Kde získat zdarma VISA kartu?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 11. 2. 2018 09:20

Vše je pri splnění podmínek zdarma, někde to je jen o obratu, někde o zřízených službách. Například nejjednodušší je asi mBank, kde se platí za kartu pouze v případě, když se s ní neudělá platba v součtu za 1500 Kč. Podmínku lze obejít, když člověk má u nich kk (bez splnění obratu také placené), nebo stačí mít zřízen kontokorent, což nic nestojí, nemusí se nic hlídat, ani splňovat. To je podle mě ta cesta kudy jít, aniž by se splňovaly jiné podmínky.

Základní účty u KB a ČS jsou nevýhodné, platí se u nich za kde co.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 2. 2018 09:37

mBank je dobrá alternativa, ale je nutné vybrat v měsíci alespoň těch 1.500,- Kč, nebo mít KK, případně jiný úvěrový produkt (se vším, co to s sebou nese). Výběr z bankomatu je zdarma jen nad částku 1.500,- Kč. Jsou tam nevýhodné kurzy v zahraničí. Kdo by měl DK od mBank jen jako záložní, pro toho to není lepší řešení než KB nebo MMB, případně ČS, kde stačí mít skutečně jen "spící" účet. Pro pravidelné používání v ČR je ale mBank lepší.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 11. 2. 2018 09:42

Delitzsch: díky za tip, ta Moneta vypadá dobře, jen jsem nikde v ceníku nenašel za kolik je převydání té MC. Jinak poplatek za výběr mne netíží, je to na platby a přinejhorším cash back.
cz01: jasně u mBank je jediným bezplatným řešením ten kontokorent - a ten bude strašit v registrech i při nečerpání
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 2. 2018 09:48

Cenu za převydání bohužel nevím. Ale třeba v případě ztráty karty a jejího opětovného vydání se platí 150,- Kč. Jestli by to stálo tolik? Kdyby se karta úplně zrušila (měsíc je výpovědní doba) a pak se znovu objednala, nebude to stát nic, to vím určitě.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 2. 2018 10:24

ČS Základní účet zdarma je, ale platí se za výběr z bankomatu a odchozí platby. KB MůjÚčet je zdarma, včetně výběru z bankomatu KB, opět platí se za odchozí platby, cca před rokem dávali v KB Visu automaticky.
IMHO je to lepší volba než mBank nebo Moneta, v ČR jsem se snad ani nesetkala s místem, kde by brali jen Visu a Mastercard ne, Visa je třeba leda tak v zahraničí a jsem celkem citlivá na zahraniční kurzy :-).
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 2. 2018 21:27

No já bych zkusil si v RB říci o VISU Classic, mám to tak a výpověď jsem neobdržel.
Jasně, možná že jen zatím.. A také je možné, že už je nevydávají. Já ji dostal ještě v září (coby 2. kartu)..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 2. 2018 23:17

Máš tedy od RB dvě embosované karty?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 11. 2. 2018 23:54

k eKonto Komplet jsou dvě embosované jsou za poplatek, takže v ceně pouze jedna embos + jedna neembos, tipuju ze ty VISY zruší všechny, Electron nemám ani rok
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 2. 2018 04:45

Vím, ale on tam píše, že ji má jako 2. kartu.

Já zase tipuji, že zruší všechny neembosované, mám Maestro a taky mi přišla SMSka, že mám důležitou zprávu v IB ohledně KK, ale žádnou zprávu tam pořád nemám.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 12. 2. 2018 10:50

ne ma kombo VISA Classic + Debit MC Basic, kterou nahrazují Electron a Maestro, také neembos
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2018 19:33

Já mám Visa:

kreditku: Axa (od Unicredit)
Debetku: Visa Infinite (od ČS ke službě Erste Premier), Visa Infinite od ČSOB (služba ČSOB Premium) a VIsa Platinum od KB (produkt Top nabídka). U všech stačí splnit podmínku obratu.
Nejsem si jist, jak je to u Sberbank, dříve bylo na výběr, jakou kartu člověk chce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 13. 2. 2018 20:17

U Sberbank je nadále na výběr mezi debetními kartami VISA a MC. Jsou ale zatím kontaktní, bezkontaktní by měly být během roku. Kreditka je pouze MC a je bezkontanktní. Platí obratová podmínka.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 13. 2. 2018 22:32

Bezkontaktní karty slibuje Sberbank CZ cca 2 roky zpět a nic se neděje. K vůli tomu a jejich předpotopním bankovnictví s klíčenkovým tokenem mě pěkně se... Asi se s takovou s nimi rozloučím. Ale kontaktní VISU vám rádi zařídí.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod losalamos 19. 2. 2018 10:46

Token je pravděpodobně bezpečnější, než nějaké ověřovací SMS. To jen tak mimochodem. Ale taky ho nemám rád.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ridder 20. 2. 2018 15:46

U které banky zřídit VISA debit kartu, která bude sloužit jen k online platbám v zahraničních měnách. Dobré kurzy jsou plus, ale karta se použije jen párkrát za rok na nižší částky, takže to není úplně podmínka. Odchozí platbu nebo aspoň 1 výběr z bankomatu za měsíc by to mít mělo. Nic dalšího nepotřebuji a účet ideálně bez podmínek. Co byste doporučili? Zatím váhám mezi zde již zmiňovanými KB, MMB a ČS.
Ridder
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků