Platební karta do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pepisis 28. 1. 2018 14:38

ok, diky. Zřizovat si další účet už nechci. Takže na výběry equa, na placení asi RB s 1% vratkou.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabičkaBambulka 1. 2. 2018 10:12

pepisis píše:Ahoj, v březnu jedu na Filipíny. Momentálně vlastním následující platební karty a nechci si zřizovat jiné:
KK RB Life
DK Equa
DK Airbank
DK Fio
DK ČS (jediná Visa)

Jakou z výše uvedených karet bude nejlepší 1) vybírat z bankomatu, 2) platit.

Vím, že někteří máte celkem přehled, tak pokud poradíte, budu rád.

Díky

Na bankomat 100% ta od equa banky
BabičkaBambulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 1. 2. 2018 10:56

Plati jeste porad ze MC Miles&More od UCB ma kurs asociace?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 1. 2. 2018 11:27

Bavíme se o UCB, takže asi nikdo neví jak to je. Dovolím si zaspekulovat, že: Pokud to UCB správně zaúčtije, tak to bude buď kurzem asociace, nebo kurzem asociace + 0,5%
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 2. 2018 12:15

mě potvrdili přímo z UCB (ne infolinka), že se u MC KK nic nemění
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cestak71 1. 2. 2018 23:34

Je to tak, podle sazebníku s platností od 1.3., který je už na stránkách banky ke stažení, se konverzní poplatek ve výši 0,5 % u KK bude týkat pouze karet Visa. Aspoň, že tak :-)
cestak71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jiri.Kuchta 26. 4. 2018 00:33

Delitzsch píše:Dnes Maestro v Německu funguje všude, kde akceptují MC.

Bohužel, stále jen zbožné přání. Dnes jsem nenatankoval v Bavorsku u samoobslužné cerpacky. Visa a MasterCard to odmítlo okamžitě. Maestro se tvářilo naprd že jí to zná ale posléze to taky odmítlo. A mne nějak nenapadlo chytnout nejbližšího Němce že mu dám hotovost a ať mi to zaplatí jeho kartou
Jiri.Kuchta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KoulK 27. 9. 2018 19:49

Nedávno jsem byl v Maďarsku a potřeboval vybrat peníze z bankomatu. Probíhalo asi takto:

Zadám v bankomatu částku.
Bankomat (parafrázuji): "Přejete si částku odečíst v měně HUF nebo přepočítat na vaší domácí měnu?"
Já: "V měně HUF."
Bankomat: "Zvolili jste přepočet na domácí měnu. Bude vám odečtena následující částka... Ano x Cancel"
Já: "Cancel"
Bankomat: "Děkujeme zě jste potvrdili souhlas s DCC. Nezapomente v bankomatu kartu."

Bylo to normoš bankomat v bance. Naštěstí jsem vybíral málo, takže mě to tolik nestálo...
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 27. 9. 2018 20:04

Prohozeny tlacitka :-)
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlcek.vlastik 8. 1. 2019 17:08

Dobrý den!

Mám podobný dotaz, jako původní tazatel, jen s rozdílem, že se v červenci chystám do Brazílie a nyní v lednu do Milána. Rád bych v obou destinacích platil převážně kartou, v Brazílii jsou podle kamaráda, který absolvoval dovolenou minulé léto, terminály úplně všude. Moje otázka zní: bude debetní karta Mastercard Standard, která je zdarma k běžnému účtu Creditas, vyhovující? Jestli jsem dobře vyčetl a pochopil, vedení účtu a platby kartou jsou zdarma, výběr z bankomatu v zahraničí pak za 30 Kč.

Případně pokud by se někdo podělil o výhodné řešení, byl bych vděčný. Děkuji za odpovědi.
vlcek.vlastik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 1. 2019 17:16

Z debetních karet asi nic lepšího nevymyslíš - kurz je lepší, než je průměr i poplatek 30 Kč je rozumný. Pozor na to, že v Brazílii bankomaty mohou účtovat ještě vlastní poplatek, v Sao Paulu chtěly asi 6 USD, jestli si dobře pamatuji.

Pokud chceš lepší podmínky, poohlédni se po kreditkách od Hello (Hello, Alza, Euronics, Datart, Mototecha), je tam kurz asociace a ještě jeden z bonusů - na výběr buď 1 % vratka (což ještě dále zlepší kurz u plateb) nebo výběry v zahraničí zdarma. Nezapomeň si příslušný bonus aktivovat, při vydání karty tam není žádný.

Ideální by byla kombinace debetky Creditas pro výběry + kreditky Hello pro platby.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 8. 1. 2019 17:27

Brazilsky real neni na kurzovnim listku RB, takze RB debetni kartou zaplatis kurzem MC.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 1. 2019 17:57

a kreditkou (RB) ne? (navíc vylepšeno o vratku)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlcek.vlastik 8. 1. 2019 23:06

O výběry mi moc nejde, nemám v plánu je provádět často. Platit kartou se tam prý dá úplně všude. Ta vratka funguje tak, že další měsíc dostanu odměnu na daný úvěrový účet? Asi není možné ty peníze potom někam převést, musí se utratit, chápu to dobře? Obecně příliš nenakupuji, jsem jen student, jde mi o použití na zahraniční stáži, tady podobné služby skoro určitě nevyužiji.

Na stránkách Hello ani Creditas se mi nepovedlo najít kurz toho brazilského realu, jak můžu zkontrolovat, že je výhodný?
vlcek.vlastik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 1. 2019 05:47

Ano, vratka funguje tak, že se ti připíše na kartu první den následujícího období. Teoreticky můžeš tu částku vybrat z bankomatu, ale za výběr z bankomatu je poplatek a myslím, že utratit 500 Kč (maximální měsíční hodnota vratky) nebude problém.

Pokud kartu před koncem měsíce nevyrovnáš (což u kreditek Hello doporučuji, neplatí se pak měsíční poplatek), tak další měsíc zaplatíš dluh snížený právě o ten bonus.

Co se kurzu týče, Hello kreditky používají kurzy MasterCard https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
Včereší kurz byl 1 BRL = 6.018893 CZK

U Creditas se to (myslím) převede kurzem MC na zúčtovací měnu karty (jelikož BRL není v kurzovním lístku Creditas) a následně z této měny (u Creditas asi EUR) na koruny. Aktuální kurz EUR je 26,071, což je asi o 10-15 haléřů lepší než je u bank běžné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků