK bez poplatku (bez převodu) u Transweise lze, nejspíš na to udělám video, dlouho se to hledá jak - i já sám zapomínám. Použiji to jako reklamu na můj web. Video očekávám že se objeví až v polovině příštího měsíce na yesit.cz.
MilanM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 7. 2018 22:23

Zkus to dříve, prosím.
Naposledy upravil čulibrk dne 28. 7. 2018 15:22, celkově upraveno 1
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 28. 7. 2018 09:37

Našel jsem to: v mobilní aplikaci je to pod zalozkou: Account, Balances, Send!
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oreeo 28. 7. 2018 14:38

Cim vic lidi to bude pouzivat, tim drive to bloknou.
oreeo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubik2 2. 10. 2018 13:22

Tak nám Transferwise od 1.12.2018 zavádí poplatek za odchozí platbu 18Kč. Naštěstí Revolut to má stále zdarma.
Příchozí platba je zřejmě nadále zdarma.

For instance, if you're sending money from your EUR balance to a bank account in CZK, you’ll pay the 0.35% conversion fee, plus 18 Kč.

For instance, if you're sending money from your CZK balance to a bank account in CZK, you’ll only pay 18 Kč.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 2. 2019 11:31

Tak mi přišlo:

The new fee to convert CZK to EUR is 0.41%. From 8th March, we’re changing the fees for converting money in your borderless account. Depending on how you use TransferWise, your fees might go up or down.

Takže asi zlatý Revolut.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 24. 2. 2019 14:31

Koukám, že se všechna tahle řešení (Transferwise, PayPal, Revolut, Curve) nejdřív prezentují jako nějaká univerzální nejlevnější průlomové řešení a po pár měsících už neví, jaký poplatek a omezení by vymysleli. Nakonec je lepší mít dobrou klasickou banku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 5. 2019 18:07

je něco za doporučení, doporučený získá něco
a platí, že je první převod free?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 5. 2019 18:44

Doporučovaný má první převod do ekvivalentu 500 GBP bez poplatku (ale platí pouze pro převody se směnou měn nad 200 GBP, přičemž tato sleva nepokryje příplatek za vklad platební kartou), doporučený dostane bonus 50 GBP za 3 klienty, kteří se kvalifikují (realizují převod): https://transferwise.com/help/21/inviti ... ogram-work

Nejspíš není o co stát (to rozmezí 200 - 500 GBP je k ničemu, resp. takový Revolut je asi lepší), zatím jsem nikoho nedoporučoval do TW, ale pokud bude zájem, tak doporučení můžu poskytnout přes SZ...
fremantle
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků