Účet pro děti - kapesné, spoření - hospodaření.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lrotrekl 7. 2. 2017 15:42

Chtěl bych dětem 10 a 12 let založit účet nebo nějakou formu kapesného, tak aby se trošku naučili hospodařit s penězma.

Dostávali by na účet to co potřebují měsíčně na dopravu do školy + kroužky a něco navíc aby z toho měli kapesné. Jestli budou do školy pak chodit pěšky aby ušetřili nebo jezdit busem je už potom na nich. Pokud peníze utratí za blbosti, tak prostě pěšky budou muset.

Já měl kdysi platební kartu, na kterou jsem mohl vybrat 1x za 14 dní nějaký obnos z účtu rodičů. To nebylo špatné, ale nemotivovalo mě to ke spoření, protože co jsem nevybral jsem nedostal a nebylo moje.

V obci máme jen bankomat ČS a kluci jezdí do školy jen na druhý konec obce, takže to asi bude jeden z limitních faktorů- Soukromý účet u ČS pořád ještě žije a právě bankomat byl jeden z posledních důvodů pro jeho nezrušení (kromě lenosti asi i poslední).

Tedy má někdo nějaký tip na vhodný produkt?
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 7. 2. 2017 16:55

Zeptat se v CS. Meli detsky ucet, s nekolika vybery zdarma. Ale co po x-te predelali svou nabidku, nedokazu je na webu dohledat, byt jsou na nej odkazy.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 2. 2017 17:28

Pripadne od cs vzit predplacenou kartu biip.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 7. 2. 2017 20:02

Kdyby bylo září nebo říjen, doporučím eKonto Student od RB (výběry ve všech bankomatech zdarma), ale promo akce na účet bez poplatku neběží a 50 CZK / měsíc je hloupost platit :(

Pokud je k dispozici jen ČS bankomat, připadá tak v úvahu jen ta ČS (už tam nejsou ty šílené poplatky, co tam ještě nedávno i u studentů byly - i za příchozí platby několik korun) nebo UniCredit https://www.unicreditbank.cz/cs/popupeditpages/obcane/ucty/u-konto-pro-mlade.modal.html ... Ty výběry všude zdarma jsou dobré.
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 2. 2017 20:09

U konto pro mladé není určeno pro děti (sjedanává se od 15 let věku), UCB má ale v nabídce i dětské konto (po dovršení věku 15 let je i automaticky převedeno na U konto pro mladé), nicméně to neobsahuje výběry ze všech bankomatů v ceně (výběry z jiných bankomatů jsou zpoplatněny 30 Kč)...

Sám bych to viděl na předplacenku biip.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 7. 2. 2017 20:51

Ja bych to videla kdyztak na mBank, pro ty vybery zdarma...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 8. 2. 2017 08:17

Co se zeptat přímo v ČS? Účet pro děti inzerují bez poplatku až do 20 let.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 8. 2. 2017 08:51

Inzeruji, ale je jen na hlavni strance, nejspis ho chteji nabizet dal...
Nicmene ho mam a pozadavky by asi splnil. Nevim, jestli umoznuje odchozi platby - jsem lakoma to zkouset.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 8. 2. 2017 08:56

A co se prostě a jednoduše zeptat emailem? :-D
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 2. 2017 09:04

Podle mého názoru je u dětí, které ještě bydlí doma, lepší, když hospodaří s hotovostí. Prostě krabičky, kde budou mít peníze. Moc nevidím výhodu v tom účtu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 8. 2. 2017 10:45

Vyhody to zadne nema.
Mam ty ucty dva, jeden kvuli karte Visa - tehdy jeste CS nemela zakladni ucet zdarma a takto jsem ji mela zdarma, druhy kvuli Maestru.
Jen me zarazi, ze ta karta je standardni embosovana Visa, kdyz ji dite ztrati, celkem s tim muzou byt problemy... ma povolene internetove platby, MOTO, limit 10 tis. a asi by slo i vic... tak pokud to chce skutecne pro dite, je treba aspon zvazit nastaveni te karty.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 8. 2. 2017 22:47

Nikdy jsem neměl dětský/studentský účet. V červnu 2009 ( to mi bylo necelých 20 let) jsem si na doporučení mámy založil účet v mBank. Smlouvu jsem podepsal s kurýrem v metru B Vysočanská. To byla moje první zkušenost s bankou obecně. :mrgreen:
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 9. 2. 2017 00:51

Výhoda dětského účtu spočívá v tom, že rodič nemusí schánět hotovost, když dítě na něco potřebuje peníze (do školy, kroužky atp.) :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 2. 2017 05:57

paty07:
Tak to bych chtěl vidět. Děti chtějí vždy do školy hotovost v přesné výši, protože jinak paní učitelka skáče až do stropu. Škola je v podstatě jediný důvod, proč doma musíme mít drobné.
Navíc předpokládám, že když děti potřebují peníze do školy, že si to neplatí ze svého kapesného.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod lrotrekl 9. 2. 2017 09:11

Díky za podněty.
K jednotlivým bodům, které zazněly:
- toto je plánováno na pravidelné výdaje + nějakou vlastní "potřebu"
- hotovost nechci, jak bylo zmíněno, je to komplikace i pro mě, navíc se mě zdá že jít pro peníze do bankomatu = musím něco udělat abych je měl
- ČS je samozřejmě první kam se půjdu zeptat, ale určitě nemám prostor na to oběhat a ne i jen obzkoumat internetem všechny banky, abych si udělal úplněj přehled, proto dotaz na nějaký tip.
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků