Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 3. 2018 12:40

Nemá cenu filozovat, když se bavíme o podvodu.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 22. 3. 2018 12:54

§ 209 Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

škoda nikoli nepatrná = škoda dosahující částky nejméně 5 000 Kč

PS.: Asi jsi chtěl napsat přestupek..
Netvrdím, že na mne nakonec ten banner na IB nevyskočil, takže bych se nebavil ani o podezření z přestupku.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 3. 2018 20:39

To bych musel napsat, že se tak jako tak bavíme o přestupku proti majetku, konkrétně § 8/1 z.č. 251/2016 Sb.
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že úmyslně způsobí škodu na cizím majetku krádeží, zpronevěrou, podvodem, nebo zničením nebo poškozením věci z takového majetku; pokus tohoto přestupku je trestný. Dříve upraveno v letitém 200/1990, §50. Jen ta sankce může být dnes až 50k namísto tehdejších 15k.
Tak jako tak jde o podvod, odhlédneme-li od právní kvalifikace skutkové podstaty, která je zde na tomto fóru zcela irrelevantní . 8-P
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 22. 3. 2018 20:59

Kde neni zalobce, neni ani soudce. Navic bez priznani pachatele nelze podvod prokazat. Kdyz bude tvrdit, ze mu to okno vyskocilo, tak opak nikdy neprokazes, neni to mozne a nema cenu se tim zabyvat - in dubio pro reo. Hello bank mela moznost adresovat nabidku i jinyn zpusobem.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 3. 2018 22:35

U fungujiciho systemu by to okno vyskocilo na zaklade priznaku v databazi u daneho účtu, který tam byl nejakym selekcnim algoritmem predtim nastaven a bez nej se aktivovat nemohlo. Ale pochybuju ze s tim bordelem v HB by to byli schopni dohledat.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 23. 3. 2018 09:03

Zvlast to nedohleda nejaky operator z infolinky nebo clovek, co resi stiznosti a reklamace.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 23. 3. 2018 09:03

Zvlast to nedohleda nejaky operator z infolinky nebo clovek, co resi stiznosti a reklamace.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wetherek 23. 3. 2018 14:57

Tohle mi dnes pristalo v mobilu "OS: Co tahle ziskat par stovek navic? Cestu k nim hledejte ve svem emailu. Nas bezny ucet dokaze s Vasi kreditkou divy. SMS zrus 800744745"
Uz jsem se tesil na petikilo na benzin, ale do e-mailu nic nedorazilo. Doufam, ze teda jeste dorazi ...
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lodgy 23. 3. 2018 17:21

Me prisla ta SMS take a k tomu email s nabidkou na odpusteni poplatku za kreditku na rok, kdyz zazadam o ucet. To je vonicem. SMS poukazky na PHM uz asi nemaji.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 3. 2018 22:04

Spíš je nenabízí lidem, o nichž ví, že z nich budou mít velké "H", malé "o", římskou pětku, "n" a "o"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 24. 3. 2018 06:39

To těžko, když ji nabídli i tobě.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 24. 3. 2018 07:42

Skoda, ze jsem nevyuzil ten postnuty screen na SMS poukazku, ted uz je pozde.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 3. 2018 10:17

Nak se mi nezobrazuje kreditní karta jak v inet tak v tom pochybným smartbankingu. Plus transakce nejsou vidět.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 3. 2018 10:33

Jsem na tom stejne.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 3. 2018 11:52

Já ne, vše vidím. Dokonce jsem dnes v 10:00 poslal platbu z AirBank na Hello Bank Spořicí účet a ve 12:00 připsáno.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků