Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martinsip 28. 2. 2017 15:17

tharwin píše:Online zakládání už funguje.

Odkaz pls


15:36 Hmm. Tak si odpovím sám. NEJDE. Pouze běžný účet a pak teprve spořící. Asi tím reagují na ty fronty na pobočkách. Chápe někdo proč nejde on-line i spořící? Já to nechápu.


15:59 Před on-line založením účtu si prý mám připravit 2 os. doklady (OP,ŘP). No a potom, co jsem ve formuláři musel na sebe vyblít téměř i délku penisu a několikanásobném SMS ověření hesel a údajů to na mě vyplivlo, že to chce ještě taky fotku papírového výpisu stávajícího účtu ze kterýho musí přijít první vklad. No sakra v době 2017 dávno nejedu na papírových výpisech z účtu a smlouvu o založení 20 let starého účtu už určitě nemám! :grr:
Přílohy
Creditas.PNG
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olem 28. 2. 2017 16:11

Nepisou tam fotku papiroveho vypisu uctu, ale vypis z uctu, takze bych jim tam soupl el. vypis z uctu v .pdf.
olem
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dargen 28. 2. 2017 16:17

To zas nekdo hleda problem kde neni.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2017 17:10

martinsip: A cos tady chtěl demonstrovat? Z předchozí diskuse je celkem jasné, že bez BÚ to nejde a ty tvoje výmysly nemá smysl komentovat. Zakládání on-line holt vyžaduje alespoň základní gramotnost.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 2. 2017 18:18

Tak doklady schváleny do 20 min od online založení..zítra příjde aktivační platba a bude se moct založit spořící účet, který co jsem tak pochopil, bude ihned funkční..Platby z ING konta také dnes zadány se zítřejším datem splatnosti..tímto se s ING loučím, protože tam nechávat peníze za mrzký úrok je zbytečné..Ale 3 měsíční akce byla fajn a odměny jsem dostal za 3 lidi + 2x bonus za založení spořícího účtu (jedna odměna já, druhá žena)..takže to alespoň částečně mrzký úrok pokryje..A když už byl potřeba založit i ten běžný účet, tak dojde k výměně za Genius Gratis..Žena nemá potřebu vést účty u spousty bank, jako my tady společně ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 28. 2. 2017 18:41

Mi včera nepřišlo upozornění na příchozí platbu, dnes se celý den snažím ověřit Nastavení notifikace ale stále mi to háže (u všech účtů):
Chyba
Omlouváme se za neočekávané problémy na této stránce.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 28. 2. 2017 19:11

dr._lukas píše:Při novém online založení to bez běžného účtu nejde ;-)


Aha, tak to jsem netušil
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2017 20:19

dr._lukas píše:Tak doklady schváleny do 20 min od online založení..zítra příjde aktivační platba a bude se moct založit spořící účet, který co jsem tak pochopil, bude ihned funkční..)

ihned to nebylo, ale ten samý den ano
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 28. 2. 2017 21:41

Takhle si predstavuji bankovnictvi soucasnosti...za 20min i s vyplnenim udaju a schvalenim. Jediny kde jsem se trochu zasekl bylo nahravani dokumentu-sekalo se...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubik88 1. 3. 2017 07:22

Jestli jsem dobře počítal tak pro výpočet úroku používají metodu 365/skutečný počet dní v měsíci, což oproti u nás klasickému 360/30 udělá při milionovém zůstatku v únoru rozdíl asi 73 korun v neprospěch klienta.
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2017 07:38

Jen dvě otázky:

Jaký to má smysl počtat? Úrokovou uzanci stanovuje banka v produktových podmínkách pro spořicí účet...

Která banka používá úrokovou uzanci 360/30 pro depozita? Dovolím si tvrdit, že na našem trhu s největší pravděpodobností žádná, obvyklé to je naopak u úvěrů (jak sám uvádíš, banka jednak trhne na klientovi o chlup víc peněz), ale u spořicích účtů to je vůbec navíc úplně nepraktické (vzhledem k tomu, že se zůstatek může měnit klidně každý den, tak se počítá stejně za každý den i úrok, na konci měsíce se jen jednoduše udělá součet a srazí daň)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod kubik88 1. 3. 2017 07:46

Nikde jsem to nenašel, proto to pro mě mělo smysl počítat :)

Moc nechápu poznámku o tom, že je to u sporicich účtu nepraktické. Stejně jako zůstatek na sporicim účtu se může měnit každý den, tak se může měnit i dluh v průběhu měsíce. Je to poměrně jednoduchá kalkulace, i když banka bude pro spořák používat 360/30 a zůstatek se bude měnit každý den.

Mel jsem za to, že banky používají pro sporaky 360/30. Jestli to tak není, tak sorry jako
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 3. 2017 08:17

Jo jo, dluh na takové hypotéce se mění každý den úplně obvykle (ono je běžné žádat banku s předstihem 30 dnů o mimořádnou splátku k nějakému datu třeba ve výši desetikorun a ona to pak umožní za přiměřené procento sankce - samozřejmě nebrat paušálně, některé to třeba umí)... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod kubik88 1. 3. 2017 08:22

I kdyby se měnil jednou za rok, tak banka ten systém mít na to připravený mít musí, nikdo to nebude počítat v bance rucne. Na implementaci jsou oba algoritmy stejně náročné, takže je nesmysl říkat o jednom, že je pro banky více praktický, protože je jednodušší
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 3. 2017 09:28

Já jsem objevil zatím jen jeden finanční ústav, který systém 360/30 používá, a to Wurst stavební spořitelna. Jde o stavebko ve spořící fázi, úvěr u nich žádný nemám.

Ale je pravda, že úroky s přesností na halíře počítám spíš výjimečně. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků