MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 8. 2017 20:59

nejnizší vidím dle kalkulacky na webu u equa bank, asi myslíš v pásmu nad 80 procent 2,77 procent, equa 2,69.
do 80 procent jsou čtyři banky pod 2,0, pak moneta s 2,07
moneta má odhad na x nemovitostí zdarma.
poplatky se můžou lišit max o výpis na úroky 1x ročně.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod j.ree 21. 8. 2017 13:23

Zdravim, verite "analytikum" a ruznym vyhledum a doporucenim, ze akcie Monety budou mit hodnotu cca 90 kc do cca 12 mesicu? Nyni je hodnota kolem 77 kc. Diky za nazory.
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 8. 2017 14:23

Analitikum verim asi jako vestcum, ale za sebe bych rekl, ze ten nedavny kurz pod 75 Kc byl dobry pro nakup, bohuzel jsem ho nestihl. Navic se pry chysta dividenda 9,3 Kc. Cili podle me je to dobra koupe, ale hadat kde bude za rok je snad horsi nez hadat pocasi.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 8. 2017 09:09

Tak o tom také přemýšlím, 10x platba DK není problém a předpokládám, že si mohu přeposlat 15 tis z jiného svého učtu na MMB (byť bude mít stejné jméno).
Otázka je, jestli má cenu MMB BÚ zakládat když jistota zachování výhodného úročení 3% je mizivá.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 8. 2017 16:30

SMS zpráva píše:Vazeny kliente, od 01.11.2017 rusime poplatek za vedeni Tom uctu! Jako bonus pro vsechny jej nebudeme uctovat uz od 30.8.2017. Vyhody zustavaji, poplatek konci :) MONETA
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ma.rus 31. 8. 2017 16:31

A urok?
ma.rus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 8. 2017 17:27

Takže v podstatě je lepší od zítřka přepnout účet z Genius Gratis na nového Toma, vybrat prachy z kreditky na deset nákupů debetkou, nakrmit běžný účet a využívat 3% úročení ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 31. 8. 2017 19:39

Genius Gratis ma vyber hotovosti na pobocce zdarma,Tom to ma za 60Kc.Nekomu se vyber na pobocce muze hodit,ale Gratis nema zas vyber zdarma v zahranici.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 8. 2017 20:11

v životě jsem na pobočce nevybíral, ale chápu, že se to někomu hodí :-) Kdybych už toho musel využít, vyberu v rámci ČSOB premium na poště :-D
Kartou GE bych v žádném případě v zahraničí nevybíral, ty kurzy jsou šílené :-D

-- 31. 8. 2017 21:39 --

Počítá GE počet plateb za měsíc, něco ve stylu AirBank?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 1. 9. 2017 09:51

Vylepšili systém, takže teď už jsem si mohl, jako stávající klient, založit k již aktivnímu GRATISu v IB on-line FREE@FLEXI a následně ve smartbance přepnout na TOMa. I s mými níže popsanými problémy to byla otázka 15ti minut.
S přepnutím byl napřed trochu problém, který byl ale zapříčiněn tím, že jsem měl starou verzi smartbanky (1.4), přičemž aktuální je 1.8. Po aktualizaci už naběhla v roletce i kocouří volba, přepnul jsem FREE@FLEXI na Toma, hned přesunul ze spořáku 99.800 a už se mi to úročí 3mi %.
Původně jsem nechtěl čachrovat kvůli 250 brutto měsíčně, abych pak musel hlídat vypovězení TOMa po 6ti měsících, ale teď když za kocoura odpískali ten poplatek, už jsem do toho šel.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 9. 2017 11:37

Proč jsi zakládal další účet? Co umí Gratis navíc místo Toma? Když vynecháme vklad na pobočce zdarma?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.rus 1. 9. 2017 11:39

Vklad hotovosti zdarma je i u Tom uctu ne?
ma.rus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 1. 9. 2017 11:47

dr._lukas píše:Proč jsi zakládal další účet? Co umí Gratis navíc místo Toma? Když vynecháme vklad na pobočce zdarma?

ma.rus píše:Vklad hotovosti zdarma je i u Tom uctu ne?

dr.lukas myslel asi výběr. A ano - občas vybírám (nemám debetku), takže to je hlavní důvod, proč jsem si nechal i GG.
Dále:
- tištěný výpis do schránky zdarma,
- zdarma sms z infoservisu,
- nemám teď u GG žádnou debetku, takže bych si o ní musel žádat, to už jsem si rovnou požádal o toma s debetkou.
Toma budu mít jako spořák s 3% do 100.000 (než to úročení okleští)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.rus 1. 9. 2017 11:50

GG bych stejne nerusil, nejsem si jist, kdy u Tom uctu poplatky zas zmeni, u GG slibovali, ze bude zdarma naporad.
ma.rus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 1. 9. 2017 11:54

Asi tak. To jsem zapomněl uvést. To mi tam někde vzadu v hlavě taky šrotovalo...

Teď jsem u babičky účtu chtěl přepnout GG na Toma, ale taky jí GG musím zachovat. Máme totiž k jejímu GG dvě debetky - jedna na její jméno, druhá na mne (když potřebuje něco koupit) a u Toma by se za vedení té druhé debetky musel platit poplatek 39 (Maestro) či 59 (MC) /měs. :-(

Jak byste chápali u Monety funkcionalitu příkaz k úhradě debetní kartou? Např. přes IB nic takového nejde zadat...
Ptám se proto, že v podmínkách speciální akce k Tomovi se uvádí, že za odchozí platbu debetní kartou pro připsání zvýhodněného úročení se mj. považuje i příkaz k úhradě debetní kartou
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků