Poslani CZK z polskeho uctu na cesky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 5. 2016 20:26

No, podle toho vyjádření bych spíš řekl, že nepochopili... :-) Tipnul bych si, že tohle odpovídá přijetí platby na jejich účet, což je fakt docela hodně. Jestli to samé uplatní jako korespondenční banka, tak to teda nic moc. To by už bylo levnější nakoupit eura (poslat jako SEPA platbu anebo vyzvednout v hotovosti) a směnit je na koruny...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 6. 2016 05:01

Spise vybrat v Polsku hotovost v Kc a vlozit ji na ucet v CR, az tam pojedes.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 6. 2016 05:23

Já bych úplně nevzdával tu variantu devizovek. Jestli má Akcenta plus mínus podobné kurzy, tak mi to přijde jako nejlepší možnost. Žádné další poplatky, hlídání kurzu umí taky. Jen je podmínka, že jednotlivé směny musí být v ekvivalentu alespoň 2500 euro, jinak tam má příplatky, které to dost zabíjejí.

Určitě nic nezkazíš tím, když si při pobytu v ČR (a nejspíše to půjde i v Polsku) zařídíš u ních "účet". Nic tě to stát nebude a budeš mít alespoň vyjednávací páku proti té polské bance (ovšem podmínky té polské banky mě velmi příjemně překvapily).

Vše ostatní mi přijde dost komplikované a po posčítání nákladů asi i dražší.

-- 1. 6. 2016 06:23 --

osobne2 píše:Spise vybrat v Polsku hotovost v Kc a vlozit ji na ucet v CR, az tam pojedes.

Nevím, jak je to v Polsku, ale u nás má většina bank výběr cizí měny zatížen nemalým poplatkem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 06:18

Pokud by tazatel měl možnost vybrat levně koruny v Polsku, tak to udělá a neptá se tady... Pokud jsem dobře pochopil, tak zadarmo může vybrat jednou do měsíce EUR nebo USD, což prostě do určité výše bude levnější, než standardní mezinárodní převod (v závislosti od spreadu u měnového PLN/EUR a pak EUR/CZK).

Ta politika výběrů v cizích měnách může být podobně rozmanitá jako u nás - někdo to nabízí úplně zdarma (RB), někdo za konstantní, poměrně příznivý poplatek (Sberbank CZ u EUR, USD), někdo za nějaké procento z částky (a někdo pak nemá ani maximální strop, což je typicky nejhorší možný způsob - třeba UCB).

U Akcenty záleží, jaký sazebník si klient "vyhádá" - pokud v tříměsičním "zkušebním" období, kdy platí zvýhodněný sazebník překročí určitý objem (přesně nevím, ale nebude to asi až tak moc, snad ekvivalent pár tisíc eur), pak mu přidělí zvýhodněný sazebník, kde nejsou znevýhodněny podlimitní směny.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ktjunior 1. 6. 2016 11:48

Koruny vybrat bohuzel nemuzu, lze vybirat jen USD, EUR a GBP (na pobocce v Polsku nebo z karty v dane zemi). Z CSOB mi po mem ujistovacim dotazu napsali, ze odpoved konzultuji s odbornym utvarem, takze asi odpovidali na poplatek za prichozi zahranicni transakci (pekne vysoky). Pokud transakcni poplatek bude rozumny, tak to udelam jak jsem planoval.

Jak je to u te Akcenty? Asi bych jim musel sverit na jejich ucet sve penize, aby mohli udelat vymenu az se dosahne urciteho kurzu, ne? Jsou vklady u Akcenty nejak pojistene podobne jako to je u bank? Diky.

---

Respektive koruny u te banky vybrat muzu, ale pak se ten vyber bude konvertovat standardnim kurzovnim listkem Alior Bank a ne tim vyhodnym, ktery ma jejich online smenarna.
ktjunior
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 11:56

Ne, peníze nejsou pojištěny jako u bank. Akcenta sice má v rámci finanční skupiny i kampeličku, kde depozita kryty jsou, ale jako obchodník s devizami má licenci platební instituce od ČNB.

Nicméně, pokud chceš směnu realizovat jako objednávku při dosažení určitého kurzu, není třeba k nim peníze poslat předem - v online platformě vytvoříš objednávku a pokud daný spotový kurz nastane, tak dojde k realizaci obchodu - přijde ti konfirmace s platebními údaji, kde pošleš PLN a Akcenta ti k datu vypořádání pošle peníze primo na účet (ale mají i tzv. interní platební účty, kde zůstatky lze taky mít a ty si posílat dle potřeby)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ktjunior 1. 6. 2016 12:58

Odpoved z odborneho utvaru:
Pokud platba přijde do naši banky pro klienta jiné banky a bude to v měně evropské unie, s kódem výloh SHA pak bude bezplatně převedena na účet jiné banky.


Jeste jsem byl otravny a pozadal o definici "mena evropske unie". Ale zda se, ze to je bez poplatku.
ktjunior
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2016 13:23

To ti asi nic moc jiného nezbývá, než to ověřit v praxi... :hm :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 6. 2016 13:28

V té Akcentě je možné nastavit si i nezávazné hlídání - tedy "zavolejte mi, až bude kurz xy"
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ktjunior 1. 6. 2016 13:51

Urcite to otestuju, ale budu to testovat az se zloty trochu zveti a doufam ze ho vymenim aspon za 6,30Kc.
ktjunior
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ktjunior 16. 9. 2017 13:17

Zdravim,

rad bych se znova zeptal, jak nejlevneji prevadet CZK z polskeho uctu vedeneho v CZK na ucet v CR vdeny v CZK. Predtim jste mi dobre poradili Zuno, kde to bylo zdarma, ale ucet byl zrusen. Je neco lepsiho nez Airbank, kde prichozi zahranicni platba stoji pausalne 100Kc? Castky budou nejvyse v radu desitek tisic korun.

Jen pripomenu, ze se jedna o platbu z Alior Bank, a transakcni banka je CSOB, ktera Zunu nic neuctovala a ja za prevody skutecne nic neplatil.

Diky.
ktjunior
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 16. 9. 2017 15:07

Revolut. Jde dobít kartou přímo v PLN a převést do CZK za mezibankovní kurz bez poplatku. Je krytý GB systémem pojištění vkladů.
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mnovak72 18. 9. 2017 07:16

Pockej, jak si posles penize z Revolutu do CR?
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 18. 9. 2017 08:01

fremantle píše:Padl tady někde v jiném vlákně dotaz (nevím to nyní rychle dohledat), z jakého účtu posílá Revolut případné konverze do "cizích", resp. třetích měn (třeba pro nákup českých korun za eura mi minulý týden nabízeli docela luxusních 27,0157 Kč/EUR (teda už jsem to rovnou i vyzkoušel se symbolickými 1000 EUR, přesně jsem nakoupil rovných 27 tisíc Kč za 999,42 EUR), což je aktuálně lepší, než kurz MasterCard, kde jsem v průběhu ledna a února letošního roku zkoušel na vzorce 20 plateb platit debetkou N26 v celkovém objemu cca. 1500 Kč a koruny jsem "nakoupil" s průměrem 26,95 Kč/EUR), akorát problém byl ten, že nebylo známé, odkud jsou koruny zasílány - pokud by šlo o standardní zahraniční platbu, ta bude ve většině českých bank zatížena minimálně nějakou tou stokorunou na příchozí platbě ze zahraničí, v horším případě procenta z částky a případně ještě poplatky korespondenčních bank...

V každém případě koruny dnes dorazily (z opatrnosti jsem zvolil končící ZUNO, kde příchozí platby ze zahraničí jsou bez poplatku) a byly poslány z ČS od protistrany s názvem "Vitesse PSP Limited", což je dle webové stránky firma zabývající se podobnými aktivitami - tedy posílání plateb v různých měnách vnitrostátně a Revolut je zřejmě využívá jako payment processora (případně jednoho z více - třeba převod EUR na slovenský účet dorazil z finského účtu Currency Cloud). Je ovšem nutno počítat s tím, že převod trvá opravdu hodně dlouho (posíláno minulý čtvrtek, platba dorazila až dnes odpoledne).
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mnovak72 19. 9. 2017 07:08

To jsem nejak minul, diky moc. Tim je Revolut o dost pouzitelnejsi.
mnovak72
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků