Bitcoin a kryptomeny, rady, prevody

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 1. 2018 00:41

Jo v BTC vejplata to by bylo hodne zajmavy :D Treba bych ji tam den podrzel a mel bych hned par tisic navic :D a nebo vejplatu strelil do dalsiho kojnu a pak vybral :D
Problem ale je ze zatim neni Lightening network, to je vec co by mela resit prave vysoky poplatky za transakce u BTC. Dnes je to hrozne pomali.
Regular poslani za 5 USD a clovek se nedocka a nebo za 14 USD Priority treba v Blockchainu / wallet a jeste na to ceka hodinu.

Ja uz budu mit i fyzickej BTC a LTC a Ripple se tesim jak to bude vypadat :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tahmo 11. 1. 2018 10:26

el Ká! Perfektní, chápu!
Takže v podstatě v obou případech zaměstnanec netuší, kolik si za měsíc vydělá... více či méně, obě varianty jsou sakra dobrodružství...
Tahmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AronK 6. 3. 2018 11:19

Ahoj,
zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s obchodováním kryptoměn jako CFD a zda je lepší kryptoměny koupit přímo nebo ne?

Taky poslední dobou pořád narážím na směnárnu CoinBase, hodně stránek to doporučuje (https://forbino.com/kryptomeny/ atd.). Jde o to, že oni mají ze mě 10$, když se tam registruji a já je dostanu taky. Ale asi o to budou zvednutý poplatky třeba oproti jinejm burzám? Nebo se pletu? Kde nakupujete bitcoiny?
AronK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2018 12:45

Máme s kamarády takovou disputaci - jak je to s identifikovatelností každé jednotlivé "mince", nebo jejího zlomku. Já tvrdím, že každá jednotka má svůj vlastní jednoznačný indentifikátor, oni, že to není možné, že by při množství dílů (16 milionů mincí a každá 100 milionů dílů) byla velikost 1 transakce enormní.

Jaká je přibližně velikost 1 záznamu o transakci, kdybych převáděl, řekněme 1 BTC.

Ideálně kdyby měl někdo odkaz na nějaký jednoduchý článek toto vysvětlující, trochu jsem hledal a nikde to nebylo úplně jasně a jednoznačně řečeno
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 3. 4. 2018 16:09

Mince nema zadny identifikator. De fakto system bitcoinu pojem mince jako takove nezna, jen transakce. Nicmene retez transakci lze z libovolne penezenky vysledovat libovolne daleko (dopredu i dozadu), takze v podstate je efekt podobny jako kdyby tam byly nejake identifikatory.

Tohle se tyka btc. Jine kryptomeny muzou mit implementaci odlisnou a vubec nezminuju privacy-oriented coiny, kde nejde vysledovat zpravidla nic ani o jeden krok dal.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod JirSa 2. 5. 2018 13:27

Těch kryptoměn je dneska údajně 1500, ale samozřejmě je mezi nimi hromada shitcoinů, scamů či dalších podvodů. Bitcoin je jen ta, která dělá kolem všeho největší humbuk. Já osobně jsem se začal zajímat dalšími altcoiny, které jsou pro mně nějakým způsobem zajímavé a vidím v nich budoucnost. Tady namátkově pár dalších nejpopulárnějších kryptoměn.

Já osobně obchoduji na burze Coinbase. Poplatky jsou sice trochu vyšší, ale snad i důvěryhodnost větší. Problém je v tom, že se na ni dá obchodovat jen s těmi hlavními, jako je Litecoin nebo Ethereum. Má někdo doporučení, kde ideálně nakoupit třeba Ripple nebo Monero?

Jinak ty blokace transakcí 3 stran a převody z burz zpět na účet taky obcházím kartou od Revolut.
JirSa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 2. 5. 2018 20:06

Ripple třeba zde:
https://www.kraken.com/
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelKnot 14. 10. 2018 14:14

Jsem teprve na začátku, nicméně těch kryptoměn je dnes už více jak 2000, uvažuji teprve o nákupu,
kurzy kryptoměn se hýbou každý den, nemoli byste mi poradit, do které je asi nejvhodnější investovat? Jestli do těch největších (bitkoin,...), nebo do nějakých nových? Nebo kobinaci? Trošku se v tom ztrácím.
PavelKnot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 14. 10. 2018 14:47

Investovat do žádné, spekulovat spíše také ne, zvláště bez dalších znalostí, které, ale nejsou zárukou úspěchu. Je tam hromada proměnných, které člověk nemůže předem určit. I bez páky jsou dosti volatilní a spíše se s těmi penězi můžeš rozloučit.

Pro hraní s malinkou částí peněz proč ne, aspoň si to vyzkoušíš (psychika u reálných obchodů, ...). Dle mě je to podobné, jako s forexem, který statisticky u tradera skončí v minusu. Tady ti asi nikdo moc nedoporučí do toho jít.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 10. 2018 21:02

Ludva říkal že to funguje úplně stejně jako Forex a že to tak i obchoduje. podle výše objednávek. že to tam v grafu bylo i vidět v prosinci 2017 prodej na 19666 .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PavelKnot 18. 10. 2018 12:58

Děkuji, asi bude vážně lepší to zkusit na menších částkách..
PavelKnot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2018 10:37

PavelKnot: tak zde proti Forexu musis vedet, ze ty prachy rovnou co tam das mas odepsat, proste prisel jsi o ne :) Nekoho to prekvapi a vydela, nekdo prodela. Je tam hromada scamu tj ico co rozjedou nejakou menu, zacne ta mena a pokud se to podari jde na tom rychle vydelat a strelit to a nebo se to projede.
Super byl treba toho casu TRON, ten slapal a dalo se tam udelat treba 5000 USD.
Delenim meny tak treba kdyz se rozdeloval bitcoin, mel jsi zniceho nic na uctu Bitcoin Cash, rika se tomu free penize, ty muzes zas investovat a dat jinam.
Super na tom je, ze do toho nemusis porad cpat svoje penize, ale proste pouzijes to co samo ziskas defakto z niceho :)

Bitcoin spatnej neni, porad slape, kdysi byla jeho hodnota 200 USD / jeden, pokud vzpomenu tak uz jsem cumel ty jooo 4000 USD za jeden to jako je mozny? :)
A dnes? Kouknu a za 4000 jeden fakt nekoupim :(
Ted to spadlo hezky.... takze mas sanci
BTC, Ethereum, XRP, Stellar Lumens, LTC, Cardano Ada, Monero.
U tech dalsich je potreba ruzne to procist. Tak treba riziko bylo brat menu kde za tim stal McAfee to ti napise at kupujes Verge XVG jak to poleti, napusti ti rybnik, ty koupis ze se to zda nizko... potom ti velryba rybnik vypusti a ty jen smutne koukas ze to nema skoro hodnotu :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PavelKnot 25. 10. 2018 14:47

Ty bláho, měl jsem za to, že to bude vše tak nějak jednodušší :shock:
PavelKnot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 14:57

Vzdyt to byla jen bublina. Ted uz to zas pouzivaji pouze kriminalnici pro nakup drog apod.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 10. 2018 14:06

tomaslany: neni pravda, to rikaj lidi co maji jen povedomi BITCOIN = ZLOCIN = Zbrane, droga :D

Malo kde ale uz nekdo napise ze treba zaplaceni Zcach, Monero, Bitcoin se pouzije napr pro VPN. Proc? Asi proto ze kdyz zakladas VPN nebo nejaky seedbox, chces mit treba vyssi anonymitu, tak nebudes platit normal kk ci uctem. Navic je to rychlejsi, tak treba me ukaz ktera banka me prevede penize na USA ucet do 5ti minut :) To umi treba Ripple.
Dale se to pouziva treba pro placeni konta na privatnich torrent trackerech :)

Pripadne kdyz to lezlo nahoru, koupil jsis TV defakto zadarmo, penize se ti vytvorili, ty zaplatil a bylo. Navic co pamatuju, tak ani daneni a dalsi ty veci diky nakupu zbozi si neumusel resit.
Je to slozitejsi, ale urcitou budoucnost to ma v ramci sledovani, ruseni hotovosti.
Ne kazdej bude chtet mit registraci u statu a platit kk radne aby to mel na bankovnim uctu.

-- 28. 10. 2018 15:26 --

PavelKnot píše:Ty bláho, měl jsem za to, že to bude vše tak nějak jednodušší :shock:

Tak to jeste pridej, slozitejsi to teda je ;-)
prikladem treba zde
https://www.bitfinex.com/

pokud jsis koupil driv napr iota, tak nebyl problem tam poslat BTC a koupit to za to. Dnes uz mas omezeni, tak treba ze musi byt zde daleko vyssi vklad, nejde ze tam na test posles 20 USD v btc a myslis aha to koupim iota to bude :-) Musis se i podivat za co to jde koupit. V dobe kdy btc letelo, byl pomalej prevod, drahej tak musel si karkulovat za co jineho to koupit a co tam poslat?
Prikladem tak poslal se treba litecoin, ten se smenil na ETH - ethereum a pak to treba slo koupit :-)
Potom nastal problem s ulozenim, dost smenaren proste krachlo a nebo zavrelo. Treba u iota wallet byl podes a je i do dnes. Ze to pustis, vidis tam 0 00 nic a koukas asi takhle :shock: Potom se ti to sehraje.
Je to docela laborovani, tak treba u Monero je dobry mit na disku pripraveno aspon 30GB mista jelikoz se mu stahuje nejaka cast blockchainu a ruzne se to peeruje ale jako z mala poskytuje Ring Confidential Transaction.

U nekterych men nevadi pokud je ulozis i online ale verohodne se snad da pouzit Blockchain Wallet, sem tam neco ale jiny proste tu moznost nemaj. Potom zustava wallet a hdd. U hdd doporucil bych klasickej plotnak, externi a sifrovat ho alespon treba TrueCryptem, jelikoz kradeze se stavaji :( Tak treba kamos byl okraden u iota z PC. Stalo se to tak, ze iota davala moznost pohybem mysi online, vygenerovat tzv password.
On to udelal presne podle navodu a potom mu az za mesic asi zmizela polovina penez :(
Ja to treba online nedelal, pouzil jsem generovani sice, ale potom rucne pozmenil ruzne to heslo podle sebe offline. Proto mi to zustalo.
Dalsi user treba mel v pc malware a az po letech vzpomel, ze projel to pomoci Malwarebytes a nestacil se divit, potom se divil proc mu zmizeli penize.

Pozdeji tam lze doporucit treba hw trezor :-)
https://www.alza.cz/trezor-t-d5150839.htm

Jinde zas jen registrace, nutnost nahrani OP a alespon potvrzeni placeni elektriky ci neceho. Chteji casto uz dnes ty smenarny 2 doklady totoznosti.

Jsou lidi co ale i vydelali, tak treba jeden tim zaplac uz hypoteku, dalsi koupil auto ;-)
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků