Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 5. 2. 2017 22:29

Creditas dělá pravidelné firemní směny, stačí se zmínit, že máš taky Roklen účet a oni už ti rádi nabídnou lepší kurz, i když nevím zda u pouhých 10k USD. Je potřeba však uzavřít osobně rámcovou smlouvu.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 6. 2. 2017 12:37

A od kdy platí ten nový ceník? Mně nic nepřišlo a na stránce mají pořád ten loňský...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 2. 2017 12:53

od 1.3.2017
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 2. 2017 13:42

Ale pro lidi co si otevřeli účet do určitého data a mají tak fix platí až od 1.8.2017
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 7. 2. 2017 16:22

V ceníku mají "*Stačí jeden obchod nad tuto hranici a máte marži jistou pro všechny další obchody".
Nejspíš to teda pro všechny další obchody platit už nebude nebo ano? Pak by stačilo udělat jednu větší směnu a mít pořád třeba 0,08 % - 0,10 % i od 1000 eur.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod -=Magic=- 7. 2. 2017 20:06

Takže TOP pro porovnání Creditas vs Roklen a nic dalšího nemá smysl zkoušet, ano?
-=Magic=-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monostatos 27. 3. 2017 19:22

Také máte na Roklen problémy s výplatou peněz po směně? Dělal jsem tři výměny a dvě z toho se zasekly a peníze mi vyplatili až po několika urgencích (prý chyba korespondentské banky)....přejdu ke Creditas, tohle mi přijde k ničemu. Škoda jenom, že tam nemají on-line platformu
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 27. 3. 2017 19:37

Stačí zavolat do Creditas pro kurz, poslat instrukce emailem a oni to vše zařídí, nemusíš nic nikam vyplňovat do online rozhraní. Akorát při ekvivalentu do 5000 EUR platíš 150 Kč za odchozí platbu (každou dílčí).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 3. 2017 04:33

Monostatos píše:Také máte na Roklen problémy s výplatou peněz po směně? Dělal jsem tři výměny a dvě z toho se zasekly a peníze mi vyplatili až po několika urgencích (prý chyba korespondentské banky)....přejdu ke Creditas, tohle mi přijde k ničemu.


Tak tohle mne priznam se trosku vystrasilo, planoval jsem pres Roklen vymenit Eur na Czk. Zeptam se, ty problematicke vyplaty byly u konverzi spojenych se zahr. platbami, treba do nejakych mene obvyklych destinaci, popr. se to tykalo nejakych mene obvyklych men? Nebo se objevily problemy i u beznych konverzi treba CZK - USD nebo CZK - EUR ve vnitrostatnim platebnim styku? Kdyby to hrozilo jen u tech zahr. plateb, tak by mi to tolik nevadilo, protoze mne jde jeN o jednoduchou vnitrostatni konverzi EUR - CZK.

btw. u toho Creditasu lze za ucelem konverze taky uzavrit jednoduse online ramcovou smlouvu tim, ze se na jejich stranky nahraji pozadovane doklady jako zrejme u Roklenu, popr. mailem, nebo je to komplikovanejsi a musi se osobne na jejich pobocku? A na konkr. transakci se potom clovek domlouva pouze telefonicky?
A ma ten Creditas v teto relaci podobne vyhodne kurzy jako Roklen i pro lidi, kteri u nich nemaji bezny nebo sporici ucet?
Diky

-- 28. 3. 2017 05:59 --

PS: Jeste nechapu jednu vec. Dve stranky zpatky zde nekdo psal, ze pro transakce nad 10000 Eur ma Roklen ted po nedavnem zdrazeni marzi 0,10%. A ja kdyz jsem si zadal do te orientacni menove kalkulacky na jejich webu, ze chci vymenit 16000 Eur, tak mi ta marze vysla jenom 0,63%.
Cim to podle Vas muze byt zpusobeno? Ta marze je prece snad rozdil mezi polozkami Kurz na devizovem trhu a Vas orientacni kurz? Tak jaktoze mi vychazi tak nizka? Prijde mi divne, ze by si uctovali min, nez odpovida ceniku. A to mi jeste pracovnice na infolince rikala, ze obchodnik na dealingu by mi pri teto smene mel nabidnout min. kurz odpovidajici te polozce "Vas orientacni kurz" nebo jeste vyhodnejsi.

A propo, ze maji stavajici klienti s uzavrenymi smlouvami marzi 0,08% garantovanou az nekdy do 7/17, jak tu nekdo psal, znamena, ze pro ne plati na vsechny smeny, nebo jenom ty prekracujici urcity limit? Stary cenik uz na jejich strankach nevidim.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 3. 2017 06:04

Já tedy nikdy s převodem peněz problém neměl - jednalo se vždy o směnu EUR - CZK v rámci ČSOB. Ale ty hlasy se tu čas od času objevují a také mne děsí.

0,63 % je víc než 0,10 %. Nevím s jakou marží pracuje kalkulačka, spíš bych si tipnul, že s horší. Marže by mohla být rozdíl mezi nabízeným kurzem a kurzem na trhu. Po telefonu obvykle nabídnou lepší kurz než v aplikaci.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 28. 3. 2017 06:46

ahoj,

porad plati,ze Roklen neudela obchod pod 1000Eur?
par drobnych treba ekvivalent 5000kc i za cenu samozrejme horsiho kurzu?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 3. 2017 06:59

To asi úplně neplatí, ten limit zřejmě platí jen pro aplikaci. Po telefonu lze údajně (dle informací od nějaké infoslečny) směnit i nižší částku. Jak nízkou, nevím. Chtěl jsem směňovat řádově 18000,- CZK a prý by to šlo. (nakonec jsem to ale realizoval jinak)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 3. 2017 07:15

Být makléř a někdo mi zavolá, že chce směňovat pár tisíc, tak mu nabídnu kurz takový, že si to ještě i přespříště rozmyslí... :-)

Jinak teda u RoklenFx jsem udělal několik desítek obchodů a marži jsem měl vždy pod 0,1 % vůči středu (nikoliv ty jejich bid-ask zvlášní kurzy), ale výlučně jsem telefonoval, což bylo asi i rychlejší do jedné minuty se domluvit, než v té aplikaci se pokoušet najít čísla účtů a všechno to tam naklikat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Monostatos 28. 3. 2017 07:28

Persbrandt píše:
Monostatos píše:Také máte na Roklen problémy s výplatou peněz po směně? Dělal jsem tři výměny a dvě z toho se zasekly a peníze mi vyplatili až po několika urgencích (prý chyba korespondentské banky)....přejdu ke Creditas, tohle mi přijde k ničemu.


Tak tohle mne priznam se trosku vystrasilo, planoval jsem pres Roklen vymenit Eur na Czk. Zeptam se, ty problematicke vyplaty byly u konverzi spojenych se zahr. platbami, treba do nejakych mene obvyklych destinaci, popr. se to tykalo nejakych mene obvyklych men? Nebo se objevily problemy i u beznych konverzi treba CZK - USD nebo CZK - EUR ve vnitrostatnim platebnim styku? Kdyby to hrozilo jen u tech zahr. plateb, tak by mi to tolik nevadilo, protoze mne jde jeN o jednoduchou vnitrostatni konverzi EUR - CZK.


Byly to tuzemské platby, směna EUR a CHF na koruny...
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 3. 2017 14:26

drkarel píše:Já tedy nikdy s převodem peněz problém neměl - jednalo se vždy o směnu EUR - CZK v rámci ČSOB. Ale ty hlasy se tu čas od času objevují a také mne děsí.

0,63 % je víc než 0,10 %. Nevím s jakou marží pracuje kalkulačka, spíš bych si tipnul, že s horší. Marže by mohla být rozdíl mezi nabízeným kurzem a kurzem na trhu. Po telefonu obvykle nabídnou lepší kurz než v aplikaci.


Omlouvam se, to byla samozrejme moje chyba. Ta marze mi z menove kalkulacky vychazela 0,063%. Ted mi to treba vychazi dokonce 0,059%. Predpokladam, ze uvadeny "Kurz na devizovem trhu" bude asi realna a objektivni hodnota (mozna jsem naivni), a pokud mi po telefonu nabidnou jeste vyhodnejsi (nizsi) marzi nez v kalkulacce, tedy lepsi muj kurz, tak mi to nejak nezapada do jejich ceniku.

-- 28. 3. 2017 15:44 --

Monostatos píše:
Persbrandt píše:
Monostatos píše:Také máte na Roklen problémy s výplatou peněz po směně? Dělal jsem tři výměny a dvě z toho se zasekly a peníze mi vyplatili až po několika urgencích (prý chyba korespondentské banky)....přejdu ke Creditas, tohle mi přijde k ničemu.


Byly to tuzemské platby, směna EUR a CHF na koruny...


To nechapu, pokud to byly tuzemske platby, tak tam figuruji nejake korespondentske banky? To tim jako mysleli Vasi banku? Nevim, co jineho by mohla byt v tomto pripade korespondentska banka.
Z jake banky a do jake banky Vam sly u tech problematickych smen penize? Tam je asi dost podstatna informace, jestli mel Roklan smenenene penize poslat do nektere z bank, u kterych ma sam ucet, nebo jinam.

Je to jinak predpokladam cerstva zalezitost, nic starsiho data? A jak dlouho jste z nich treba ty penize tahal? diky moc
Persbrandt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků