Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 30. 8. 2018 23:15

Uvidíme. Zatím byla v posledních letech u spořáků tendence vynuceného rozstrkání po různých bankách, aby se člověk dostal v průměru aspoň na nějaký úrok. Tahle novinka jde proti tomuto trendu a motivuje spíš ke stažení ze všech účtů na jeden prakticky bez omezení, takže to může dost lidem usnadnit život.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 30. 8. 2018 23:37

Mimochodem https://www.creditas.cz/pohodlne-sporeni , víceméně totéž pásmové úročení, ale na běžném účtu, jen trochu zakamuflované.

-- 31. 8. 2018 00:38 --

… ale udržovat 50k na neúročeném běžném účtu mě teda ani nenapadne.
Naposledy upravil fc70 dne 31. 8. 2018 09:56, celkově upraveno 1
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 31. 8. 2018 05:10

Takze cast vkladu uroci jinak, to je stejne svinarna.
1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 31. 8. 2018 07:18

Banky mám rozdělené na ty, které mají nějaké podmínky během měsíce a za to něco poskytují navíc, a pak ty bez podmínek. U bank bez podmínek mám největší pohyby vše mám FREE, u bank s podmínkami splním jejich podm. a pak už nic moc, zkrátka blok. Typická byla mB - první bez poplatková banka - posuďte sami Sazebník poplatků má dnes 16 str. (no dejme tomu 14), kdysi to byla 1 str. Podm. když neutratíš kartou alespoň 3tKč/m tak lup poplatek 29 Kč. Takže karta obratem bloknutá. Pak jsem zjistil, že to bylo jen 500 (později navýšeno na 1500), ale měli tam jakousi podmínku na útratu 3000 Kč a to si nepamatuji proč a zač. Takže účet s bloklou kartou, kdy jsem platil někdy hodně někdy nic (měl jsem v té době vracecí KK), šel rychle down. Příchozí platy přesměrovány jinam, na účet s kartou. O "bonusovém" nepřehledném IB ani nemluvě. Čím více podmínek, tím méně je účet použitelný, protože si je stejně nepamatuji. Sankce (poplatky) ANO.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 8. 2018 09:15

Tak nějak, čím složitější podmínky, tím odpudivější účet. Zase na druhou stranu, pokud je podmínkou příchod určité malé sumy (7,5 Moneta, tuším 10k Poštovka), pak je to účet použitelný, protože plat si lidi někam posílat nechat musí a 7,5-10k má víceméně každý (nepokryje to jen více zkrácené úvazky). Kartou už prostě ne všichni platit musí, neřku-li debetkou.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 3. 9. 2018 20:54

Včera večer online založení spořicího účtu, dneska dopoledne kratičký telefonát z banky, následně zaslána aktivační platba z registrovaného účtu, odpoledne účet aktivován. Za mě super.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 3. 9. 2018 21:53

Menite nekdo pres ne na fx dealingu cizi menu? Jak moc jsou konkurencni proti Roklen? Po nejake dobe jsem zacal opet pres Roklen obchodovat a je to strasna bida, stale jim to pada, nepripisuji platby, stale je tam potreba volat ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 9. 2018 22:05

Zkoušel jsem poptat nějaká nákup přes jejich web, kurz žádná zvláštní hitparáda to nebyla. Dál jsem to nezkoumal.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 9. 2018 22:08

Ale na platby v EUR, USD je ok.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 3. 9. 2018 22:37

Hmm. diky za reakci, ale zajima me jestli prebijou Roklen, menim castky nad 10.000 EUR a tam je kazda desetinka znat ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 9. 2018 22:53

Při takové částce je to otázka to úspěšně vyhandrkovat, to se dá zkusit kdekoli. Zkusil bych obojí.
Ještě je otázka, kde má Credit účty a jak tam/odtamtud peníze dostat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 9. 2018 23:52

U RoklenFx jsem několikrát podobné obchody zobchodoval. V dávnějších dovách (cca. když ještě existoval Valutomat) jsem jim zavolal a kurz poskytli lepší, než co měli v aplikaci (třeba kurz zaokrouhlený na 4 desetinná místa nabídli zaokrouhlenný na dvě desetinná místa ve prospěch klienta), taže to přes ně prohnat ještě docela šlo, ale pak už tak vstřícní už nebyli, buďto nabdli kurz o chlup horší, než v aplikaci anebo prostě to co tam vidím, ať beru...

Ve srovnání s jinými devizovkami zase ale pořád o chlup lepší, taková Akcenta má spready vyšší a nikdy nenabídla kurz lepší, než přes aplikaci. EasyChange je pak na tom ještě hůře, CreditasFx nemohu posoudit, rámcovku jsem a nimi uzavřenou nikdy neměl. Ono zase ani těch 10 tisíc eur není pro devizovku takové terno, aby se bůhvíjak podbízela.

Poslední obchod jsem u devizovek udělal jak se dívám asi koncem loňského května, od té doby jsem se omezil prakticky už jen na Revolut. Na podobné kurty se zatím žádná devizovka nedostala, akorát od určité výše je si holt třeba připlatit paušál za Premium, to si chce spočtat, kdy se to přesně vyplatí...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 4. 9. 2018 00:05

Premium Revolut je prima, ale pri smene ke 100.000 EUR mesicne delaji po case problemy s limity.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 9. 2018 07:49

Premium Revolut je podle mě naopak k ničemu, až na ATM limit (400 vs 200) má úplně stejné limity jako free konto. Navíc má jen medical insurance a kryptoměny. Z hlediska směny měn a limitů to vyjde úplně nastejno jako free. (A limity se mění dynamicky a nepříliš přehledně).

Z hlediska směny je samozřejmě Revolut nejlepší, ty kurzy jsou neskutečný. Kvůli limitům ale jedu Transferwise, ten desetník rozdílu oproti ČNB střed přežiju.
Mr.Scully
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 9. 2018 08:15

Nemáš pravdu. Ve variantě free je měsíčně limit na směny 120000 Kč, nad to je přirážka 0,5%.
Kolem.jdouci
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor