staré vkladní knížky ČS

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davson 22. 5. 2016 06:42

Něco pro zasmání. Mám doma dvě staré knížky České státní spořitelny. Jsou na jméno, s heslem a s 12 měsíční lhůtou. K 27.1.1999 je na nich zůstatek 20 Kč. Nechtěl jsem to tenkrát rušit, s tím, že si to nechám na památku. Do dnešního data na nich nebyly připisovány úroky. Co s tím hodit do koše ? Dnes už to jako památku tak nevnímám :-D
Po zaplacení poplatku za zrušení bych tam asi nic nezbylo.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 22. 5. 2016 08:13

Nechte si je. Pokud jinak nejste zákazník České spořitelny, hodí se třeba k tomu, že za výměnu cizí měny neplatíte jako jejich klient poplatek. Případně se třeba objeví ještě další služby, které jsou podmíněny jiným produktem.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod bures2 22. 5. 2016 08:27

Já jsem asi před rokem vybral několik nalezených výherních vkladních knížek. Dali mi na ně výhru po 20 Kč a samozřejmě bez úroků za ty roky.

radecekh: Myslím, že po výběru ty knížky nezanikají a lze je tedy vybrat a dál čerpat klientské výhody.
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 23. 5. 2016 07:49

Dobrý den, ráda bych upřesnila, že každý rok vždy od června do září je možné provést nákup cizí měny ze soukromého účtu u České spořitelny. Takže samotné vkladní knížky nestačí. Jana R.
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davson 23. 5. 2016 17:31

bures2 píše:Já jsem asi před rokem vybral několik nalezených výherních vkladních knížek. Dali mi na ně výhru po 20 Kč a samozřejmě bez úroků za ty roky.

radecekh: Myslím, že po výběru ty knížky nezanikají a lze je tedy vybrat a dál čerpat klientské výhody.


A čím zdůvodnili to, že nezapočítali ty úroky ? Myslel jsem, že na to je nárok ? Nejde o ty malé peníze, jde o princip.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chjoo 23. 5. 2016 18:40

Z principu se vklady na výherních vkladních knížkách neúrokují. Náhradou za neúročení jsou výhry nebo premie.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davson 26. 5. 2016 22:18

Ale já jsem tady nikdy neřekl, že ty moje vkladní knížky jsou výherní. To tady napsal bures2.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stuy07 16. 5. 2018 11:42

Zdar borci,

doma som nasiel státni spořitelna Vyherni vkladni knizka z roku 1964 kde zůstatek na nej je 20 kčs, vkladna knizka bola zalozena v Bohumíne, je mozne z nej vybrat nejaky zostatok pripadne nejake uroky alebo je ta\k akurat na vyhodenie??? dakujem za vase rady
stuy07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 5. 2018 13:41

Jestli není na jméno tak propadla český spořitelně.par miliard to bylo.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků