, 'reklama19_webu_cz6' => 1713576454, ) ?> Bankovní registry - FinExpert.cz

Bankovní registry

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 5. 2017 23:27

Cetelem je v brki
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 25. 5. 2017 17:28

Záhada vyřešena. Jde o Fio, burzovní účet s měnovým zajištěním. Čerpanou částku v CZK jištěnou cizí měnou hlásí jako půjčku do BRKI.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 5. 2017 13:52

Zajímavé, pro mne nová informace. Jak mimochodem Fio prověřuje příjmy, když o měnové zajištění žádáš?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 26. 5. 2017 17:44

Nijak. Je podstane kolik u nich máš v akciích / penězích. Když jde o měnový swap, chtějí cca 106% zajištění v druhé měně.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 5. 2017 08:35

A do BRKI toto reportují jako kontokorent? Pak se může jednat o velký zářez do bonity, pokud člověk žádá o hypotéku. Mám zkušenost, že banky vypočtou z kontokorentního rámce 1/10 a to berou jako "měsíční závazek", byť je nečerpaný.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 29. 5. 2017 08:52

Mám to jako "flexibilní úvěr". Fio mi schválilo max. 3M, ale to tam není vidět. Jen "čerpaná" částka ( kterou má Fio zajištěnou jinou měnou).
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 14. 8. 2018 06:07

Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 8. 2018 09:26

taylor729 píše:Cetelem je v brki

Ve světle GDRP jsem si vyjel Solus a Cetelem (kreditky) tam je (jsou)..
Jinak více viz.. https://www.hellobank.cz/paticka/gdpr/k ... e-registry
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jujec 18. 2. 2019 09:56

Tak jsem to zkusil a mám stejný problém s HomeCreditem jako Patrik - splátka uhrazena řádně a včas (14 dní před splatností), report do registru jako po splatnosti. Říjen 2015, HC napřed reagoval operativně, nechal si vše poslat, zatím čekám na sdělení, jak to vyřeší.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 1. 2. 2022 03:23

BRKI a německý registr SCHUFA si budou vzájemně předávat údaje – z ČR do Německa se souhlasem, obráceně i bez.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod aaischa 24. 12. 2023 12:39

Prosím o radu -
-při žádosti o hypotéku se v registru objevil záznam (žádost o úvěr na částku o kterou jsme určitě nežádali) datum žádost je ze září, částka taky nedává smysl
-v registru je uvedena jen žádost ale BEZ BANKY, ČI INSITITUCE KTERÁ JI POSKYTUJE
-nevím tedy kam se obrátit a jak to řešit - aktuálně jsem obepsal všechny banky kde mám účet a nic, jinde se semnou nechtějí bavit - musím osobně s Občankou na pobočky
-to se podaná žádost ani po víc jak čtvrt roce sama nezavře ? neexpiruje ?
-přijde mi fakt ujeté že v registru může být něco bez uvedení toho kdo to tam zapsal..

děkuji za radu
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 24. 12. 2023 12:46

Informace zpracovává (i) registr, takže GDPR povinnosti na informování o uchovávaných datech, povinnost opravy nesprávných údajů a zákaz zpracování nesprávných údajů má (i) provozovatel registru; tak bych se zeptal tam.

Teda úplně nevím, jak by se prokazovalo, že jsi nežádal o úvěr, ale přinejmenším by ti snad registr měl doložit, odkud ta informace přišla.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod tmx643 24. 12. 2023 13:20

Zrovna ve čtvrtek mi přišel vyžádaný výpis z brki, mám tam z března odvolanou žádost o kreditku z ČSOB. Přičemž v tom měsíci jsem dělal navýšení, asi to nějak souvisí s tím, jak se to kdysi jevilo jako žádost o novou kreditku a přitom to bylo navýšení...
Každopádně instituce tam uvedená je, pokud ne, tak žádat smazání nebo doložení, od koho to je. Plus jsem vyčetl, že nečerpané žádosti z registru mizí po roce.

Nemohl nějaký blb finanční poradce to tam zadat při "nezávazné nabídce", nebo tak?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 24. 12. 2023 13:35

Napsal jsem tam e-mail, otevřeno budou mít až v lednu, tak pokud první Lednový týden řekněme do čtvrtka nepřijde odpověď tak tam zavolám, a požádám je,
Bance vadí že žádost je ve stavu otevřeno, pokud by byla uzavřená tak by problém prý nebyl. Počítám že to bude nějaký poradce ala partners, produkty od nich nemám, jen občas zavolají jesli něco nechci... každopádně že ta žádost je ve stavu otevřeno, nebo jak to nazvat je asi největší problém,

O tom, že mizí po roce jsem také četl, doufám že se to případně vztahuje i na "aktivní žádosti" a ne o žádosti ve stavu odvoláno, zamítnuto
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ... 24. 12. 2023 13:55

Na email snad ani neodpovi ne? To by se mohl zeptat kdokoliv na kohokoliv. Je to anonymni forma dotazu.
...
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků