Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 10. 2018 09:18

Ani nefunguje placení kartou na Praze 5.ale při převodu z běžného na spořicí účet SMS přijde, kk nikoli.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 10. 2018 09:39

Taky mi zmizely KK v IB. Co to proboha je?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 1. 10. 2018 09:50

Platit kreditkou jde, to spíš vypadá na nějaký výpadek části IB.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 10. 2018 09:54

Platit kartou na Praze 5? Mě asi na 8 pokusu nepřišla žádná SMS, jen na přesun z běžného na spořicí účet. Minule jak nešlo ib kde nebyly jejich kk tak mám pocit že to taky nefungovalo.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 10. 2018 10:38

Nejde platit ani u obchodníka nálepkou navázanou ke kreditce. Transakce skončí jako Error-přečerpaný limit (systém to asi vidí jako kartu se zůstatkem 0). Možná že nepovedl nějaký zlepšovací upgrade systému kreditek (jeho přiblížení ostatním systémům HB).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 10. 2018 10:49

Asi nelze očekávat v tomto zmatku, že by byly výpisy dnes..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 10. 2018 10:56

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 10. 2018 11:52

PatrikChrz píše:
res judicata píše:Tak jak to je? Ma jiny kurz, nebo stejny kurz + prirazku 2% u debetky?

Tak jsem to myslel. MC u kredity a MC + 2 % u debetky.

Prave ja uz se lek, pac kouknu jsem a vyleti na me ze Hello je to nejdrazsi snad :shock:

https://www.penize.cz/platebni-karty/33 ... lepsi-kurz

Právě klienti mBank, Hello bank! a MONETA Money Bank tratí na měnové konverzi nejvíce.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 10. 2018 12:31

Tak kreditky už v systémech HB opraveny.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 1. 10. 2018 12:54

A loga v historii taky - je ale potřeba stisknout F5...
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod komit 1. 10. 2018 13:15

Chci si pořídit Alza kreditní kartu.
V podmínkách je napsáno Sleva až 15 000 Kč za kalendářní rok. 5 % z ceny nákupu.

Vrací % a za nákupy i jinde než na Alze?
Je nějaký měsíční limit na vratku,kolik to je?

Nikde jsem to nenašel.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 10. 2018 13:20

Ano, 1 %, max. 500,-/m.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 10. 2018 22:15

...smazáno autorem...
Naposledy upravil muf2muf dne 2. 10. 2018 16:31, celkově upraveno 1
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jumpmans 2. 10. 2018 04:40

A na to jsi prisel jak ?
Pro 5% u skreta musis pouzit jejivh specialni formular takze to neni standardni platba pres platebni branu jako vsude jinde.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 10. 2018 07:24

To co píše muf2muf v Alza neplatí (jak už sám píše níže, spletl si to s Euronics, to chápu). V eShopu Alza je "platba Alza kartou" v podstatě příkaz k úhradě z účtu Hello kreditky na účet Alzy, nikoliv karetní transakce přes asociaci MasterCard, takže to 1% za karetních transakcí ne.
Kombinovat to takto ale lze pro další z variant Hello kreditky, a to kartu Euronics (tu mám já). Zde je také 5% bonus za platby v elektro Euronics, ale tam to je za platby v klasickém terminálu na pobočkách Euronics při výdeji zboží (tedy jak za zboží objednané po netu k vyzvednutí na pobočce, tak na to přímo na místě vybrané). Takže zde skutečně 5+1%.
A k tématu Alza x Euronics (neberte to jako reklamu, spíš jako srovnání mých zkušeností): v Euronics obzvlášť ten kdo má VIP ceny (nižší o cca 2-25% oproti těm běžné viditelným na webu, v závislosti na konkrétním produktu), nakoupí často levněji jak v Alze, přitom získání VIP statusu pro svou registraci není tak těžké. Mě to sami emailem nabídli ani ne 2 roky od registrace (za tu dobu jsem tam celkem utratil cca 20 tisíc Kč). A další výhoda: poboček Euronics+Datart (výdejní místa) je hodně, i proto je vyzvednutí ve srovnání s Alza snazší a rychlejší (na showroomu Alza v Praze-Holešovicích vím že se často čeká i přes 15 minut, v Euronics vždy maximálně minutu, zpravidla jsem na řadě hned). Proto mě trochu mrzí, že zde tolik lidí píše o Alza kartě a o Euronics kartě téměř vůbec ne, oproti obchodům Alza fakt vidím spíše výhody.
Jediná nevýhoda Euronics (a tím i jejich Euronics kreditky od HB) je v tom, že probíhá slučování s Datart, většina Euronics poboček byla nebo brzy bude na Datart přejmenována (stejný majitel, HP tronic Zlín pobočky Datart koupil). A proto zatím není na 100% jisté, zda od začátku roku 2019 bude bonus 5% platit i na Datart pobočkách nebo jak. Pokud to ale HP tronic zachová i pro Datart pobočky, pak bude myslím i díky pobočkové síti ještě výhodnější než dosud (ve srovnání s Alza).
Naposledy upravil minarjo dne 2. 10. 2018 16:54, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků