N26 Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2016 14:01

Nejde sice o českou banku, ale název N26 již nekolikrát na fóru zazněl v souvislosti s dostupným euroúčtem a díky kurzům MasterCard kartami vhodnými pro použití v zahraničí - bankovní služby byly zatím poskytovány prostřednictvím Wirecard Bank, ale poté co dřívěji N26 oznámila, že získala vlastní licenci začne brzy své služby poskytovat již pod sebou.

Přesné datum spuštění služeb pořád není známo, ale v těchto dnech začala N26 rozposílat maily svým dřívějším uživatelům a vyzývá je k migraci do N26 do konce listopadu, do kdy si můžou požádat o zaslání nové debetní karty a poté jim bude přidělen nový IBAN: https://n26.com/transfer-account/, takže lze očekávat, že brzy spustí své služby. Zásadní nedostatek je především v tom, že na původní koncept "vše zdarma" banka nejspíš brzy dojela a služb nebudou až tak úplně bez poplatku - a zhoršení se týká především právě plateb ve třetích měnách, kdy ne-eurové výběry z bankomatů budou zatíženy poplatkem 1,7 %, což je už poměrně vysoká marže. Tento poplatek se týká ovšem jen výběrů z bankomatů, nikoliv transakcí u obchodníků. Získat půjde i druhou debetku Maestro (nezapojenou do systému Girocard), kde budou poplatky ale ještě vyšší - výběry z bankomatů za 2 € a třetí měny navíc +1,7 %...

Současně přišlo k představení nového produktu N26 Black, který obsahuje "prémiovou" debetku MasterCard Black, ale vedení tohoto balíčku je zpoplatněno paušálem 5,90 € měsíčně (má ale výběry z bankomatů bez poplatku, včetně třetích měn): https://n26.com/coming-soon-n26-black/, nicméně ze začátku bude dostupnost omezená jen na Německo, Rakousko a Irsko (v polovině listopadu by pak měla přibýt i Francie, Itálie a Španělsko).

Celý sazbebník: https://docs.n26.com/legal/bank-account ... ist-en.pdf

Btw. v aplikaci, která nabízí převod účtu do N26 je pořád na výběr pro zaslání nové debetky jen omezený počet zemí z eurozóny, takže nejspíš je zatím nutno mít korespondenční adresu pro zaslání karty v některé z nich (kromě výšeuvedených, kde bude nabízeno N26 Black - tedy DE, AT, IE, FR, IT, ES pak ještě navíc Řecko a Slovensko).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 5. 11. 2016 14:12

MasterCard World Elite jen s pojištěním, žádný concierge, žádné salonky… devalvace pokračuje.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 11. 2016 14:17

Vonicem.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 6. 11. 2016 17:47

Pokud by to slo naparovat nejak na Apple Pay, tak by to mohlo byt dobre alespon na tohle. Respektive, fremantle, v cem ty spatrujes vyhodu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doonio 7. 11. 2016 08:58

Zdravím,

Účet mám již něco přes 6 měsíců a zatím jsem max. spokojen, platby v rámci Eurozony jsou zdarma, výběry z ATM v EUR zemích rovněž zdarma. Jen ty výběry mimo EU je docela podpásovka, Email mi zatím nedošel, ale budu muset přejít tak či tak, jinak mi karta skonči ke konci roku a mám smolík. Ale v konečném součtu to není nic tak hrozného ten poplatek 1.7%, když vezme člověk v potaz že používají kurz Mastercard bez jakýchkoliv svých kurzovních lístků. Porovnával jsem to třeba s Equa bank, kde výběr po světě stojí 9Kč, ale mají svůj kurzovní lístek kde třeba USD mají o 50haléř dražší než kurz Mastercard, takže při výběru např. 1000USD to vyjde nastejno. A u takové České spořitelny to bude ještě markantnější rozdíl a výhodnější stále u N26.

Účet to byl geniální, ale jak freemantle řekl, zjistili že můžou ty zákazníky trochu podojit, takže osekávají služby a hodně lidí z Německa jim odchází jinam - sám zatím nevím o nějaké náhradě výběrů ATM po světě zdarma s kurzem MC, bez toho abych platil měsíčně nějaký paušál.

Co se týče adresy, já si nechal kartu zaslat kamarádovi na Slovensko a nebyl jediný problém, ale to ještě nebyl takový boom po N26, teď mají nějaký pořadník a otevírají účty jen sporadicky, možná se to změní po novém roce jak budou už bankou.

Já spatřuji výhodu v tom, že neplatím nic za vedení účtu, kartu, apod... mám SEPA platby po Eurozóně zdarma, výběry z ATM po Eurozóně zdarma, vcelku chytrou aplikaci, kde můžu nastavovat limity s okamžitou platností, výběru mimo EU jsou myslím i po započtení poplatku stále konkurenceschopné(i když už to není terno co to bývalo)
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2016 10:38

Pro mě tam výhoda není žádná - pro výběry z bankomatů bez poplatku s kurzem MC mám již jak U konto ve slovenské pobočce UCB (debetka Maestro), tak U konto Premium ("zlatá" debetka MC navázaná na eurový účet s cestovním pojištěním) u UCB.

Podle mě je zásadní nedostatek v procentní částce za výběr, mohli tam dát raději fixní třeba 2 € a tomu se lze klidně přizpůsobit - vybrat si jednou vyšší částku je i pro banku levnější než opakované výběry nižších částek (sice v některých zemích může být problém si najednou vybrat třeba ekvivalent více než 200 eur, ale i v tom případě pak výběr vychází na 1 %, což by šlo ještě tolerovat) - na druhé straně transakce u obchodníka jsou pořád s "čistým" kurzem, takže záleží.

Kdo by rád eurový účet, který si lze zřídit relativně bezbolestně a bez měsíčního paušálu, aniž by musel být rezidentem, tak se nemusí omezovat na obskurní kampeličky typu VR Bank, RB im Stiftland, kdo nepotřebuje odesílat a přijímat SEPA platby, jen občas zaplatit něco v eurech, vystačí si nejspíš i s účtem u některé z českých bank.

Co se týče kurzů, tak pro zákazníky, kteří nemají příjem v eurech, záleží, jak si dokážou levně měnu pořídit - v nižších objemech (< 1000 EUR) přichází do úvahu prakticky jen europlatba.cz, kdežto o chlup lepší kurz má už i Creditas (uvidíme, jak to bude poté, co se stane bankou - jinak přepočet ze třetí měny na eura proběhne taky kurzem asociace) a výběr z bankomatu 30 Kč (tady je sice pro eurozónu lepší N26, kde to vyjde bez poplatku, ale ve třetích zemích se to od hranice ekvivalentu 1800 Kč začne lámat ve prospěch fixního poplatku). A pro vyšší objemy - lze využít zase třeba RoklenFx s vnitrobankovním vypořádáním eur do UCB, otevřít si U konto s eurovým účtem, navázat na něj debetku a výběry ve třetích zemích jsou pak úplně bez poplatku.

K Apple Pay - nevím, neznám, podle https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Pay v Německu dostupný oficiálně není, tak bych si naděje moc nedělal...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 7. 11. 2016 11:01

škoda, že zatím neberou ČR, mě by se to docela líbilo
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2016 11:11

Tak neberou... IMHO ti to založí i na český doklad, akorát potrebuješ korespondenční adresu pro zaslání debetky na území některého z výšeuvedených zemí eurozóny (ne všechny).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 8. 11. 2016 00:01

dík za info, ještě to zvážím. nejradši bych to měl samozřejmě ofiko. nezjišťoval někdo, jestli se nechystají nabízet služby i pro ČR?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod doonio 19. 11. 2016 14:45

Tak ten jejich slavný ceník začíná pomale ale jistě bobtnat, na to jak měli na začátku plno věcí zdarma, tak se vlk asi už nažral, ale nestačilo mu, tak tu kozu(rozumějte zákazníka) uškube co to jde. Viz:
https://docs.n26.com/legal/bank-account ... ist-en.pdf

Pro mě tam je stále podstatná výhoda platby v Eurozóně zdarma a rovněž výběry, taky né každá banka účtuje zahraniční platby čistým kurzem od Mastercard. Ale už se pomale poohlížím i jinde. Nějaké tipy na účet ZDARMA s výběry po světě také gratis a pokud možno bez nějakého spreadu navíc?

Jinak v ČR zatím služby nabízet nehodlají, orientují se jen na EUR země, takže dokud nepříjmeme EUR máme smolík, ale s takovou politikou mě ani netrápí že nebudou v CZ.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 11. 2016 15:29

Vlastně nyní bude už účet s kartou MasterCard bez poplatku jen pro zákazníky s doručovací adresou na území Neměcka nebo Rakouska, jinak bude vedení karty zpoplatněno 2,90 € měsíčně anebo 29 € ročně, takže nad tím nejspíš vůbec nemá smysl uvažovat.

Dosavadním klientům podle mailů povzbuzujících k převedení od Wirecard Bank by nadále neměli účtovat nic i při nastavení doručovací adresy do jiných zemí, ale ani to není žádná hitparáda...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 19. 11. 2016 16:48

Tím pádem tahle banka nemá absolutně cenu. Protože podobné zvyšování poplatků provádějí i další německé banky, je to asi vlivem zastropování poplatků, které měli z obratu na kartách. Až to dorazí i k nám, tak si udělám z karet hezkou sbírku škrabek na led.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod doonio 20. 11. 2016 15:29

fremantle píše:Vlastně nyní bude už účet s kartou MasterCard bez poplatku jen pro zákazníky s doručovací adresou na území Neměcka nebo Rakouska, jinak bude vedení karty zpoplatněno 2,90 € měsíčně anebo 29 € ročně, takže nad tím nejspíš vůbec nemá smysl uvažovat.

Dosavadním klientům podle mailů povzbuzujících k převedení od Wirecard Bank by nadále neměli účtovat nic i při nastavení doručovací adresy do jiných zemí, ale ani to není žádná hitparáda...


Přesně tak, jsem z CZ doručovací adresu mám zatím v SK, nicméně pokud by si člověk otevřel účet a zadal jako doručovací adresu třeba nějakého známého v AT, taky je to stále gratis, nicméně teď už ta banka není tolik zajímavá pro nové klienty.
Ano, došel mi taky email abych co nejdříve převedl k N26 bance, že mi jakožto stávajícímu klientovi odpustí ten poplatek 2.9€, tak jsem pátral co sakra je zas tohle za poplatek a je to jak napsal fremantle pro nové zákazníky.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pobert 24. 10. 2017 11:17

Přišel mi email od N26:

These €5 are to say, "We miss you."

We've missed you lately! So to welcome you back to N26 we'd like to offer you €5 if you deposit or MoneyBeam €50 into your N26 account by 27.10.2017.

Here’s how to earn your €5 bonus:
Make a deposit of €50 to your N26 account either by having a friend MoneyBeam you, or by depositing from an external account.
To find your N26 IBAN in order to transfer from an external account, open your N26 app and tap on the Control Center icon.
We’ll automatically credit the bonus to your account by 03.11.2017.

Mám účet se zůstatkem 0 už asi rok. Předtím jsem ho občas použil.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod perfektsunny 26. 2. 2018 15:46

Ahoj, nemate tady nekdo zalozeny ucet u N26 + iPhone v ruce? Jde platit pomoci Apple Pay v "nepodporovanych" zemich? Napada me jediny duvod, proc by to neslo - korespondencni adresa oficialne nepodporovane oblasti.
perfektsunny
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků