Bankovní registry

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 11. 2016 19:09

Něco jako Kajmany -> Kypr -> Anglie -> akciovka s ukrajinským představenstvem? :D
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 12. 2016 12:07

Vi nekdo, jak je to presne s kolikmam.cz? Jde o to, ze stav aktualizace ukazuje sice posledni datum aktualizace na 21.12.2016, ale platnost u kazde instituce je 30.11.2016. Budou tam tedy videt uvery pouze k 30.11.?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2016 13:11

Pokud si výpis uděláš teď, tak zcela jistě uvidíš jen stav k listopadu, u některých bank, které reportují později, dokonce jenom k říjnu (tuším Zuno a RB jsou pomalejší). Žádosti o úvěr jsou ale vidět ve výpise ihned.

Uvedená data si vykládám tak, že k 21.12. se reportoval stav za listopad.

Mimochodem díky tomu někteé slušnější banky vlastně vůbec do registrů nevkládají platbu o jeden dva dny po splatnosti, protože ke dni reportu - resp. k poslednímu dni v měsíci (30.11.) je splátka už uhrazená.

Letos se mi asi dvakrát stalo, že jsem právě o jeden či dva dny později splatil kreditku (už se fakt ve svých úvěrech přestávám orientovat a mám v nich docela bordel :-) a banky do registru vůbec nic nereportovaly.

-- 28. 12. 2016 14:16 --

Možná jsem prvotně špatně pochopil tvůj dotaz, je to takto - pokud jsi čerpal úvěr v listopadu, tak patrně už budeš mít ve výpise tento úvěr jako aktivní (otevřený). Pokud jsi čerpal úvěr v prosinci, tak ve výpise ho zatím uvidíš jen jako otevřenou žádost, nebude tedy v přehledu aktivních úvěrů, bude jen v přehledu žádostí.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 28. 12. 2016 14:33

A kdyz jsem jenon zazadal o uver, tak by tam mel byt videt hned?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr-21 28. 12. 2016 15:26

Nemusi. Zadal jsem o KK ve Sporce a ani hlidani registru ji nenahlasilo. Viz odpoved od kolikmam: Dobrý den, v systému vidíme, že banka postupovala tak, že se na Vás dotázala při vzniku žádosti o kreditní kartu. V ten stejný den do registru online aktualizací poslala informaci, že je žádost odvolána. Z toho důvodu ji nenabral náš stroj, protože změnila stav ve stejném okamžiku na jiný, který již není pod monitoringem, neboť znamená zánik z požadavku klienta. A následně vidíme dnes, že banka u Vás kreditní kartu reportovala dávkou za celý uplynulý měsíc jako existující. Tz. kreditní kartu tedy opravdu máte evidovanou, ale díky tomuto nestandardnímu postupu ji služba hlídání nezachytila. Můžeme se obrátit na banku pro vysvětlení a následně případně Vás informovat pokud získáme vyjádření, ale bohužel to nejsme schopni předem přislíbit, až pokud jej získáme. Omlouváme se tedy za komplikace, ale došlo k nim z námi neovlivnitelných důvodů, mohla to být jen manuální chyba na straně banky. Děkujeme za pochopení
petr-21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2016 16:09

To je asi opravdu chyba. Standardně musí být všechny žádosti v kolonce Žádosti na titulní straně a pak na poslední straně je přehled žádostí s názvby bank, které do registru nahlížely.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 12. 2016 13:45

Me jde o to, jestli se treba predvecerejsi zadost uz tam zjevi ted.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2016 17:35

V registru ihned, ve výpisu po půlnoci, čili předvčerejší žádost na výpise už bude.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2017 10:56

Zkoušel se někdo obracet na finančního arbitra se stížností, když banka udělá chybu a do BRKI zapíše nesmysl, zákazník chybný zápis reklamuje, ale banka reklamaci zamítne a zápis neopraví? Jak dlouho řízení před arbitrem asi trvá?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 1. 2017 18:54

U arbitra jsem měl jednou stížnost na pojišťovnu, odpověděli že to přijali a pak nic nevyresili. To stejný ostatní asi 2 lidí.
Udělal jsem si koncem prosince výpis z kolikmam a zjistil jsem že tam mám 2 otevřený žádosti. Jedna byla z kraje listopadu u rb, ta byla přes web zamítnuta. Druha opět otevřená byla od ucb, tam mě na pobočce ukázali jen nabídku, úrok byl kolem 9 procent a splátka byla vyšší než mám teď, tak jsem to odmítl. Takže jsem naklusal do RB, tam mi řekli, že mi můžou akorát zaslat potvrzení o zamítnutí. A ještě musím vyřešit ucb, aby mě to taky ukončili. Ptal jsem se v CS na zkušenosti při schvalování a prej mě to schválej. Tak až to vyřeším s ucb si zajdu za premiér bankerkou a uvidíme jestli dají těch 5,9 %. Do ty doby budu mít i daňový přiznání podaný, kdyby náhodou potřebovala bankéřka. Mám tři druhy příjmů.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 1. 2017 18:59

Mimochodem, platba kartou na internetu na kolikmam.cz nemá na sobě příznak "internetová platba". To znamená, že za tu platbu nedostanu bonus na kreditce, která odměňuje pouze internetové platby. Kde se tohle dá reklamovat?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 1. 2017 11:07

Tak v RB jsem se dozvěděl že banka za dotaz do registru platí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 8. 1. 2017 20:25

Systém schválení KK je nepochopitelný: U HomeCredit jsem měl KK Premia na X Kč. Snížil jsem si kreditní limit o Y. Požádal o novou KK Šikovná karta na limit menší než Y (celkový kreditní limit by byl tedy menší) a ...nedostal...
A to mi před tím nabízeli zvýšit si Kreditní limit u KK Premia. Už jsem se s tím smířil, že to nepochopím stejně jako Schrodinger equation 8-P
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 1. 2017 12:55

Tohle je zajímavé. Nerozumím ale, jak chtějí vyřešit souhlas se zpracováním osobních údajů. http://ekonomika.idnes.cz/novy-zpusob-s ... nomika_vem

Navíc banky mají uchovávat údaje o klientech 10 let a v článku píšou, že údaje uchovávají 20 let. To se mi nezdá.

Koukám, že z Kellnerových firem se stává Velký bratr.

Zonky, Air Bank (s šanonem), Home Credit. Za chvíli budou vědět o každém Čechovi všechno, a to i o těch, kteří nikdy klienty těchto společností nebyli.

A ÚOOÚ s tím neudělá nic, protože se bojí Kellnerových právníků.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod lemming 28. 1. 2017 16:07

> Navíc banky mají uchovávat údaje o klientech 10 let a v článku píšou, že údaje uchovávají 20 let. To se mi nezdá.

10 let je doba ze zákona, po kterou banky musí data uchovávat (pro případ sporů atp.). Pokud (stále) mají klientův souhlas se zpracováním osobních údajů, mohou je pochopitelně uchovávat i po této době.

Stejně tak mohou uchovávat statistická data ("měli jsme tolik a tolik klientů s takovými a takovými charekristikami a úvěr nesplácelo tolik procent"), která se používají pro rozhodování o přidělení úvěru, protože žádné osobní údaje neobsahují.

Takže ÚOOÚ nedělá nic ne proto, že by se bálo nějakých právníků ale proto, že k tomu není žádný právní důvod.
lemming
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků