Spořící účet v EURO best in ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 20. 12. 2016 21:01

Hledáním vhodného účtu s nejlepší aktuální úrokovou sazbou pro EURO jsem natrefil na AirBank spořící účet EUR. Sazba je v dnešní době neuvěřitelná - 1% bez výpovědní lhůty. Má s tím někdo zkušenost? Není tam nějaký fígl typu "1% do částky 100000kč/ekv. cizí měna, nad tuto částku 0,00nic"?
díky za reakce
Petr
bluenite
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 12. 2016 08:52

Fígl tam není. Pro EUR lepší spořák nenajdeš. Jen tě bude něco stát tam ty EURa dostat a pak je zas vybrat.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 12. 2016 08:59

A neplánuje náhodou od ledna Air Bank "upravit" sazby na na spořicích účtech v cizí měně? nebo je neúročit při nesplnění podmínek? :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 12. 2016 09:58

To jsi četl kde?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 12. 2016 10:08

Nečetl, ptám se (o Air Bank se nezajímám, třeba někdo ví)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 12. 2016 10:38

Na nic takového jsem nenarazil.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod bluenite 21. 12. 2016 14:45

franko_cz píše:Fígl tam není. Pro EUR lepší spořák nenajdeš. Jen tě bude něco stát tam ty EURa dostat a pak je zas vybrat.
ok, potvrdili mi to na infolince, že to je pravda. Tohle je opravdu dost dobrá informace, vzhledem k dnešní situaci. Jaké jsou ještě možnosti u nás? Favorit ZUNO končí, nastupující RF místo nich nestojí ani za zmínku. Co podobné virtuální?
bluenite
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 12. 2016 14:59

Já mám spořicí účet v EUR v ČR jen u Expobank CZ, úročení je hodně skromné - 0,35 % p.a. (i ta skromnost je relativní, v eurozóně to není zásadně lepší, třeba u ČSOB na Slovensku je spořák s 35 denní výpovědní lhůtou úročen 0,5 % p.a.), nicméně nevyužívám ho kvůli úročení, nýbrž kvůli příležitostnímu platebnímu styku (1. příchozí SEPA platba v měsíci je bez poplatku a 1. odchozí SEPA platba v kalendářním čtvrtletí taky, vklady v hotovosti v cizí měně jsou bez poplatku, takže když mi zbyde nějaká hotovost navíc, tak ji tam prostě vyskládám a pošlu kde potřebuji).

A pokud se nemýlím, tak ještě Sberbank CZ má pořád na Fér spoření Extra v EUR v pásmu do 100 tisíc EUR 0,5 % p.a., ale za cenu velmi drahého platebního styku (SEPA příchozí 150 Kč, odchozí 250 Kč), zato lze operovat s hotovostí (vklady bez poplatku, nicméně výběry za 60 Kč - ale s ohledem na to, že Air Bank účtuje příchozí i odchozí platbu v Malém tarifu á 25 Kč, tak nákladově se to může srovnat)...

U RB jsou dobré možnosti hotovostních operací bez poplatku (první výběr v měsíci bez poplatku, v tarifu eKonti Komplet i 1. odchozí nebo 1. příchozí SEPA platba bez poplatku), ale spořicí účty v cizích měnách v běžném retailu nenabízí vůbec (až v tarifu eKonto Exclusive). Jiné banky pak prakticky IMHO ani nemá cenu uvažovat, vychází na nějaké položce dráže (Equa má drahé odchozí SEPA platby - 99 Kč), v kamenných bankách s pokladnami drahé výběry v hotovosti v CM a/nebo drahý platební styk (vůči již popsaným možnostem).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Spread 21. 12. 2016 22:03

Kde nejlepe sporit EUR v CR, tak to uz mam delsi dobu na radaru. Nejlepe opravdu vychazi AIR bank. Pri rozhodovani jsou totiz relevantni dva parametry:
- urok
- poplatek za SEPA platbu

AIR bank s 1% je bezkonkurencni. Pokud dolozite pobyt mimo CR tak dokonce nestrhavaji dan z uroku, tu je ale potreba zdanit ve state pobytu. A se SEPA za 25 Kc, tak to je jenom FIO lepsi s 20 KC, ale ti zase EUR neuroci.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 12. 2016 22:31

Tak u Air Bank si lze za stokorunu měsíčně zaplatit i Velký tarif, v němž jsou příchozí a odchozí SEPA platby v ceně (tedy je tam FUP na 25 plateb), ale to se vyplatí jen poměrně specifickému okruhu klientů (kdo je hodně líný si otevřít účet někde v eurozóně).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Spread 22. 12. 2016 10:04

No, v Eurozone momentalne nikdo nenabizi 1% urok na vklady bez vazaci lhuty, takze v tomto ohledu je Airbank pro nevazane vklady bezkonkurencni. S bankomatni kartou se da platit i v Eurozone zdarma a tyto platby se zapocitavaji do tech 5 plateb pro dosazeni zvyhodneneho uroku na CZK uctech.

Velky tarif se oplati pri vice nez 4 odchozich a prichozich platbach, popr. pokud nekdo chce vybirat casteji v Eurozone.

Pro konstelaci poslat jednou mesicne platbu (jako sporeni) a pouzivat bankomatku na placeni v Eurozone se mi ten ucet opravdu osvedcil.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 12. 2016 10:25

Nechci tvrdit, že mám nějaký ohromný přehled o spořicích účtech v eurozóně, ale tvrení "v eurozóně nikdo nenabízí" může být zase docela přehnané, když se podívám na nějaký srovnávač (třeba tagesgeld.focus.de), tak pár bank, které má aspoň 1 % p.a. se zase najde (některé úrokovou sazbu i garantují od sjednání na 4-6 měsíců)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 12. 2016 11:17

Pár bank tam najdeš, ale jsou to jen promo nabídky pro nové zákazníky na pár měsíců, které po pár měsících padnou pod 0,3% a níž. Další pakárna je, že ti jako nerezidentovi ten účet stejně nikde nezaloží. V tomhle je nabídka AB vážně dobrá, až se divím, že to zatím neskrouhli.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Spread 23. 12. 2016 00:54

Ohledne Eurozony, mam docel omrkle Nemecko, Rakousko a Holansko. Pro porovnani uctu jsou bezvadne nasledujici strank:

http://www.modern-banking.de (pro Nemecko)
http://www.modern-banking.at (pro Rakousko).

Pro ty co by chteli sporit u USD mam zajimavou perlu a to sporici ucet bez vazani v USD s 1.5%. Je to Yapi Kredi holandska pobocka.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 12. 2016 02:08

Az na to, ze v soucasnosti je lepsi se vsech EUR a USD zbavit a nakoupit za ne Kc, dokud neskonci umela devalvace koruny od CNB, protoze ta nejspis s intervencemi v lete prestane a pak se vysvihne koruna nahoru. V EUR nebo USD bych v soucasnosti urcite nesporil.
osobne2
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků