Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 12. 2018 11:54

To už je leden?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 12. 2018 11:54

@Kamziq
To by dle jejich informaci melo prijit az v lednu.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 12. 12. 2018 21:48

Dik.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 12. 2018 20:16

Ted jsem dost prekvapeny (primo v soku) u EON kreditky:
V patek 14.12. brzy rano jsem tam poslal splatku a dnes , tj. v sobotu 15.12. (tedy nasledujici a jeste nepracovni den) mi prisel email, ze uhrada na platebni karte byla prijata!

Ze by se konecne ledy hnuly a peklo zamrzlo a u Hello bank uz netrva pripsani splatky na kreditku vic nez pul tydne?
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 12. 2018 21:08

V rámci HB nebo odjinud (D+0)?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 15. 12. 2018 21:13

Potvrzuji totéž v rámci HB.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 12. 2018 21:20

Ja jsem tu splatku posilal z FIO banky (tedy z jine banky nez Hello).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 12. 2018 21:28

Takže splátky klidně až po Vánocích :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 15. 12. 2018 21:31

Přemýšlím o zřízení Alza kreditky kvůli výběrům z bankomatů v zahraničí zdarma s kurzem MC. Myslel jsem, že mi bude stačit měs. limit u Revolut, ale nestačí + ta výkendová přirážka...

Jen si chci potvrdit pár věcí... Pokud nepůjdu do minusu, za vedení nic neplatím, tzn. je vhodný udržovat kartu "přebitou" ? Nabíjení funguje na stejným principu jako např. v případě Revolutu ? /online platba/
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 12. 2018 21:45

Pánové, došel jen e-mail o splátce KK nebo se peníze objevily i na kartovém účtu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 12. 2018 22:15

motley - Teoreticky stačí dodat příslušnou částku tak, aby se zaúčtoval dříve než výběr, ale zrovna u HB je to dost loterie. :) Takže ano, pokud budeš mít přebito a po výběru nebudeš v mínusu, pak nebude výběr úročen. (Další dysortografik? - výkend.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 12. 2018 22:36

@MirekM
Ta splatka se objevila i v historii transakci i v disponibilnim zustatku kreditky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 15. 12. 2018 22:36

drkarel:
V načasování bych problém neviděl, jde mi fakt jen o ty výběry z ATM v zahraničí.

Prostě bych tam týden před odletem poslal třeba 50k a dál se o nic nestaral, přebytek následně stáhnul zpět aby to bylo na nule. Jakým způsobem se karta vlastně nabíjí ?

Jen abychom si rozuměli, mně nejde o úroky, nemám v úmyslu jít do minusu. Šlo mi o poplatek za vedení karty.

Dle infa na alza.cz:

Pokud máte kartu doplacenou nebo ji aktuálně nevyužíváte, neplatíte žádné poplatky za vedení účtu.


Předpokladám, že pokud kartu před odletem do zahraničí "přebiju" např. těma 50k, v ATM v zahraničí následně vyberu třeba 30, nebudu nic platit za vedení. A stejnětak po zbytek roku, kdy karta bude na nule. Z toho popisu to docela vyplívá, ale radši si to chci ověřit.

Co se výkendu týče, mám novou klávesnici a místo í jsem trefil ý a příspěvek před odesláním nepřečetl :-)

EDIT: z příspěvků výše předpokládám, že se karta nabíjí prostřednictvím příkazu k úhradě ?

EDIT2: mimochodem, aktuální kurzy MC zjistím zde ? https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
Naposledy upravil motley dne 15. 12. 2018 22:54, celkově upraveno 1
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 12. 2018 22:51

Je to klasická kreditní karta. Splácí se (nabíjí) převodem z účtu, který ale standardně trvá minimálně 2 dny.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 12. 2018 23:40

Doporučuji u té nové klávesnice zkontrolovat i slovo "vyplívat". Kartu lze splatit/nabít klidně tím příkazem.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků