ibod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 12. 2015 12:24

ahoj, nevíte jestli mají v tabáku Geco dálniční známky? Jde tam platit ibody, tak přemýšlím jak se jich zbavit :)

sólo dálniční známku mají cca za 7250 bodu a nevím jak je to s poštovným. Datart a různé jiné poukázky na ibodu se směňují v poměru 450 ibodu = 100 kč, tak by podle této logiky nákup dálniční známky v Gecu (pokud ji tam mají), měl vyjít levněji. diky moc za info.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2015 12:43

Pokud vyjde 100 Kc poukazka na 450 iBodu, tak poukazky za 1500 Kc by vysly jen na 6750 iBodu. A rocni dalnicni znamka stoji 1500 Kc ne? Co ti tedy vyjde na 7250 iBodech levnejsiho? Za 7200 iBodu bys dostal v poukazkach o 100 Kc vyssi hodnotu nez je hodnota dalnicni znamky a jeste by ti 50 iBodu zbylo.
Naposledy upravil osobne2 dne 25. 12. 2015 12:50, celkově upraveno 1
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2015 12:49

No, je pravda, že dostane za ibod méně, ale zase to může být varianta, jak ibody utratit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pivinecek 25. 12. 2015 13:59

takže za ibody přimo v eshopu stojí dálniční známka 7265 ibodu, nevím kolik by stálo doručení nebo jestli se to někde vyzvedává.

V Gecu platba bodama by vyšla dálniční známka na 6750 ibodu pokud teda platí i v Gecu ta logika 450 ibodu = 100 kč kupon.

čili úspora by tam byla 515 ibodu + případné poštovné. Všechno je zbytečné pokud v Gecu dálniční známky nevedou :))
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2015 14:42

Leda tam zavolat a zeptat se, jestli vedou dálniční známky, telefon mají uveden u každé provozovny. Já jezdím bez dálniční známky.
Jinak je podle mě nejvýhodnější utratit iBody v Datartu nebo Auto Kelly.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2015 17:26

Aha, e-shopem myslíš katalog odměn ... Když se tak koukneš, Tebou uvedená logika neplatí u všech, např. u OMV poukázek je hodnota ibodu 0,10 Kč. Pokud by třeba šlo koupit v auto kelly dálniční nálepku, pak to lze řešit poukazy.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2015 18:33

Přesně tak, poukázky OMV jsou výsměchem - 1Kč/10iBodů. :D To už raději nabídněte své iBody v tomto kurzu zde na fóru k prodeji a nakupte PHM levněji na Tank Ono.

Já budu mít první expiraci iBodů asitak za rok, takže až pak budu řešit, co nakoupím. Mám tam něco kolem 5000 iBodů.

Pokud bude někdo provádět větší nákup a nebude mít dost iBodů na pokrytí celého nákupu, tak se mu může vyplatit nakoupit iBody od ostatních klientů registrovaných v iBodu, protože iBody jdou převádět. Za kolik byste své iBody prodali, když máte nejvýhodnější kurz u partnerů iBodu 1Kč/4,5iBodů ? Prodali byste iBody např. při kurzu 1Kč/6iBodů a získali tak přímo finanční hotovost použitelnou kdekoliv?

-- 25. 12. 2015 19:00 --

pivinecek píše:...
sólo dálniční známku mají cca za 7250 bodu a nevím jak je to s poštovným. ...

https://ibod.cz/faq
Kolik stojí poštovné a balné?
Poštovné a balné je 480 ibodů nebo 120 Kč. Na infolince iBODU je možné uhradit poštovné pouze v ibodech.
Jakým dopravcem mi bude odměna doručena?
Odměny jsou standardně zasílány kurýrní společností, případně Českou poštou.
Mohu si odměnu osobně vyzvednout?
Bohužel, osobní vyzvednutí odměny není možné. Odměny jsou určeny pouze k odeslání na vaši adresu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2015 21:55

Já zatím kupoval drobnosti v Datartu (kabel k tiskárně apod.) a potěšilo mne, že dostanu normální účtenku, kterou můžu dát i do účetnictví. Kurz je otázka momentální poptávky a nabídky. Až o tom budu uvažovat, tak to budu řešit. V Datartu je např. hodnota ibodu 0,222222 Kč, takže v závislosti na tom, jak bych další ibody chtěl, bych to viděl na 0,16 - 0,19, takže jak píšeš. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2015 22:00

Platil jsi tam primo iBody nebo poukazkami (iKupony)?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2015 22:03

Přímo kartou iBod - načte si čárový kód, podá Ti číselnou klávesnici od PC a zadáš PIN. Nejspíš se to musí nejdřív aktivovat (taky asi musíš být registrován v Datartu), protože si musíš zvolit PIN.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 12. 2015 22:34

Jo to mam. Ale vyhodnejsi je asi platit poukazkami, pak totiz navic dostanes i dalsi iBody za nakup.
Obrázek
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 12. 2015 06:27

Ty dostaneš i takhle.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 12. 2015 08:58

Tak to jsem netusil, diky.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod wingsd 29. 12. 2015 09:49

Tak jak jste dopadli s tim Geckem?Prodavaji dalnicni znamky?Ja jsem volal na jednu prodejnu a nemeli je, ale nevedeli, jestli jinde maji....

Jinak pokud jsem to dobře pochopil IBOD žádné poukázky do Geka nedělá, ale jde platit rovnou IBODY. Není mi však jasný jaký je převod.
Pokud sbíráte pouze GECO body tak tam je hodnota jednoho GEKO bodu 1kč.Pokud byste chtěli převést GEKO body na IBODY, tak je převod 1Geko bod=2,8 Ibodu. Z toho odvozuju, že to tak bude i při zpětném placení, to by pak odpovídalo 100kč za 280 IBODů a to by byl asi nejlepší poměr směny Ibodů. Pokud by prodávali známku tak by vyšla na 4200 Ibodů :hm

:?: Otázka teda zní: sehnali jste někdo dálniční známku v Geku trafice?
Máte zkušenosti s platbou ibody v geko trafice(jaký je převod, jak to funguje atd...)
Prodávají tam ev. něco jiného použitelného?

BTW na IBOD lince mi asi před 3mi měsíci řekli, že odměny z katalogu, které jsou posílány poštou tak mají poštovné a balné v ceně-tzn. nic se nepřiplácí, ani ibody ani penězi (říkali, že aktuálně to tak je a že to bude asi do konce roku a pak sami neví...). Ale jak říkám, informace je to staršího data.

-- 29. 12. 2015 09:57 --

Tak jsem obvolal asi 5 geco trafik napříč republikou, kde se pohybuji a nikde je nemají, v jedné mi říkali, že je vůbec nedostávají....takže tudy to asi nepůjde :-|

-- 29. 12. 2015 10:00 --

Autokelly také dálniční známku nenabízí...
wingsd
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 1. 2016 08:07

ibody zřejmě opraveny ze strany české spořitelny, dneska připsáno nějak podezřele hodně. Stalo se to taky někomu?
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků