Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 11. 2017 17:20

Patriku, díky za info. Kazachstán je pro mě dost vzdálený, ale taková eurozóna by byla je zajímavá. :-) Výběr z bankomatu je účtován kurzem deviza prodej + 30 Kč poplatek?
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2017 17:26

Výběr je kurzem MasterCard převeden na euro a následně deviza-prodej na koruny. Poplatek je účtován zvlášť.
creditas2.png


Ten pohyb jsem tam dával proto, že si třeba přes Google můžeš ověřit jaký je kurz a uvidíš, že rozdíl je opravdu minimální. Můžu se zkusit zeptat kolegů co vybírali a platili jinými bankami, kolik vycházel kurz jim.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 22. 11. 2017 20:26

TrustNo1 píše:Patriku, díky za info. Kazachstán je pro mě dost vzdálený, ale taková eurozóna by byla je zajímavá. :-) Výběr z bankomatu je účtován kurzem deviza prodej + 30 Kč poplatek?


V odkazu, který jsem zde postoval je uvedeno vše co potřebuješ, ale on se určitě najde někdo, kdo si dá práci za tebe a vše ti vysvětlí. Proč by ses namáhal si sám něco nastudovat, že...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 23. 11. 2017 09:58

Smurfik: Budeš se divit, ale odkaz jsem včera četl a to poměrně důkladně. Stejně mi to z toho nebylo příliš jasné. Budeš se divit, ale bankovní právničina v rozsahu půl stránky a více není můj obor. Jestli Tě ale mé dotazy nějak urazily, tak se omlouvám...

Myslím, že vysvětlení od Patrika z praxe je dostatečné.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 11. 2017 10:27

Pokud je toto pro tebe nesrozumitelné a připomíná ti to "bankovní právničinu", tak by ses už raději neměl pouštět do žádných větších akcí...

Při zúčtování karetní transakce provedené v jiné měně, než je CZK, případně v měně CZK, která je však součástí
mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní
asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu Účtu (CZK) použije Banka svůj devizový kurz platný
v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu. Historie kurzovního lístku Banky je k dispozici
na Internetových stránkách Banky.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 24. 11. 2017 12:23

PatrikChrz: Mohu poprosit o info, jak byla transakce zaúčtována kolegům u jiných bank? Já mám zkušenost jen s ČS a ČSOB/Era (při placení kartou, nikoliv při výběru z bankomatu) a zde byl rozdíl o cca. 2-2,5% vyšší. Z tohoto pohledu se mi zdá Creditas jako jasný vítěz. Poplatek 30 Kč za výběr je také O.K.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2017 12:44

Tak jen pro srovnání - když nebudu počítat poplatek, tak Creditas účtovala 100 tenge kurzem 6,6153.
Kamarád mi poslal vyúčtování z Equa a tam to vycházelo jeden den na 6,68 a další na 6,67
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 24. 11. 2017 17:18

Ovšem s těmi poplatky (resp. s jejich rozdílem) se to téměř srovná.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfabetagama 20. 12. 2017 18:44

Ještě ke kurzům si jen pamatuji, že Cetelemka byla vždy asi o pár desetin % lepší než Creditas.
Hlavně týdenní limit na výběr z bankomatu jen 30 tis.Kč u Creditas nelze zvýšit bez měsíčního poplatku 200 Kč.
Jsou tady už rok jako banka a stále nelze ani vložit EURa na devizový účet ani v Budějkách, ani v Brně ...
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 1. 2018 20:25

Dnes Creditas zvýšila úročení na SÚ a TV. Na SÚ založených po 1. 4. 2017 stejně jako u SÚ založených do 31. 3. 2017 0,5 + 0,1 %. Tedy starým psům úročení nezvedli a hodili je do pytle se všemi ostatními - opět zařazení se mezi klasické banky, kterým jde o zisky až na prvním místě. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod LorcanToG 15. 1. 2018 20:46

Přesně tak, na nás "staré" klienty se banka Creditas zvysoka vykašlala :-( Škoda, že v tomto nepostupovali podobně jako Air bank, na druhou stranu nutno zmínit, že úročení se na spořáku vztahuje na libovolnou částku, čili není omezeno na pár set tisíc, jako u většiny ostatních bank.

Ale jinak mě tenhle cik cak kurs odrazuje od toho, mít Creditas jako hlavní banku, ... a pak taky na Android nemají ještě přihlašování přes otisk prstu, že....., a to převádění peněz mezi vlastními účty atd. atd. je toho více :hm
LorcanToG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2018 20:52

Se vybarvili velice rychle. V podstatě ještě než se rozjeli, tak potvrdili, že jsou nepoužitelný, ani jsem si nestihl otevřít běžný účet. Jejich snahy volat, abych šel na pobočku a aby mi tam nabízeli investování, jsem rovnou odmítl: o banky, které změní během pár měsíců radikálně podmínky, nestojím.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 1. 2018 20:59

LorcanToG píše:...a pak taky na Android nemají ještě přihlašování přes otisk prstu, že...


Tak to máš asi nějaký jiný Android než já, ale u mě to funguje, že...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LorcanToG 16. 1. 2018 00:19

Ajaj chyba se vloudila, díky za upozornění a omlouvám se za uvádění v omyl, holt jsem zvyklý, že banky se přihlašováním pomocí otisku prstu chlubí hned na prvních místech stránek, kde je mobilní bankovnictví představováno a tady u Creditas jsem nic nenašel.
Ale podle recenzí na google play už je to funkční hodně dlouho, a můžu po nainstalování potvrdit, že to funguje bezchybně - Android 6 :love:
Tak ještě doplnit fci přesun mezi vlastními účty a bude to jedno z těch velmi dobrých bankovnictví ala Equa
LorcanToG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zedna1 16. 1. 2018 10:39

Na presuny mezi vlastnimi ucty si muzes vytvorit sablony.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků