Převod USD mezi českými bankami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markil 29. 4. 2016 07:58

Nevíte někdo, jestli při převodu dolarů mezi 2 českými bankami může naběhnout i poplatek korespondenční banky? Poplatky dle sazebníku banky odesílatele a banky příjemce mi jsou jasné, jde mi o to, aby se tam pak neobjevilo ještě něco navíc... Přijímací banka by byla Equa, odesílací některá z ČS, KB, ČSOB, Unicredit... Díky.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2016 08:04

Může. ČNB totiž USD platby neumí a ne všechny banky u nás mají dvojstranné smlouvy. Transakce tak může proběhnout přes zahraniční banky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2016 09:21

Markil píše:Přijímací banka by byla Equa, odesílací některá z ČS, KB, ČSOB, Unicredit...

Navíc pokud tím myslíš RoklenFx jak píšeš ve vedlejším vlákně, tak odesílací banka vůbec nemusí být žádná z výšeuvedených, RoklenFx jen přeprodává služby Currency Cloud a klidně tu platbu může odeslat přímo od nich (z britské banky - taky když jsem si nechal poslat eura do slovenské banky), pokud to pro ně bude výhodnější (jakože jo, protože Currency Cloud přeprodává služby i dalším společnostem jako třeba nechvalně proslulé Transferwise, takže má poněkud jiné objemy a jiné ceny nasmlouvané u svých bank v Británii, u nichž má zcela jiné podmínky, než si třeba dokázal vyjednat RoklenFx s tuzemskými bankami), takže tohle dopředu vůbec nezjistíš...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 30. 4. 2016 07:05

Díky za rekce. Na Roklen jsem se ptal schválně zvlášť, protože jsem zvažoval zda se tam registrovat. S tímto dotazem ohledně převodu to souvisí jen částečně.

Potřebuji dostat část hotovosti, co už mám, na účet u Equa. Kdysi jsem si tam posílal z Valutomatu a přišlo to bez poplatku z ČS. Teď mi ve Valutu řekli, že by USD posílali z Unicredit banky, tak nevím jak by to bylo. Ale riskovat to nebudu. Jsem tu už domluven s jedním z uživatelů, že mu dám hotovost a on mi převede dolary v rámci Equabank. Jenže má jen méně než polovinu, kolik bych potřeboval, takže jsem uvažoval, jak tam dostat zbytek.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 16. 2. 2017 11:17

A zkoušel jste někdo posílat USD z Fia do Airbank? Mají tam na USD spořáku 1% úrok, ale není to tam jednoduché dostat :)
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 16. 2. 2017 18:37

Z Fio stojí ZP jen 500Kč při OUR dispozici, což je vzhledem k obvyklým cenám poplatků láce i až 3-4 násobná...ze Zuno stojí taktéž 480Kč OUR...
Kdysi mě při SHA UniCredit naúčtovala poplatek kolem 100 USD, osobně ředitel pobočky mi ten poplatek nařídil vrátit, jak jsem řádil ... :D
neosobně
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků