letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod noi2 6. 9. 2018 07:50

Berlin TXL terminal C (nekdo se na nej ptal) - dost slabota, mrnavy bez wc, piti ok, ale k jidlu jen pecivo, trocha ovoce a lednicka se sklenickama jak od jogurtu a v nich testoviny s bazalkou nebo ten jogurt s jednou boruvkou.
Singapur Changi Dnata lounge - zatim nejlepsi, kde jsem byl. Hodne prostoru, pohodlna kresla, velky vyber jidla, rychla wifi. Jedine co mne zamrzelo, ze kdyz jsem si delal kafe, nebylo tam nic sladkeho k tomu. Ale pozdeji se tam neco objevilo, takze jsem mel asi jen smulu.
noi2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pobert 14. 9. 2018 16:18

Nemáte někdo zkušenost se salónky v Dubaji? Poletíme s FlyDubai a přestup máme na Terminálu 2. Tam je salonek Marhaba s pobytem maximálně 2 hodiny. Budeme tam déle a není problém přejet na terminál 1 nebo 3, kde mají v salonky Marhaba s pobytem 4 hodiny. Je možné navštívit salónek na jiném terminálu? Řeším to, protože mi docházejí volné vstupy na Priority Pass...
pobert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2018 17:17

Pokud "platíš" PP, tak je obsluze jedno odkud letíš, spíše může být problém, jestli tě do prostor pustí celníci.
Bohužel si už nepamatuji, tak to v Dubaji vypadá.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 14. 9. 2018 20:58

Nějak jsem tam teď mezi těmi terminály jezdil (myslím mezi 1 a 3) tam a zpátky kvůli nějakým složitějším nákupům a jít se dá určitě do jakéhokoli salónku. Co se týká toho FlyDubai, tak nevím, jestli je ten terminál normálně propojen i s ostatními. Letěl jsem s nima 1x, bylo to jako takové hnusné přecpané smradlavé autobusové nádraží natolik plné, že si tam nebylo ani kam stoupnout. Naštěstí jsem tam měl krátký přestup a jen jsem se protlačil do salónku, kde to sice taky nebyl žádný šlágr, ale dalo se tam aspoň sednout a relativně slušně nasnídat.
Ve srovnání s tím byl salónek v terminálu Emirates dost luxusní, i když taky dost lidí, nepohodlné sezení, obsluha dost průměrná, vynikající jídlo, sladké pečivo, saláty.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2018 09:40

Terminál 2 v Dubaji je z druhé strany letiště vedle carga, naopak T1 a T3 jsou propojené navzájem. Jednak ten přesun bych považoval za nepohodlný (taxi nebo bus, pěšky to ani nejde) a pak je otázka, jestli by tě tam pustili, když odtamtud nikam neletíš. Spíš bych řekl, že ne.
My jsme z T2 vždycky vzali bus a svezli se na nejbližší zelený metro a občerstvili se pak cestou, vstup do salonku se dá využít jinde a lépe ;-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod doonio 15. 9. 2018 09:58

Jj, taky jsem to udělal jako @wit.cz, z terminálu 2 jsem teda šel pěšky na metro Abu Hail (cca 20min.) a od tama do centra a tam je plno stánk s kebabem, a těma různýma fastfoodama. Mezi terminálem 2 a T1/T3 si myslím nic nejezdí, aspoň já musel z terminálu T1 jet metrem právě na Abu Hail a potom pěškty na T2, kde jsem měl let do Evropy (s Pegasus airlines).
doonio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4951 16. 9. 2018 10:49

Jde v Praze využít nějaký salonek i při odletu do shenghenu, pokud mam k dispozici priority pass a mastercard card world elite (csob) ?
4951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 9. 2018 10:53

Jakýkoli si vybereš, ale jen na Priority Pass. S Erste Premium by jsi měl na T2 vždy jejich salónek zdarma.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 17. 9. 2018 00:09

Manila Ninoy T3, Pacific club - moc pekny salonek, dost mista i pochutin, jen zase nic ke kafi. Slibili, ze daji vedet, az bude boarding, ozvali se ale, az kdyz byl last call :-\
noi2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 17. 9. 2018 10:46

tak to je přeci ideál timing :D
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 9. 2018 11:43

4951 píše:Jde v Praze využít nějaký salonek i při odletu do shenghenu, pokud mam k dispozici priority pass a mastercard card world elite (csob) ?

PP bere Erste i Menzies. V Erste jsem byl, poměrně dobrý salonek, dá se tam najíst i napít.

O Menzies jsem pouze slyšel, prý lepší pití (větší výběr alkoholu), ale horší jídlo.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod noi2 18. 9. 2018 07:42

retron píše:tak to je přeci ideál timing :D

No jo, ale kdyz jsem dosel na gate, tak tam jen jeden clovrk personalu, ktery mi vydesene rekl, ze presunuli boarding na jinou gate na druhy strane letiste. A to uz jsem musel utikat.

Vancouver Plaza Premium, USA departures - desne narvano, docela maly, vybaveni standardni, rychle doplnovali a konecne meli i neco ke kafi (mikro tiramisu a susenky)
noi2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 25. 9. 2018 03:30

LAX T6 Alaska Lounge (právě tu sedím) - dost prostorná, k jídlu dva druhy salátů (s masem a bez), něco jako gulášovka, ovoce, sušenky, bar s barmankou a čepovanym pivem a hlavně pancake printer, úžasná mašinka. Se mi tu líbí víc než v Singapuru.
noi2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 9. 2018 21:49

Asi už to tu zaznělo, ale nepodařilo se mi dohledat..
Dá se některý z Pražských salónků navštívit s PP bez letenky?
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2018 03:24

Oficiálně nikoliv (PP má v podmínkách předložení letenky), ale v zahraničí jsem se několikrát setkal s tím, že při placení PP letenku ani nechtěli. Problém je, že tě celníci nepustí do letištního prostoru a jediný, který je mimo, Raiffeisenbank, PP nebere (tedy myslím).

Dokud celníci kontrolovali letenky ručně, párkrát jsem do non-schengen terminálu "pronikl" s falešnou leteckou (v salonku už jsem ukázal pravou a tam jim nevadilo, že je v rámci schr genů), ale od té doby, co je skenují, jsem to nezkoušel.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka