Bitcoin a kryptomeny, rady, prevody

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JirSa 9. 12. 2018 12:57

Já bych tohle téma trochu oživil s podobným dotazem, pokud tady ještě někdo komunikuje :-) Může někdo doporučit ještě nějakou banku v ČR, která by neblokovala převody ze směnáren, respektive převody kryptoměn? Já to ještě nedávno obcházel přes Revolut, ale bohužel i chlapci od Revolutu se rozhodli udělat vůči kryptoměnám změny....

Co se týče směnáren, já začínal u Coinbase, než jsem přišel na to, že platím zbytečně velké poplatky. Na Bitcoin jsem začal používat Coinmate - v ČR hodně doporučovaná jako Bitcoin směnárna, v rámci které, díky tomu, že její účet je veden u FIO, je možné kryptoměny do FIo zpětně převádět.
Problém je v tom, že mají v nabídce jen 4 nejpopulárnější měny, takže u nich třeba nedostanu další altcoiny.
JirSa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonas D 13. 3. 2020 18:34

Crypto.com (MCO) VISA karty budou tento měsíc k dispozici v celé EU. Pro nákup kryptoměn v jejich aplikaci se dá použít třeba SEPA platba přes Currency Cloud, kde vám vytvoří účet na vaše jméno - stejně jako u Revolutu, což banky většinou akceptují.
Základní karta zdarma má 1% cashback (v kryptu).
Pro lidi, co se nebojí rizika, mají různé kovové karty s vyšším cashbackem, i neomezeným Lounge Key, Netflix, Spotify, krypto spořicí účet, kredit, atd. Limity jsou zatím podobné Revolutu. Mají přísné, ale většinou rychlé KYC.
Taky v aplikaci lze koupit dárkové kupóny na MALL.CZ za krypto.

Samozřejmě nebudu otravovat s refferalem, ale dovolím si sdílet jejich reklamu na US karty:
https://youtu.be/qBPp3uG7ixQ

-- 13. 3. 2020 20:05 --

Jinak nákup debetní kartou na Binance nebo Crypto.com je taky v pohodě. Poplatky mezi 2 - 3,5%. SEPA zdarma.
Jonas D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alouard 25. 3. 2020 17:11

Vypadá to, že s Coinmate to teď bude na nějakou dobu komplikovanější... Mohl by někdo doporučit alternativu ? Díky.

Dear Coinmates,


We regret to inform you that our company has been notified by FIO Bank of the cancellation of our company’s bank accounts effective March 30, 2020.

Important information about forthcoming operations:

The coinmate.io website will remain operational and client funds available for withdrawal.

Crypto and FIAT (EUR, CZK) client funds are 100% backed and the company is ready to settle all user balances in full.

We will stop accepting new bank deposits on 27.3.2020

Please withdraw your FIAT balance (EUR, CZK) until 30.3.2020 at the latest. All FIAT withdrawals will be limited after this date.

Trading on the exchange will remain operational but please be aware of the price, which on Coinmate trading pairs may become significantly different compared to the market price.
We made tremendous efforts in recent months to establish a relationship with another banking institution in the Czech Republic and abroad but also due to the ongoing pandemic of coronavirus and recent Brexit, it is impossible for a British crypto exchange to open bank accounts within the EU under such circumstances.

Also due to the size of our exchange and current situation, we are unable to switch to a different business model under a non-UK company. This situation is all the more painful for us because COINMATE is one of the most reliable and best-rated crypto exchanges in the world. Our focus on security and user-friendliness paid off. We always preferred quality over quantity and our services have been based on honesty and fair dealing.

We are currently negotiating several options to establish a new banking partnership. If we are successful, we will recover our services in full.

Thank you for your support.

The Coinmate.io Team
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 26. 3. 2020 00:56

Bylo by zajimave zjistit, co se presne stalo. FIO totiz ve svych vyjadrenich na FB naznacuje, ze k tomuto kroku dojde v pripade, kdyz se deje neco nekaleho.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 3. 2020 07:46

Pro coinbase nebo Bitstamp, pro referral PM, kazdy dostane kolem 10€
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 26. 3. 2020 13:56

Coinbase nabizi 10 USD, Bitstamp zadny affil nema, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 3. 2020 17:24

jo, nema
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod alouard 28. 3. 2020 13:48

OK, něco z toho vyberu... Asi coinbase, nakolik je tam nižší withdrawal fee... Jinak jsou na tom oproti coinmate stejně blbě.

Hádám, že si asi budu muset znovu projít tím zku*veným verifikačním procesem... Vzhledem k současnýmu vývoji si to v CoinMate "načasovali" fakt skvěle...
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 3. 2020 15:07

Ja uz se premigroval prave na Coinbase, protoze nechci riskovat, ze v CM nekomu rupne v kouli a zavre kram i s vklady. Mezi nama, podle toho, co FIO pise na FB, tak slo o porusovani podminek. A pokud z CM jim stoji za to, porusovat podminky, tak evidentne asi maji nejaky silnejsi duvod, nez je pripadne ukonceni byznysu. Ono totiz, kdo bude chtit byt na burze, na kterou si nebude moci poslat zadnou fiat menu?

Nicmene zrovna Coinbase a jejich poplatky 0,5% jdou dost brutalni (kdyz byl clovek rozmlsan polovinou na Coinmate). Navic na CM bylo zadani do order booku zadarmo (potazmo i zruseni), na CB clovek zacaluje hned za vytvoreni.

alouard: u CB cele overeni je pouze o vyfoceni OP nebo pasu. Nicmene, resil jsem ted nekolik uctu na CB a muzu rict, ze peklo. Snad pouze v jednom pripade z nekolika se podarilo projit "hladce". Jinak dost problemy s blokovanim uctu na 24 hod, atd.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 3. 2020 15:48

poplatek na CB platis az po exekuci prikazu, pri zruseni prikazu neplatis nic(mluvim o burze Pro, byvale GDAX)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 3. 2020 16:20

Jj, zakladni CB je pouze smenarna, PRO je burza. Takze je to tak, ze se mi to strhne a potom se to refunguje? Ja to jeste nezkousel, zatim se rozkoukavam a hlavne se zatim smiruju s tim 0,5% :mgreen:

Jo a co me taky vadi, je to zobrazeni EUR/BTC, protoze celou dobu jsem zvyklej z CM fungovat CZK/BTC.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 28. 3. 2020 16:39

Nevim proc se CM vymlouva na Brexit, kdyz je to firma vlastnena dve Cechy zijicimi v Cechach a web jim programuje ceska firma.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alouard 29. 3. 2020 08:30

Jo, s tou verifikací to samozřejmě není tak jednoduchý...

Momentálně jsem se zasekl zde:

We’ve recieved your documents. Verification often occurs within hours, but may take longer. We will email you as your verification updates.


We couldn't verify your document. Please make sure all the information in your photo is legible or try another type of ID.


Tak nevím, jak tomu mám rozumět. Mám teda čekat několik hodin (v současné situaci spíš několik dní) až ověří dokumenty, nebo je něco úplně špatně ? Na podporu jsem samozřejmě psal, tak uvidíme.

To všechno zrovna ve chvíli, kdy bych rád nakupoval / prodával. No, aspoň, že CoinMate bylo funkční ještě v polovině března když BTC spadlo...
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 3. 2020 16:19

CM vlastni sice Cesi, ale firma je ltd registrovana v UK, kde plati corporatni dan jenom 19%, zisk si vyplaceji pomoci dividend, atd....

V Pro CB, kdyz zadas limit order, tak se ti castka zablokuje vcetne poplatku. Kdyz order zrusis, vrati sa samozrejme cela castka.
Přílohy
btc.png
btc.png (5.95 ) Zobrazeno 4329 krát
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 3. 2020 19:55

Ty mas poplatek jen 0,1%?!?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků