letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 20. 9. 2017 10:23

v Las Vegas pustili na jeden priority pass i doprovod
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2017 10:30

Tak ono to není problém, klidně můžu vzít i víc lidí, ale za každého mi odečtou vstup
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 9. 2017 11:24

xls píše:Náhodou kupodivu se mi to při odletu často hodí víc, člověk si nakonec před odletem může vydechnout, dodělat něco na počítači a naladit se vínkem do letadla. Když třeba teď letím se 2 přestupy, kde je na přestup okolo 1,5 hodiny, tak je jednak člověk ještě přecpaný z letadla

Presne, stejnej problem :) Ja letel az jsem se malem poblil po tom testu a to tam ani nic moc nemeli. Sunka, sejra, spis nealko. V letadle ale zas az moc alko :D

-- 20. 9. 2017 12:26 --

PatrikChrz píše:Tak ono to není problém, klidně můžu vzít i víc lidí, ale za každého mi odečtou vstup

Zalezi jak clovek lita, ja treba poletim az pristi rok, takze 4x vstup me postacil az az a ano za kamose me to sebralo vzdy 1x vlez.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 9. 2017 11:56

Tak při mé asijské cestě jsem nasbíral dalších pár salónkových zkušeností, tak přidávám pár recenzí z cesty tam (zítra pak pošlu z cesty zpět):

Praha Menzies T1 - poslední salónek v Praze, kde jsem ještě nebyl mě mile překvapil nabídkou alkoholu (širší než MC, Erste, RB), ale nemile nabídkou jídla (jednohubky lepší než chlebíčky, ale to je naprosto vše). Takže jsem nakonec zašel ještě naproti do MC na polévku. Hodnocení 4/10

Abu Dhabí Al Dhabi Lounge - naprostý luxus. Byli jsme tam na příletu, abychom se občerstvili před cestou. Výborné jídlo (snídaně - míchaná vajíčka, slanina, sladké a slané pečivo, teplá zelenina, místní masové směsi atd.), nápoje s obsluhou (espresso, nealko, džusy). Nejsem si jist, jestli alko bylo zdarma nebo ne, po ránu jsme pít nechtěli :). K dispozici pěkné sprchy s vybavením.
Do salonku se při příletu nesmí, tak jsme si cestu dovnitř a hlavně pak ven museli trochu "vydiskutovat", ale nakonec nás příjemná ochranka v pohodě vyeskortovala z terminálu na exit :) Hodnocení 8/10

Abu Dhabí Diamond Lounge - VIP terminal - tohle byla opravdu výzva! Jednak jsme nemohli VIP terminál nejdřív najít (není na mapách ani pláncích) a jednak na něj mohou jen ti, kdo z něj odlétají. Naštěstí jsme ale byli dobře oblečeni a tak se nám podařilo "prodiskutovat" si cestu dovnitř. Měli jsme tak privátní bezpečnostní kontrolu a svého concierge, který splnil cokoli jsme si řekli. K tomu naprosto luxusní prostředí a parádní buffet. Jídlo naprosto výborné (5 hlavních jídel, fusion saláty, zákusky atd.), nápoje v pohodě (postmix, džusy), alko na objednávku (řekli jsme si o sekt a bez problému ho dostali). K tomu luxusní sprcha s huňatými ručníky :) A to nejlepší nakonec - 30 minut před odletem letadla nás vyzvednul osobní řidič, který nás limuzínou dovezl až na gate :D Hodnocení 9/10

Hong Kong - Plaza Premium - Arrival lounge - bez problému nás pustili při příletu do velmi pěkně zařízeného lounge v asijském stylu. Snídaně jak asijské tak evropské, k tomu polévky, masová směs, dezerty, saláty. K pití nealko, pivo a místní speciality (sojové mléko, mléko z obilí, oolong čaj, mangový džus atd.). Hodnocení 7/10
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 9. 2017 12:17

Jo, po dlouhém letu není nic lepšího než pořádná sprcha a huňatý ručník. (No a pak ochutnávka nepřeberného množství dobrot.) Tohle bylo ideální v Singapuru.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 20. 9. 2017 13:46

Barcelona v létě:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 9. 2017 14:14

Já byl taky letos v BCN, ale na T2 (lowcostové lety, vracel jsem se zpět do Vídně, layover cca. 6 hodin a do města se mi na tak krátkou dobu moc nechtělo) a tam je jen jeden salonek (Sala VIP Canudas) a tam to bylo trochu (o dost) horší - jídlo nic moc (pár studených sendvičů, nějaké brambůrky, oříšky, olivy), s pitím sice trochu lepší, ale jinak tragédie - špinavá křesla, divný zápach, na záchodcích téměř žádný toaleťák, žádná wifi (lze použít letištní, ta snad ještě vloni byla omezena na 30 minut, letos už ne, tak aspoň na aktualizaci aplikací v play store a VOIP hovory stačila, zbytek jsem stejně řešil přes mobilní data)...

Dost smutný salonek (to ještě i ten v bulharské Varně byl aspoň tak o třídu lepší, leč občerstvení tam bylo taky skromnější), ten by za peníze by fakt nestál, recenze a foto na loungebuddy celkem odpovídají: https://www.loungebuddy.com/BCN/sala-vi ... xU8YCGfGOi

Ten na T1 jsem chtěl taky zkusit, ale nějak nebyla příležitost (na letiště jsem se dostal tak čtvrťhodinu před boardingem).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Prologer 21. 9. 2017 15:39

Při cestě zpět jsme navštívili dalších 5 salonků, tak přidávám ještě jejich recenzi. Celkově jsme tak banku během 3 týdnů stáli 16 vstupů. (8 salonků pro 2 lidi) :)

Hong Kong - Plaza Premium - departure - vyhlášen jako jeden z 10 nej Priority Pass salonků na světě. Prostředí příjemné, ale nejhezčí část byla pouze pro first class. Jídlo parádní (několik "stánků", kde si člověk řekl co by si dal a oni mu to tam uvařili/nandali - různé "polévky" na čínský způsob; dále pak buffet s teplými jídly a saláty), nápoje taky (velký výběr nealka, džusů, piva v plechovce atd.), alko limitované na pivo (které si ale sám točíš a to metodou odspodu - položíš kelímek na podstavec a on se ti začne sám zespodu plnit - viděl jsem to poprvé a vypadá to parádně). Hodnocení 9/10

Kansai KAL lounge - při příletu nás odmítli, že nejsou příletový salonek. Nepodařilo se mi "prodiskutovat" si cestu dovnitř, protože to tam měli opravdu všude psáno.

Narita IASS Executive Lounge - dost velké zklamání. Prostory sice pěkné, ale ne moc intimní. Jídlo žádné (pouze oříšky), nápoje pouze postmix a káva, alkohol jen 1 plechovka na osobu (highball nebo pivo). Byli jsme dost zklamání a tak jsme si řekli, že druhý salonek na tokijském letišti nemůže snad být horší a přesunuli jsme se tam... Hodnocení 3/10

Narita T.E.I. Lounge - ...a zjistili jsme, že to horší být může. Jak jsme kdysi psal své špatné zkušenosti z Brna, tak tento salonek byl ještě o úroveň níže! Prostory jak na zastaralé maloměstské čekárně na autobusovém nádraží. Nápoje limitované na postmix. Jídlo pouze "polévka" - nádobka s práškem, který si mohl člověk odsypat a zalít horkou vodou. Prostě fakt zoufalost. Hodnocení 1/10

Seoul Sky Hub Lounge - velmi pěkný lounge s výborným jídlem (teplý a studený buffet, polévky, křepelčí vejce natvrdo :D atd.), pitím (exotické džusy, plechovky). Alko limitováno na pivo, které si člověk natočil. Hodnocení 8/10

Seoul KAL Lounge - letěli jsme business třídou, kde je v ceně letenky tento lounge, tak jsme ho ještě na pár minut před letem vyzkoušeli (což nebyl uplně dobrý nápad - najíst se ve 2 saloncích a pak hned dostat 5 chodové business menu v letadle :) ). Prostředí nic moc, jídlo omezené (1 teplé jídlo, sýry, saláty), nápoje jen postmix, alkohol vcelku výběr (vína, sekt, koňak XO). Takže Sky Hub rozhodně lepší. Hodnocení 7/10
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 9. 11. 2017 23:19

LAX Tom Brandley Int. - KAL lounge - zdaleka nejlepší salonek, který jsem měl doposud možnost navštívit, prostředí klidné a decentní, 3 různé oddělení, jídlo na výběr vč. suši a minidezertů, nealko a pivo v plechovkách, víno a lihoviny dle výběru, wi-fi (heslo skyteam123), jediná nevýhoda zavírá už v 8 večer a obrazovka s přehledem odletů je pouze u vchodu

Londýn Gatwick - terminál South - No.1 lounge, tváří se "hogofogo" (dresscode a nabízeli za 15 GBP vstup do Premium oddělení), ale žádný zázrak a poměrně rušno, 1 jídlo á la carte na výběr ze 4, liší se dopo odpo, velikost odpovídá většímu jídlu v letadle a nic extra to nebylo, bar pivo víno, nějaké zákusky a káva, denní tisk
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 18. 12. 2017 10:12

To retron:
Souhlas, Londýn Gatwick - terminál South - No.1 lounge - plno a nic moc výběr.
Tehdy nejhorší, co jsem do té doby viděl. Ale zas tak moc necestuji.

To jsem ale ještě netušil, co mne čeká dnes v Atlantic Lounge v Mnichově. Tady nemají ani teplé jídlo, jen malé studené karboše + nějaký sýr, ovoce...
Nemají ani whiskey :-(
Jenže to je jediná Lounge v Mnichově na cestě mimo Shengen na Priority pass!
Pak má PP ještě jednu pro Shengen.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 20. 12. 2017 23:21

Hlášení z Chicago - Air France - KLM lounge:
Whiskey mají, a ne jen jeden druh :-)

Dvě teplá jídla, polévka a pak ty různé drobné věci.
Takový průměr.

Pakárna je, že jediné dva PP salónky jsou na terminálu 5.
A tady přesun mezi terminály znamená ven na "vlak" a novou bezpečnostní kontrolu.
Bohužel jesm přiletěl na T2 a letím z T1, takže jsem musel vlakem, přes další kontrolu a čeká mne zpátky vlak a další bezpečnostní kontrola.
Naštěstí neplatí poznámka z PP aplikace - pouze pro lety z T5.

Jdu zkusit čtvrtý druh piva :-)
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KoulK 25. 12. 2017 13:46

Nevim,jestli tady uz zaznelo... Do Erste lounge na Praha T2 doprovod na WorldElite nepousteji (tedy uz jen za -1 PP vstup)
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suky. 25. 12. 2017 17:42

Rodinný doprovod nebo "cizí"?
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 25. 12. 2017 18:17

Ani jeden.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KoulK 25. 12. 2017 18:24

Bylo mi rovnou řečeno že na kartu lze uz jen 1 osoba, dal jsem se neptal...
KoulK
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků