Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dr.D 16. 1. 2019 17:24

V HB to oficiálně nejde, ale je na to "hack", byl na to v příslušném vlákně návod.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 16. 1. 2019 20:49

Jerry7650 píše:Používám bezproblémově kombinaci Mall karty a Twisto karty, takže mám díky tomu 2 procenta ze všech nákupů. Mají tyhle společnosti nějak ošetřené rotace plateb? Tj. Teď mám splátku na Mall kartě 20k.Zaplatim Twisto účtem a hypoteticky zase Mall kartou a mám z toho 400 bonus. Na čem se toto zasekne? Předpokládám, že jeden z těch dvou subjektů to nějak zablokuje nebo rovnou zruší účet. Je mi jasné, že to tu už někde bude řešeno, ale nedaří se mi to najít.

Takže funguje mít TWISTO kartu, vše s ní platit (poplatek 49 Kč) a pak ji splatím KK Mall, která vrací 2 % ? díky
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 1. 2019 21:14

poplatek ani u twista neplatim, u vyuctování to tam snížíš kurzorem na nulu. akorát na to člověk nesmí zapomenout než klikne na zaplatit kartou.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2019 23:06

vpe píše:Zkoušel jsem QR kod na vypísu za KK. Apka banky ale nevyplnila částku.
Jak si s tím má Lojza uživatel poradit? Vyzkoušejte QR platbu za vypis raiffeisen ...


Dnes jsem dostal výpis KK Mall a hned jsem QR kódem celou dlužnou částku bez potíží uhradil, Smartbanking Poštovní spořitelny (Android verze) neměl s QR kódem žádný problém a vyplnil vše. Takže spíše se obrať na tvou banku, jaký paskvil Smartbanking vypustila :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 23:09

Richee :-)

Ale je to vypis z minuleho roku, uz to mohli na vypíše opravit, nacti si QR udaje a podivej se, zda tam je měna nebo neni... podle dokumentace https://qr-platba.cz/pro-vyvojare/specifikace-formatu/ je měna nepovinný parametr, takze aplikace Richee za to muze take...

Je videt, ze to asi nikdo nepouziva, neresi...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2019 23:23

Tak jsem se na to ze zajímavosti podíval. QR kód RB výpisu kreditky měnu neobsahuje, ale to nemusí, "normálně" naprogramovaný Smartbanking logicky předpokládá CZK. V QR kódu částku výpisy RB kreditky mají ve formátu 1234.56, tedy s desetinnou tečkou. Schválně jsem ten QR kód vyzkoušel hned ve třech Smartbanking Android aplikacích (Poštovní spořitelna, Equa a Air bank) a všude to bez potíží načetlo i s částkou. Chyba je tedy výhradně u Richee, kde programátoři u QR buď u částky očekávají desetinnou čárku místo tečky, nebo tu měnu (přitom to má umět i bez měny, s tečkou i čárkou).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 23:33

Desetinnou tečkou to nebude, ja jim to napsal viewtopic.php?style=2&f=316&t=1292322&p=12157103#p12157103
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 22. 1. 2019 16:38

Tak jsem se s KK RB rozloucil, dokonce mi poslali mailem potvrzeni o prijeti vypovedi smlouvy o KK. Vypoved jsem posilal papirovou postou pomoci formulare, ktery jsem sem kdysi linkoval.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 24. 1. 2019 23:27

Ahoj, dva dotazy před plánovaným odchodem od RB:
1) Ještě se nechá s RB domluvit odpuštění poplatku 50 Kč za vedení Mall karty?
2) Curve stále nefunguje?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 24. 1. 2019 23:37

Curve v kombinaci s RB by mělo fungovat, kromě výběru z bankomatu, ten nefunguje vůbec.
Mě třeba fungují jak kreditní tak debetní karty, které jsem tam registroval původně.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 24. 1. 2019 23:43

Diky, a porad to tedy RB pocita jako online platby? Jestli nabídnou retenci, tak bych si asi jednu kreditku nechal.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SVitara 24. 1. 2019 23:51

Jo. Ale poplatku se nezbavis ani v retenci.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 25. 1. 2019 00:25

ano, online platby spadající do bezúročného období
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 25. 1. 2019 06:32

SVitara píše:Jo. Ale poplatku se nezbavis ani v retenci.

No neco jsem tu v historii zahledl. Tak asi pá pá.

edit: Tak na pobočce podána výpověď dvou kreditek, úplně bez zajmu. Uvidíme, jestli se ozvou z retencniho. Mozna jsem mel volat nejprve na infolinku.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 25. 1. 2019 16:53

Jeste jeden dotaz, jak je to s prictenim bonus bodu za platby v aktuálním zuctovaci obdobi? Jsou pricteny = lze je vybrat hned po zauctovani platby, nebo az po vystaveni vypisu?
Korzaik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků