MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 5. 2019 18:56

Když klient zruší Internet Banku (například zruší všechny produkty v MMB), nebude už mít dokument v Internet Bance k k dispozici.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 5. 2019 18:57

sirius1983 píše:Zkoušel jste si někdo v poslední době vyplňovat investiční dotazník? Dnes se mi ho nepodařilo vyplnit, protože mi nejde zadat položka "povolání". Mohl byste někdo vyzkoušet? Děkuji.


Fachčí to. Jaké mají za zajímavé fondy?
Koukám, že nabízejí i Generali, od nich mám Akciový fond a spokojenost :o/
https://www.generali.cz/fondy-portfolia
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 25. 5. 2019 09:25

Tak Moneta nabízí akciové fondy za rozumný vstupní poplatek 2% (nicméně je to stále více než 1% v ING). Trochu doufám, že v budoucnu třeba rozšíří nabídku investičních společností, například o fondy Amundi, které teď kupuji u JT Banky za skoro 4% vstupního poplatku.
sirius1983
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 25. 5. 2019 14:24

Některé změny podmínek od 1.8.:
  • Ruší bezkontaktní nálepky (ne jen přestanou vydávat, přestanou fungovat)
  • Pro platbu (debetní?) kartou bude oddělený kurzovní lístek
  • Příprava na okamžité platby
  • Konverze při vkladu hotovosti do bankomatu se vůbec kurzovním lístkem řídit nebude (snad nabídne kurz až bankomat, není to popsáno)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod maeth_u 29. 5. 2019 12:20

Reklamoval jste někdy někdo nezařazení platby do tématického balíčku u KK Smart? A jak? Zprávou v IB? Hned po zaúčtování (a nepřiznání odměny) nebo s výpisem?
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 5. 2019 13:24

Reklamoval, hlavně na začátku, vždy přes IB, vždy hned po zaúčtování a vždy byla první reakce, ať počkám na výpis. :) (Protože to bylo vše u jednoho obchodníka po dobu několika měsíců, byla moje reakce, že čekat nebudu, že už je teď jasné, že odměny nepřipsali.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 29. 5. 2019 16:03

Reklamoval jsem vždy až po vystavení výpisu přes formulář v internetovém bankovnictví.

Úspěšnost ale je tak 50% - mám nastavenou odměnu za volný čas/restaurace: u některých banka obratem uznala, že šlo o restauraci (a odměnu dodatečně vyplatila), u některých jen konstatovala, že provozovatel/majitel terminálu přiřadil terminál mimo odměňovanou kategorii a tím pádem banka odměnu nevyplatila.

Jen taková perlička: v jedné restauraci odměny vypláceli, ale od 1.1. už ne (prý majitel terminálu změnil kategorii a musel by se vrátit k předchozímu "režimu/kategorii").
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Jan 29. 5. 2019 17:39

Jsem zvědav, kdy to zabalí i ostatní. https://www.penize.cz/platebni-karty/40 ... -nalepkami
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 5. 2019 07:35

Mně by se spíše líbilo, kdyby banky přišly s platebními náramky, jako má Twisto. Ideální na koupaliště, k moři,... prostě něco vodovzdorného, co můžu mít na sobě i když nic jiného na sobě nemám :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 30. 5. 2019 07:37

Apple Watch
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 5. 2019 08:13

Tak já si myslím, že dnes nic nebrání implantování čipu pod kůži. :) Nebo by se dalo jet na otisk prstu, sken rohovky, ksicht … a nemusíš tahat vůbec nic.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 30. 5. 2019 08:33

Tak já si myslím, že dnes nic nebrání implantování čipu pod kůži.
Nechtěl bych riskovat, že mi někdo v temné uličce začne řezat do ruky, než aby mi jen sebral peněženku/mobil.
Nebo by se dalo jet na otisk prstu, sken rohovky, ksicht … a nemusíš tahat vůbec nic.
Takže ten otisk prstu bude volně k dispozici v terminálu u každého z 40 milionů obchodníků, aby kterýkoli z nich mohl terminál hacknout a vytvořit odpovídající falešný otisk? Nene, biometrie (pokud se vůbec dá brát jako heslo, což je vůbec pochybné) nepatří do globálních databází.
Naposledy upravil fc70 dne 30. 5. 2019 20:44, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 5. 2019 08:35

Jak by pravil osobne, jsi paranoidní. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 30. 5. 2019 08:39

Smart Banka na Androidu má problém s Android Auto? Při spuštění dostávám pokaždý hlášku "Nainstalovali jste nebezpečné aplikace. bla bla" Sice se to po kliknutí na "aplikace jsem odinstaloval" spustí, ale je to trochu otravný. CCleaner jakž takž chápu, ale Android Auto ne. A jiné banky nemají problém ani s jedním.
Přílohy
Screenshot_20190530-092433_Smart Banka.jpg
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 5. 2019 13:54

fc70 píše:Apple Watch

Píšu "něco voduvzdorného" :). Na souši nemám problém mít mobil, platební nálepku, platební kartu,... ale na plovárně u/v bazénu, moři, rybníku by se to mohlo hodit.

-- 30. 5. 2019 14:57 --

drkarel píše:Tak já si myslím, že dnes nic nebrání implantování čipu pod kůži. :) Nebo by se dalo jet na otisk prstu, sken rohovky, ksicht … a nemusíš tahat vůbec nic.


2 zásadní problémy:
1) obchodník musí mít zařízení, které je schopné daný typ média přečíst - reálně zde nepřichází do úvahy cokoliv jiného, než něco, co podporuje stejný standard jako bezkontaktní platební karty; tj. ze zmiňovaných možná ten čip pod kůží

2) otisk prsu, který nechávám úplně všude? Na použitém nádobí (třeba i v restauraci), na klice od dveří (domu, práce, bytu,..), to fakt nepovažuji za zabezpečení. A ten sken obličeje, zdá se, víc nefunguje, než funguje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků