Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 11. 2018 20:51

Nemáte někdo zkušenost, jestli vydávají karty Euronics i v obchodech Datart?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 11. 2018 21:31

Sám mám kartu Euronics od letošního června, proto jsem se koncem října zajímal o její osud přímo u zdroje a zde je odpověď:

Po fúzi společnosti DATART Int. pod HP TRONIC Zlín, spol. s r. o. došlo ke sjednocení celé sítě prodejen a loga, tzn. změna dřívějších prodejen Euronics na značku DATART.
Karty Euronics dále platí včetně přiznání bonusu 5% na prodejnách DATART. Po expiraci karty Vám bude partnerem Hello bank! by Cetelem vydána nová s logem DATART, ta bude také se slevou.

S přátelským pozdravem
Michal Kouřil
E-mail: info@euronics.cz


Tedy je jasné, že HP Tronic chce s touto kartou pokračovat, logicky pod novým jménem Datart. Zda už je změna s Hello bank dojednána a nové karty nesou označení Datart už teď, to nevím. Ale záležet by na tom nemělo, když parametry zůstávají.

-- 15. 11. 2018 22:01 --

Ještě připomínám, že kartu nejde získat jen tak samostatně, bez nákupu. Žádost na pobočce se sepisuje elektronicky současně s převzetím nákupu minimálně za 2000 Kč, objednaného předem online nebo až na pobočce (snad tu hranici nezměnili), který pak je první položkou toho kartového účtu. Na pobočce jsem nemusel mít žádné potvrzení příjmu, jen jsem řekl výši příjmu, výdajů na domácnost a jiné splátky a systém Hello bank provedl automatický dotaz do registrů BRKI, NRKI, SOLUS a do 5 minut byl výsledek se schváleným úvěrovým rámcem (nečekaně vysokým, ale hned druhý den jsem ho emailem do Hello bank snížil). Tedy celkem snadný proces. Mně asi pomohl pozitivní záznam v BRKI (bezproblémové mnohaleté splácení hypotéky). Dle pracovníka Euronics, co to se mnou v dělal, ten schvalovací systém HB chce potvrzení o příjmu jen málokdy. Spíš jen když je ten první nákup hodně velký (tedy naráz třeba 30 tisíc čerpaných z karty), malý příjem vůči výdajům, nebo když nejsou historické záznamy v registrech (bankám neznámý klient). Jinak pohoda, žádné papírování, jen příjemný rozhovor a většina dokumentů šla do emailu (i smlouva podepsaná elektronickým perem), v tištěné podobě jen hlavní info asi na 4 stránky.

-- 15. 11. 2018 22:31 --

peter23p píše:A bez doložení příjmu vám určitě nedají kreditku s limitem 50tisKč aby se dal vytěžit max bonus.


To u Hello není vůbec problém. Už to trochu popisuji nad tímto textem: mně na pobočce Euronics byl tím automatickým schvalovacím procesem Hello schválen rámec tuším 74 tisíc (hned druhý den jsem ho emailem zaslaným do Hello snížil na 50). Příjem jsem nedokládal a fakt ho nemám nadprůměrný, tak 5-10% maximálně nad průměr. Spíš mi pomohly pozitivní záznamy v registrech BRKI a SOLUS (hypotéka, kontokorent, obojí přes 6 let bez jediného zpoždění).
Navíc u Hello není problém kreditku přebíjet nebo dobíjet během měsíce opakovaně, takže není problém získat bonus 500 Kč i s rámcem hluboko pod 50 tisíc Kč.
Naposledy upravil minarjo dne 15. 11. 2018 22:59, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 11. 2018 22:34

Tak ne každý má záznamy v registrech, já třeba nemám v registrech zatím ani čárku.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 16. 11. 2018 03:42

To je chyba, uverovou historii si musis pestovat.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 11. 2018 07:52

Dneska stačí mít i jeden rok registry v pořádku.co bylo před rokem a půl Hellobank nezajímá, banky taky ne, ani u hypoték to banky už neřeší.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 17. 11. 2018 08:41

audiobullys pro mne zajímavá informace, máš to podložené? ... ;-) :tleskani
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 11. 2018 09:27

Samo že mám, jinak bych to nepsal. Kdyžtak PM (český SZ).
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 17. 11. 2018 10:35

Funguje vám dneska smartbanking?
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misaan 17. 11. 2018 10:47

Nevím jak Smart, ale IB nefunguje.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 17. 11. 2018 11:07

Mají tam upozornění na přihlašovací stránce, že to opravují.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 11. 2018 12:07

Už od včerejška sice fuguje přihlášení a nalogování do IB, ale zcela na.iču nefunguje zobrazování účtů, kromě karet, nejde ani historie plateb, zkrátka nic, respektive vše se nekonečně načítá s jejich de.ilními nekonečenými modrými kolečky.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chrudimi 17. 11. 2018 17:55

Dopoledne nekonečné kolečko, teď již funkční.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamziq 19. 11. 2018 06:48

hannys85 píše:Hello bank slaví narozeniny a má plno zajímavých dárků ! Kromě TV, mobilů apod. můžete vyhrát 200 - 400 Kč za založení účtu, 5% vratka ze všech nákup (max. 500 Kč) adpod...Je toho více, podívejte se na jejich stránky..
A navíc zvedli úrok na spořícím účtu na 1,5 % do 300 tisíc !

Kde je nejake blizsi info k tomu bonusu 5% za nakupy? Jsem to tam nenasel.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 19. 11. 2018 07:54

Kamziq píše:Kde je nejake blizsi info k tomu bonusu 5% za nakupy? Jsem to tam nenasel.


Je to jedna z výher v narozeninové soutěži, více info v zápatí stránky https://www.hellonarozeniny.cz/
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 19. 11. 2018 09:23

Jak je to s těma dvěma stovkami za nově založený BÚ? Psal jsem jim před dvěma týdny email a dodnes se mi nikdo neozval... Už jste to někdo dostal? Zakládali jste sami online anebo jste čekali na zavolání?
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků