Paypal - poplatky, převody

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 16. 12. 2016 13:42

Zdravím,

prosím o pomoc zkušenější s PayPalem. S kamarádem chceme prodávat na paypalu nějaké věci a zřídili jsme si tedy paypal účet a ebay účet.

Když jsme chtěli propojit účet s ebay,respketive uveřejnit nabídku, zastavili jsme se na hlášce:

Your PayPal account's primary currency is different than the currency eBay uses to bill your seller fees. If your PayPal account does not contain funds in eBay's billing currency when your bill is paid, necessary funds will be converted to match eBay's billing currency.


To jsem odstranil tím, že jsem v paypalu nastavit hlavní měnu jako US dollar místo CZ. Tak zda mi to může potvrdit, tím jsem problém odstranil?

Hlavní otázka - vyplatí se vůbec řešit věci přes Paypal účet? Nemám obchodní, ale osobní účet. Narazil jsem na tuhle stránku: https://www.paypal.com/be/cgi-bin/websc ... d55fd35542

a ty poplatky jsou docela kruté + pak kurz, když se bude z paypalu převádět na bankovní účet. Má smysl v tomhle případě vůbec paypal, když prodávám něco, kde není 30 denní lhůta na vrácení a jde o jednorázový prodej? Když si vezmeme, že prodáte třeba za 70 000,-Kč, resp. 2700-2800 $,tak určitě ta výsledná suma v CZ korunách na bank. účtě nebude stejná, jako se uvede při prodeji ( i když si to přepočtu na patřičnou měnu).


Díky moc za info. Cíl je prodat a nenechat se oškubat na poplatcích nebo nesmyslných kurzech (pokud lze využít lepší alternativa myslím - třeba mimo paypal)
devy_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 12. 2016 14:47

Prodavat na Paypalu? On nekde neco prodava?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrCaves 9. 9. 2017 20:23

Zdravím, prosil bych o radu s platbou.

Potřebuju pravidelně platit EUR částky. Stránka však nabízí pouze platby skrz PayPal, Skrill, Neteller a nějaký WebMoney, což mi nic neříká.

mám u FIO EUR účet i s kartou (kterou ovšem nejde do PayPal zaregistrovat).

Jaký byste doporučili způsob dostat skrz nějaký z těch portálů platbu v EUR, aby se co nejvíce ušetřilo na poplatcích a kurzových rozdílech?

Díky
DrCaves
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jumpmans 9. 9. 2017 21:12

paypal kreditkou cetelem
v paypal vypnutou konverzi aby se to z te cetelemky strhavalo primo v EUR
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 10. 9. 2017 12:52

Fio EUR debetka by mela jit do paypal zaregistrovat. Mas na uctu alespon cca 1EUR disponibilni na ověřovací blokaci?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mnovak72 10. 9. 2017 13:11

To me vede k otazce - jakym kurzem se uctuje, kdyz clovek zaplati treba USD Fio debetkou? Predpokladam jejich kartelovym kurzovnim listkem, ale nejsem si jisty.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 10. 9. 2017 13:25

Fio debetku k USD uctu nevydava, jen k EUR. Zaklad je hlidat si aby byla konverze v paypal vypnuta. Posledni dobou s tim nemam problem. Nevim jestli v yom hraje roli ze jsem zkusil v paypal nastavit jako hlavni menu usd misto czk...
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mnovak72 10. 9. 2017 13:57

Sorry, nerekl jsem to spravne.

Myslel jsem "co kdyz clovek zaplati USD Fio debetkou k EUR uctu?"

Nekdy to pak jde kurzem asociace (treba u unicreditu) ale tady nevidim nikde v dokumentaci banky, ze by to slo jinak nez jejich kurzovnim listkem.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 10. 9. 2017 14:42

U fia to je prast jako uhod. Bud nic moc kurzem fia nebo jeste horsim kurzem paypalu. A mas jedno jestli platis debetkou k czk nebo eur uctu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fifka8 23. 1. 2018 20:54

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o radu. Pokud mám zřízený paypal účet a budu chtít si převézt peníze z tohoto účtu na svůj účet v ČR, budou se platit poplatky.

Předem děkuji
fifka8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod naeks 24. 1. 2018 09:03

Pokud jsou to Kc, tak je to myslim bezplatne, alespon ja jsem pred par lety nic neplatil.
naeks
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rd261 24. 1. 2018 11:41

Já jsem dobíjel takto: https://www.paypal-dobijeni.cz/

-- 24. 1. 2018 11:41 --

rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod naeks 24. 1. 2018 12:24

Ona chce ale vybit.
naeks
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martinski 3. 4. 2018 17:21

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s okamžitým dobíjením (Top Up) na PayPal z mBanky? Nejjednodušší (zdánlivě) je to přes uživatelem rd261 výše zmíněný web https://www.paypal-dobijeni.cz/ Říkám zdánlivě, protože to nebere větší částky nad 5000 Kč. Zákaznická linka mBanky je naprosto nepoužitelná. Krom toho, že člověk jako vlastní zákazník stráví klidně 20-30 minut na telefonu než mu to zvednou (pokud se ale neověřuju jako vlastní klient banky a volám rovnou operátora, zvednou to hned), ale stejně nevědí vůbec, co chci. Transakce si dělá PayPal přes společnost Trustly. Máte někdo ponětí, jestli se dá s tím limitem něco dělat? V nastavení účtu asi ne, ale nechám si poradit.
Martinski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 4. 2018 15:25

Jak nejlépe dostat dolary z Paypalu?
Lafayette16
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků