ČEZ KARTA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lodgy 3. 3. 2018 09:40

drkarel píše:To bych reklamoval, žádný způsob výpočtu bonusu (krom toho, že to jsou 2 %) jsem v podmínkách nenašel.

Tak nakonec to zaookrouhlili výhodně pro klienta, zjistil jsem totiž, že mám v lednu i jednu transakci v CK za 88 Kč a z toho vlastně bonusy nejsou.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pnovk 8. 3. 2018 05:20

Zkoušel někdo žádat o navýšení úvěrového rámce? Jak to dopadlo a co chtěli doložit? Mám rámec 30000 Kč a potřeboval bych cca dvojnásobek.
pnovk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 8. 3. 2018 10:27

pošlou Ti lejstro k doložení příjmu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 3. 2018 10:34

Je možné ČEZ kartu přebít? A je nějaký limit na bonus měsíčně, nebo jen ročně těch 6000 Kč?

Resp. je možné získat celý bonus jednou platbou (velkou) v jednom měsíci a pak už kartu nepoužívat?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 16. 3. 2018 10:45

Já jsem kartu úspěšně přebil a používal. A dostal jsem za jeden měsíc bonus přes 1000 Kč.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 16. 3. 2018 12:33

Nekdo tu ale psal, ze prebit nejde.
jujec píše:Tak je to horší - i když jsem si tento týden poslal na kartu 90 tisíc, systém mi nyní hlásí, že mám zůstatek 5 tisíc. Volal jsem na infolinku a dověděl jsem se, že mám aktuální přeplatek 67 tisíc, ale disponibilní jen těch 5 - systém si neumí poradit s tím, když má být na kartě více než je úvěrový rámec. I po poradě s kolegy mi paní nebyla schopna říct, kdy a zda se mi peníze objeví k použití, prý si mám písemně požádat o vrácení přeplatku a za stovku mi do 14 dní peníze přijdou.

Stručně řečeno: nikdy na ČEZ kartu neposílejte víc, než jim dlužíte.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 3. 2018 12:42

Aha! Takže jak?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 16. 3. 2018 13:09

Otázka je, co je "přibití" - pokud zaplatím kartou částku X, pak ji tam hned pošlu, tak ji samozřejmě za 3 pracovní dny mám opět k použití. Ale disponibilní zůstatek se mi nikdy nepovedlo mít větší než úvěrový rámec s tím, že od pátku do čtvrtka je ještě limit 50 tisíc na platby, se kterým se nic dělat nedá.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 16. 3. 2018 13:59

přebití znamená, přeplacení karty nad její úvěrový rámec a možnost tímto zvýšeným rámcem zároveň zaplatit. ČEZ karta toto pravděpodobně neumí. Naopak to lze bez problémů s kartami UCB.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 16. 3. 2018 14:33

Přebití je samozřejmě přeplacení karty nad úvěrový rámec, jak píše retron.
ab84 ale píše, že kartu přebil a používal. Nicméně pokud je limit na platby 50 tisíc na týden (pátek až čtvrtek), tak je stejně moje otázka víceméně bezpředmětná.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 16. 3. 2018 15:22

Mám úvěrový rámec 40.000 Kč. Ve výpisu za měsíc leden jsem kromě pravidelné splátky z předchozího měsíce, uhradil během měsíce 2x mimořádně po 25.000. V určitém okamžiku jsem tam měl posláno více než úvěrový rámec, průběžně jsem utrácel, celkem v měsíci za 57.800. V následujícím měsíci mi za transakce byla připsána odměna ve výši 2 % - čili 1156 Kč.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 16. 3. 2018 15:33

vybít-dobít neznamená přebít, navíc u ČEZ karty je to trochu matoucí s jejich účtováním D+3, ikdyž po implementaci aktuálního zůstatku do SMS po transakci se její použítí značně zlepšilo
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 16. 3. 2018 15:40

Je pravda, že zůstatkové SMS mojí druhou mimořádnou úhradu vůbec nereflektovali, připočetlo se mi to až tak za 10 dní, byl jsem zvědavý jak to dopadne na výpisu, ale pak všechno sedělo.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 16. 3. 2018 15:51

jujec píše:... od pátku do čtvrtka je ještě limit 50 tisíc na platby, se kterým se nic dělat nedá.



Da se jednorazove zvysit na jeden tyden pry, ale jen do vyse uveroveho ramce.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jujec 19. 3. 2018 09:23

Ano, přebít je poslat peníze, abych měl víc než úvěrový rámec. Ale když ČEZ karta platby "nad rámec" neumí ani zaúčtovat, tak je neumí použít, a tak je zcela bezpředmětné se o tom vůbec bavit.....
jujec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků