MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 07:15

dr._lukas píše:do globusu jezdím výhradně, protože akční zboží narozdíl od zmiňovaného Kauflandu mají s 90% VŽDY skladem a maso nedodávají bůhví odkud :-(...


No já sem si teda na maso z Kaufu nemohl nikdy stěžovat, mají z CZ řadu "Naši řezníci" a nikdy nebyl problém a vždy čerstvé.Ryby chlazené z ledu nevím, ty sem nezkoušel. ;-)

Dr.D a drkarel to je pravda. :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2016 07:41

V Kauflandu lze aspoň nakoupit některé položky i mimo akce, v jiných řetĕzcích je buďto nemají vůbec, nebo bych přišel na buben, takže s klidným svědomím si koupím třeba olivový olej Borges v 1 l balení za 179 Kč (v Tesku stojí 750 ml standardně kolem 240 Kč, 1 l jsem tam ani neviděl), jemně solené máslo Président stojí tuším běžně 49,90 Kč (v Tesku je běžně kolem 65 Kč), sušená rajčata Hörrlein 84,90 (v Tesku 89,90 Kč), mají docela dobré těstoviny La Molisana (špagety za 29,90 Kč, mafaldine 49,90 Kč)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 07:50

fremantle "jemně solené máslo" ani nevim, že přímo něco takového existuje :-) :-)) od Président znám akorát sýry.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2016 08:07

Tak mají i obyčejné, to slané mi akorát víc chutná v pokrmech a vkastně už i na chleba... a je trochu jemnější než máslo s hrubozrnnou mořskou solí (to tam mají taky, o něco dražší - ten Président mi přijde jako rozumný poměr "cena/výkon" :-) ). Jo a taky mají ouzo - to když má člověk jednou za čas chuť, nemusí pracnĕ shánět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2016 08:27

Přesně tak. Tesco se taky před pár lety skokově zařadilo mezi dražší potravinářské řetězce. Kaufland je v zásadě obecně nejlevnější i co se týče značkových produktů (zvláště v akci). Před 10 lety měli v Kauflandu spíš odpad (maso, uzeniny), ale to se taky změnilo. Maso a uzeniny mají kvalitní, tedy ... mají i ty méně kvalitní, člověk musí vybírat, ale dají se koupit uzeniny (včetně uzeného masa, slanin ...) s vysokým obsahem masa. Zelenina a ovoce taky fajn, ale to už trochu záleží na konkrétním obchodě, jak tam s tím ty pitomci zacházej (přesypávaj a otlučou). Navíc se řídím zásadou, zeleninu a ovoce z horních krabic nebrat. V Kaufu nakupujeme převážnou většinu potravin a základní drogerie, už taky proto, že ho máme blízko a nic jiného v okolí není. Ale třeba takovej chleba (obyč. konzumní) tam mají hnusnej, druhej den se nedá žrát, naopak obyčejné rohlíky výborné.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 08:30

fremantle: S tou hrubozrnou mořskou solí taky neznám. Vyzkouším obě :mrgreen: A co ale nesnáším je Zlatá Haná :hm

drkarel přesně Tesco sem nikdy neměl rád..Chleba obyč taková obrovská šiška ten se druhý den drolí a myslim, že ho mají v Penny nebo Lídlu. Ten uplně nesnášim. Kupuju balenej krájenej nejčastěji. Já ted řadim Kauf mezi nejlepší. Šli nahoru.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2016 08:53

Taky chleba z řetězců moc nemusím. Takový fakt nevydrží ani do soboty, natož přes celý víkend. Většinou si nyní kupuji pečivo ve Sklizenu nebo sýrárně Orrero, tam to tak tři dny většinou ustojí...

-- 18. 5. 2016 09:58 --

marvy: To zase neznám já, ale to vypadá na nějaký 70% roztíratelný maglajz, to už radši fakt "skutečné" máslo... Z těch "obyčejnějších" ještě mám docela rád Meggle Alpské máslo, nebylo třeba čekat až tak dlouho po vybrání z lednice, aby šlo snadno rozetřít.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 5. 2016 09:20

Asi záleží odkud jste..u nás v Opavě máme kauflandy dva a v obou je problém už v pátek sehnat zboží z letáku..pravda je, že značkové zboží mají levnější v akci než v globusu..zase na druhou stranu ti mají svůj bonus klub..a tam jsou občas extra slevy...jinak v kaufu nenakoupím hobby zboží..elektro..nic takového.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 09:21

fremantle je to přesně tak, 70% sračka ta Zlatá Haná. Mě obecně nechutnají žadné margaríny.
Beru pouze máslo.

Co to je to ouzo? :-) :nenapadne Já znám akurát UHO=univerzální hnědá omáčka :-))

-- 18. 5. 2016 10:25 --

dr._lukas já bych elektro a hobby v Globu a Kaufu stejně nekupoval,protože co to může bejt za.. :-[
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2016 09:30

Ouzo je řecká národní pálenka z anýzu, v chorvatsku mají podobnou rakiji a v turecku raki. :-)

To jo, UHO je docela proslulé (nejen) ze školních vývařoven... to snad pozná každý.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 09:43

fremantle dík aha,tak se podívám na Břevnově tam mají centrálu a zkusím ochutnat. Kolik má voltů? ;-] :-[ Jednou mi nabízeli kamarádi na Ostravsku domácí pálenku a to by Středočecha zabilo. :-))
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2016 10:06

Obyč chleba mají ucházející v Albertu a hlavně to opět záleží na regionu. Třeba v Liberci mají v Kaufu obyč. chleba lepší. Tak to, že nemají nějaké akční zboží, to se stává a počítám s tím. Ten základ, pro který jdu, mají u nás vždy. Jasně, elektro, hobby a další tam mají jako doplněk, občas tam něco koupím, ale minimum - co si pamatuji tak nějaké malé motyčky na pletí + lopatičky (celkem slušná kvalita), sušák na prádlo, toustovač, varnou konvici, deku, pyžama, utěrky, skleněné misky, skleněnou varnou konvici ... vše za pakatel a slouží, jak má. Prostě dnes je to o tom vybírat si a dobře vybrat. :-) Od pohledu hnusné tam mají většinou boty.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2016 10:16

marvy píše:fremantle dík aha,tak se podívám na Břevnově tam mají centrálu a zkusím ochutnat. Kolik má voltů? ;-] :-[ Jednou mi nabízeli kamarádi na Ostravsku domácí pálenku a to by Středočecha zabilo. :-))


Je to 40 %, od domácí pálenky to má hodně daleko... to co mají v Kauflandu vypadá tuším takhle:

Obrázek

Jinak ouzo mívají ještě v řeckém týdnu v Lidlu... Až tak lihovinám neholduji, ale zrovna ouzo si někdy dám rád.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 18. 5. 2016 10:37

40% stačí bohatě, těch 50 a víc ani nemusim, mam rád jemnější věci. Taky ale pálenkám neholduju. ;-) ;-)

edit: drkarel to jo je to otázka zrání, tak vhodnější slovíčko je slabší. Ty mi chutnají víc. :-)
Naposledy upravil marvy dne 18. 5. 2016 11:24, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2016 11:01

Jemnost vnímám spíš jako otázku let zrání. Lihovinám sice neholduju, ale čas od času nějakého panáčka pozřu. Ouzo vůbec nevím, jak chutná, představuji si ho jako anýzovku. :-)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků