Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smartguy 17. 5. 2018 12:18

nnnokiaE52 píše:Jsem to zksuil a jako dobrému zákazníku (EON Karta) nechtěli ani doložení přímů a schválili.. Tak uvidím. zda se to nezasekne, prej na to mají dva dny.


Tak jak to dopadlo? :-) ... ta nabídka se mi líbí - 4,7 % je fakt skvělá sazba! :love: Mám ještě menší úvěr u Equa, tak zvažuju že bych to využil. Je to na nějakou konkrétní částku, nebo je to bez omezení? :hm ;-]
smartguy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2018 14:24

wit.cz píše:Tak hlavně by ta žádost mohla:
1) být doručena zabezpečeným kanálem, třeba v IB (odpověd ideálně také, nikoliv mailem nebo poštou)
2) obsahovat identifikaci předmětné karty
3) uvádět období, které mám "vysvětlit" nebo transakci/-e, o kterou se jedná
4) lhůtu pro dodání těchto informací.

Zeptal jsem se, uvidím, co napíšou dál.

Přišla mi odpověď, kde si vybrali jen, co uznali za vhodné a sdělují, že se jedná konkrétně o transakce, z nichž dobíjím předplacené karty a kartu Revolut. Nejsou schopni určit, k čemu dále finance slouží a tudíž nejsou schopni dostát zákonné povinnosti, a žádají o upřesnění, co z předplacených karet platím.
Pak chtějí upřesnit zdroj, z něhož karty splácím, protože v součtu neodpovídají příjmu, který je u nich evidován.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 5. 2018 14:46

Jak (přibližně) přesně zněl tvůj dotaz, na který jsi dostal tuto odpověď?
BTW, neměla by transakce CK řešit CSOB?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2018 16:29

Je na předchozí straně, v čase 13:28. Těžko říct, proč to řeší oni. Dva měsíce po sobě mi přišla sms o podezřelé platbě po dobití CK. Ale zjevně po mně chtějí alespon jeden výpis z CK a z ČSOB, která uzavírá trojuhelník s HB.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 5. 2018 20:16

Smsky už mi taky 2x přišly :-D, takže se mám taky na co těšit?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2018 20:49

No podle mě to zabila kombinace s revolutem, kde jsem každej den dobíjel 250 Kč a jakmile zvedli limity, tak jsem si tam konečně mohl nalejt obnos, kterej jsem tam půl roku neměl jak dostat. Ale ptát se za co jsem utrácel na předplacenkách a revolutu s odůvodněním, že nejsou schopni určit, k čemu dále finance slouží, to podle mě vzali dost nad rámec celýho AML. Vzhledem k tomu, že jsou na trhu pár měsíců a řadů procesů mají v plenkách, tak se ani nedivím.
Zatím vidím odpověd tak, že předplacené karty, na které platby směřovaly jsou moje předplacenky, to příp. doložím hlavičkou výpisu z CK a stejně tak by měla stačit hlavička výpisu ze "zdrojové" banky, odkud si posílám uspory do HB. Kdyby měl někdo lepší nápad, sem s ním :-) Co platím z předplacenek jiné bany by jim mělo být naprosto jedno, nebo budou chtít printscreen i z Revolutu? :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2018 00:09

Vybírám hotovost na nákupy nemovitosti, příjem z nemovitostí klidně pár desítek tisíc mám. A kdyby to chtěli důkazem tak v daňovým přiznání to ještě za tendle rok nemáte. Kupní smlouvu taky máte - převod na katastru tak za půl roku třeba .
Houby je jim potom za co ty desetisice utrácím.
U aml se má zkoumat maximálně původ peněz.
Můžete prodávat družstevní byt - to si nikde neověřej, můžete pronajímat sklad vietnamským pěstitelům a spousty dalších nvestic, včetně z pohybu kurzu kryptomen.
Jestli máj maléj zisk z těch úvěru na splátky a kreditek tak ať začnou půjčovat hypotéky, podnikatelský úvěry.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2018 04:55

wit: To, co píšeš, mi přijde dostatečně vstřícné. Mě by dost nasštvali požadavkem na odkrytí toho, k čemu pak peníze používám. Taky si myslím, že do toho jim nic není, takže bych lehce přešel do protiútoku i za cenu, že o kreditku přijdu. Nejspíše bych to formuloval nějak tak, že to jsou mé osobní údaje, na které nemají žádný nárok, a pokud budou prudit dál, že se obrátím na ÚOOU, případně ať napíšou, který zákon je k něčemu takovému opravňuje včetně odkazu na konkrétní ustanovení (předem bych si ovšem nastudoval, na co vlastně nárok mají).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 5. 2018 06:57

Hotove ovsem jde platit jen velmi male castky, bacha na to.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 18. 5. 2018 07:47

Jak jsem psal ve vláku o předplacených platebních kartách 16. 2. 2018 v 9.01 hodin:

jujec píše:
octaviampi píše:Tak jsem podezřelý z legalizace prostředků pocházejících z trestné činnosti. Chtějí doložit původ.

To já teď taky, ale v Hello bank! Prý jsem utratil moc peněz. Já si zase nemyslím, že když jednorázově utratím dvojnásobek svého měsíčního příjmu, že to může být problém (mám přece nějaké úspory). HB se mnou řeší to, kde jsem peníze vzal; vůbec je nezajímá, že na kreditky přišly peníze z mého účtu v jiné bance. Ještě bych pochopil, kdybych měl nějaké anonymní vklady, to by dávalo logiku. Ale když si ze svého účtu pošlu peníze na kreditku...
Zajímavé je, že napřed řešili "za co jsem to utratil", teď řeší "kde jsem na to vzal".


Diskuze s bankou byla dlouhá a vlastně se ani pořádně nevymáčkli, co chtějí. Napřed chtěli doložit výdaje, pak příjmy. No a já jsem pak usoudil, že využívat banku, kde řeší obraty z mého pohledu nevýznamné, nechci, takže HB! používám minimálně. Koneckonců, 1 % vrací víc karet a těch pár stovek oželím.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2018 08:34

octaviampi píše:Hotove ovsem jde platit jen velmi male castky, bacha na to.


Furt jsou to statisíce. A velkou částku lze zaplatit celkem legálně po takových splátkách. Nakonec řemeslníky na stavbě snad ani jinak než hotově platit nejde. :) (i v případě, že je to "na fakturu")
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod eeet 18. 5. 2018 08:44

dr._lukas píše:Smsky už mi taky 2x přišly :-D, takže se mám taky na co těšit?

Ty me chodi kazdy mesic uz cca pul roku, to je normalni pri vysoke platbe, je to jen upozorneni. :pozor
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2018 11:52

Přináším update z finančního striptýzu pro HB. Na dotaz k upřesnění zdroje financování účelu čerpání jejich kreditky jsem odpověděl, že jde o předplacené karty vedené na mé jméno a přiložil výpisy z 2 CK, se začerněním ostatních transakcí (bohužel ani přes můj dotaz HB nesdělila, jaké CK má na mysli a transakce z jaké kreditky má na mysli, jelikož mám u nich více než jednu). Ohledně zdroje jsem odepsal, že jde o mé úspory a přiložil výpis z banky, odkud kreditky splácím, opět pouze s transakcemi směrem na kreditky.

Dnes přišlo poděkování s dotazem, který byl zmíněn již v předchozí komunikaci, a sice co s kartami platím, jelikož to z výpisů není zřejmé. Považuji to už dost za hranou, ptát se, jakým způsobem využívám produkt cizí banky, ale pokud by to měla být poslední odpověď... Takže už ani nevím, jestli z CK platím nákupy, nebo si tam z bezpečnostních důvodů rozděluji hotovost, aby nebylo vše na jedné platební kartě. Asi by bylo dobré odpovědět tak, aby neměli další záminku se ptát.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 21. 5. 2018 14:35

Mel bys to vysvetlit, aby si nemysleli, ze podporujes nejakou teroristickou organizaci. Hlavne jim nepis, ze to vybiras z bankomatu v hotovosti.
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2018 15:26

Odepsal jsem, že předplacenky využívám z důvodu vyššího zabezpečení a možnosti nastavení limitů, platím s nimi běžné transakce (a uvedl pár obecných využití) a neutracený zůstatek mohu za nižší poplatek vybrat a vložit zpět na svůj účet, odkud splácím. Za hodinu přišla odpověď, že takto to postačuje.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků