Převod USD do ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JirkaHH 9. 2. 2017 12:29

Může mi někdo prosím poradit jak nejlépe převádět USD do ČR a směnit je na koruny?

Zhruba 2x do roka budu potřebovat převádět částky kolem 3000 USD z USA do ČR a směnit je na koruny. Má s tím někdo zkušenosti? Hledám banku, která má rozumný kurz a malý poplatek za směnu. Dá se nějak vyhnout korespondenčním bankám?

Díky!
Jirka
JirkaHH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2017 12:34

Doporučím využít služeb devizových společností, viz můj starší článek http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-p ... neprezily/

Peníze nechat posílat přímo tam. Oni je dohodnutým kurzem smění na koruny a pošlou na zvolený český účet.

Druhá varianta je využít banku s malými poplatky za příchozí cizoměnové transakce, kde má zároveň účet více devizových společností - zde mi přijde nejvhodnější volbou FIO. Má zde účet Easychange i Akcenta a možná i další. Nechat si to tedy poslat na USD účet u FIO, pak zdarma v rámci banky převést na účet devizovky, která peníze smění na koruny a pošle na korunový účet.

Já osobně mám smlouvu s Akcentou, Easychange a Fortissimo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod JirkaHH 9. 2. 2017 16:44

Díky za tipy. Já jsem zkoušel Roklen a byla to katastrofa. Nevím přesně proč, ale zřejmě US strana nepochopila Roklen ID v poznámce. Výsledkem bylo, že peníze se asi po 20 dnech vrátily a částka byla nižší o $45 za poplatky korespondenčním bankám. Mezitím se i nepříznivě vyvinul kurz. Několikrát jsem kontaktoval US podporu, ale nikdy jsem se nedopátral, co přesně se pokazilo a která banka si strhla oněh $45.

Ta Akcenta, Easychange a Fortissimo - nabízejí individuální účet (s IBAN) nebo je to jako u Roklenu, že mají pouze směnové účty?

Ad FIO - dívám, že nabízejí účet v USD, to zní dobře. Ví někdo, jestli platby z USA (konkrétně z CITI Bank) jdou přímo do FIO nebo jdou přes korespondeční banku?

Creditas také nabízí účet v USD, má s tím někdo zkušenost?

Díky!
Jirka
JirkaHH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 2. 2017 17:01

Vsecho pujde pres korespondencni banky...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2017 17:24

Vlastní číslo účtu mají klienti jen u Citfin, ale ta bere jen firmy

Platba půjde vždy přes korespondenční banky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod JirkaHH 9. 2. 2017 22:26

To opravdu neexistuje u nás banka, do které by šly převést peníze přímo, bez korespondenční banky? Ani ČSOB?
JirkaHH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2017 08:49

Žádná banka na světě nemá clearigovou smlouvu se všemi bankami na světě. A jelikož ČNB neumí zúčtovat USD, tak to vždy přes nějakou (či spíše několik) korespondenční banku půjde, protože žádná banka nemá ani smlouvu se všemi centrálními bankami (případně jinou institucí, která je v dané zemi nahrazuje).

Výhodu mají nadnárodní banky s pobočkami na všech kontinentech, ale i zde může spolupráce mezi subjekty probíhat na komerční bázi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 10. 2. 2017 08:57

Z logiky věci taková banka u nás neexistuje (pomineme-li hypotetické možnosti typu Citi Global Transfer).
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod JirkaHH 10. 2. 2017 14:27

> Z logiky věci taková banka u nás neexistuje.

Já v tom moc logiku nevidím. Pracoval jsem v Německu a tam platby z USA chodily přímo (nebo alespoň jsem nikdy neplatil poplatky korespondenčním bankám) a to jsem měl čistě internetovou banku.

Korespondenční banky jsou dobrý business model, strhávají si nesmyslné částky a člověk ani dopředu neví, kolik zaplatí. V dnešní době to opravdu nedává moc smysl.

Projdu si o víkendu podmínky Akcenty, Easychange, Fortissimo, FIO a Creditas a zkusím něco vybrat.
JirkaHH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 10. 2. 2017 18:25

Nevim, ja jsem si jednou nechal poslat USD z USA do Fia a to si strhlo za prichozi platbu asi jen 4 dolary. Problem je spis, kolik si nauctuje ta odchozi banka.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod komit 11. 2. 2017 12:05

Položím dotaz zde,pokud nevadí.
Budu měnit 9000 - 11000 EUR na CZK,několikrát týdně z EUR účtu v airbank.
Přemýšlím na směnou přes roklen,nebude zde nějaký problém?
Upřednostňuji co nejrychlejší směnu.
Nemám s tímto žádné zkušenosti a rád si nechám od zkušenějších poradit.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2017 14:03

Roklen nemám, podle toho, co zde proběhlo, tak zvedl poplatky a nevychází nyní už tak dobře. Každopádně nic nezkazíš, když si zřídíš smlouvu a sám uvidíš, co ti nabídnou.

Doporučil bych doplnit o nějaké devizovky. Já mám smlouvu u Akcenta, Easychange, Fortissimo (devizy.cz), mezi důvěryhodné bych řadil ještě SAB a Exchange a v minulém zaměstnání jsme využívali Divíška a Citfin (tehdy pod názvem Citco, ale ti berou jen firmy). A před každou směnou vyjednávat.

Zauvažoval bych o FIO, kde má účet řada devizovek, směna se pak dá stihnout během jednoho dne
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 2. 2017 17:27

Roklen je i tak stale nejlepsi
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 11. 2. 2017 21:25

Roklen zdražuje až 1.3., takže ještě je kdyžtak čas to využít za nižší ceny. A i pak jsou vcelku v pohodě.
Problém ale je, že nemají účet u AirBank a tak to bude jako SEPA platba. Otázka, zda tedy opravdu nevyužít jinou banku, to Fio by mi taky dávalo smysl.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod JirkaHH 13. 2. 2017 11:48

Nevim, ja jsem si jednou nechal poslat USD z USA do Fia a to si strhlo za prichozi platbu asi jen 4 dolary. Problem je spis, kolik si nauctuje ta odchozi banka.

Poplatek u odchozi banky i u FIA neni problem. Problem u mel byla korespondecni banka (jeji zapojeni do prevodu jsem nemohl nijak ovlivnit), ktera si strhla $45.

Nevis, sla ta platba do FIA primo (tedy platil jsi jen poplatek odchozi bance a FIU) nebo tam byl jeste dalsi poplatek treti bance?

Diky!
Jirka
JirkaHH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 13. 2. 2017 16:17

Mně se na cestě u korespondenční banky nic neztratilo, jen americká a česká strana si strhly to, co dopředu avizovaly, dohromady asi 12 dolarů.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 14. 2. 2017 22:08

JirkaHH: Při vyplnování příkazu ZP se do poznámek zásadaně uvádí jen maximálně korespondenční banka příjemce platby, její adresa a BIC.
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 4. 7. 2017 14:10

Tak teď jsem udělal převod z USA do Fia ještě jednou, použil jsem stejnou šablonu platby a všechno je jinak než před rokem a půl. Peníze nepřišly přímo, ale z účtu ČS a po cestě se ztratilo kolem 140 dolarů... to je na zabití. Vypadá to, že ČS peníze přijala, něco si strhla jako poplatek (cca 1200Kč), převedla svým kurzem peníze na CZK, poslala je jako domácí platbu do Fia na USD účet a to je zase převedlo svým kurzem převedlo zpátky na USD...
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 7. 2017 18:10

Jednou (pravda, před mnoha lety) se mi stalo něco velice podobného a reklamace to vyřešila.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 4. 7. 2017 19:19

Resil jsem ted opačný pripad - odesílání z Fia do Citi US. Po ceste se ztratilo 30 USD (cca 1%) z celkove sumy. Nicmene byla to ma prvni mezinarodni (mimo EU) platba, tak nevim jaka je bezna praxe ohledne korespondencnich bank.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2017 19:25

Dvojí konverze (USD - CZK zlodějským kurzem ČS a CZK - USD zlodějským kurzem Fio) je poněkud dražší sranda, než poplatek korespondenční banky, to je ztráta i přes 5 %... Reklamace by to měla spravit, ale tohle jsou docela nepříjemné zkušenosti.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 5. 7. 2017 12:15

Ano, celkově to bylo přes 5% ztráta, ale to i s tím poplatkem ČS. Ale stejně je záhadné, jak ta platba přišla - kdo určuje, jakou cestou ta platba půjde, jestli odesílatel nebo příjemce. Vím, že teď třeba Roklen chce přijímat platby přes ING, která má tedy asi u nás ty korespondenční poplatky nejnižší. Spořitelna tipuju bude asi zase nejhorší.

Jak si vlastně Spořitelna a Fio mají správně předat dolary? Konvertovat je přes střední kurz a převést si koruny? Protože dolary si asi přímo mezi s sebou nepošlou, musí mít smlouvu s nějakým zprostředkovatelem.

Takže je otázka, do jaké banky si teda nechat peníze posílat, když Fio už evidentně není dobrá dobrá volba, kterou bylo dřív. Do devizovky je to trochu těžké, jednak tu ve vlákně někdo píše, že to zkoušel do Roklenu a přišlo to zpět do USA, druhak vlastně nevíte, kolik přesně do té devizovky dojde, takže se těžko sjednává směna.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 7. 2017 12:47

Jen k tomu konci textu: To by asi neměl být problém, nejdřív si poslat peníze na svůj podúčet třeba u Roklenu a teprve dle potřeby zadat směnu, třeba i na víckrát nebo do jiné měny než CZK.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 7. 2017 13:56

outlier píše:Jak si vlastně Spořitelna a Fio mají správně předat dolary? Konvertovat je přes střední kurz a převést si koruny? Protože dolary si asi přímo mezi s sebou nepošlou, musí mít smlouvu s nějakým zprostředkovatelem.

Pokud je korespondenční bankou Fio banky pro USD ČS, tak u ČS musí mít vedený tzv. nostro účet v dané měně, není za tím nic víc, nic míň, žádný další zprostředkovatel tam již není.

Banka by měla zveřejňovat v nějakém relevantním dokumentu seznamy svých korespondenčních bank, tedy u nichž má vedené nostro účty, jak to má Fio nevím, ČS zveřejňuje podmínky pro finanční instituce na svých stránkách: https://goo.gl/gwy5kz, má tam seznamy svých korespondenčních bank https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... p_bank.pdf i ceník pro korespondenční banky: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... _terms.pdf, podle něhož by měla účtovat operace bankám, které u nich mají vedený nostro účet.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 14. 3. 2018 18:46

Co sluzby jako je Revolut nebo TransferWise?
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 22. 3. 2018 14:26

Tak jsem sondoval moznosti prevodu $7000 z USA do CR a konverzi na CZK. Odesilajici financni spolecnost vyzaduje zadani BIC kodu immediate banky v USA (coz je mozna spise vyhoda).

Roklen: kurs 20.569 plus predem nezname poplatky korespondencnich bank

TransferWise: kurs 20.588 a poplatek $46,70, kteremu se da asi vyhnout opakovanym pouzitim referal kodu a rozlozenim platby

Creditas: individualni kurs 20.459 a taky nezname poplatky immediate bankam

Creditas nema smluvni banku primo v USA, korespondetna jim dela ING CZ, takze cesta penez je minimalne pres JPMORGAN -> ING CZ -> Creditas, pokud se JP nerozhodne, ze ma smlouvu u nas i s jinou bankou, ktera to prevede na CZK a konecny prijemce to zase prevede na USD - vi nekdo, jak moc se lze spolehnout na cestu penez v tomto pripade? Pokud si to poslu do "velke" banky, ktera ma USD ucet (nostro/loro) primo v USA a nektera devizovka ma ucet u ni (Roklen ma ucet u RB), tak mam asi zabraneno tomu nejhorsimu - dvoji konverzi, za cenu vyssiho poplatku za prichozi USD platbu (napriklad 1200 u RB versus 100 u Fio).

Nevim, jak moc by o klienta delajiciho prevod cca $7000 jednou za rok staly vetsi spolecnosti jako je Akcenta, EasyExchange, predpokladam, ze nestaly. Z tech malych mi vychazi nejlepe TransferWise o kterem se tu pise, ze ma spatne kurzy. Pocitam neco spatne? Ma nekdo nejakou zkusenost z posledni doby?
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 22. 3. 2018 18:11

Zalozil jsem si ucet u TransferWise a Revolutu ... penize jsem v ramci USA prevedl lokalne na svuj ucet u TransferWise a jejich kartou jsem bezplatne nabil Revolut a smenil na CZK a poslal domu ... neni to ale pro kazdeho .... chvili to trva si tuto strukturu vytvorit ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 22. 3. 2018 19:45

mě to takhle přišlo direkt do RB (mají u nich transfer účet) do druhého dne akorát nevím jak je to tam s tím omezením do 500 USD
ING Konto kód: 125479
Curve promo kód na 5 GBP: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 3. 2018 23:41

Treborit: dobry, pekne vymysleny workflow ;-)
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 23. 3. 2018 10:19

treborit: Nemam problem se slozitymi vecmi, abych usetril :-) Transferwise jsi asi pouzil protoze Revolut bere bez poplatku jen GBP? Ted proc jsi pouzil Revolut, kurzy mi neprisly stejne jako u TransferWise. Neco mi uniklo?
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 3. 2018 10:52

Tipoval bych, že Transferwise použil proto, že u něj má lokální USD účet (u Revolut je pouze GBP a EUR) a pak Revolut, protože směna USD/CZK je mezibankovním kurzem bez přirážky.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 23. 3. 2018 15:31

Potom je to ovsem suprovej napad.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 23. 3. 2018 18:47

presne tak,TW ti da lokalni USA ucet .. prevod USD na Revolut bez poplatku .. celkove prevod na CZK bez poplatku za stredovy kurz.

-- 23. 3. 2018 17:50 --

prevadel jsem tentokrat jen 2500 USD u vetsi castky je nejaky limit na TW debetku na den ... ale da se to behem par dni i pri vyssi castce, pozor na max top-up limit u Revolutu, pak se z nich ty penize (co ctu na foru) tezko dostavaji ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 28. 3. 2018 18:36

Myslis rocni top-up limit, ktery je 15 000 EUR? Budu prevadet neco mezi 7000-8000 USD a opakovani bude za rok, to bych se mel vejit. Denni top-up limit by nemel vadit, pri prekroceni dojde k odmitnuti transakce, co si ctu v helpu, takze si to clovek proste rozlozi na vice dni.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 28. 3. 2018 19:46

ja mam dojem ze TW ma nejaky denni limit .. 2500 EUR? Revolut je vpohode, tam jsem nabil za den i pres 5000 EUR
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 31. 3. 2018 08:44

TransferWise i Revolut uz maji muj ridicak. Ted jeste musim pockat, az se zlepsi situace na US burze, abych mel co prevadet :-) Dam pak vedet, jak to slo a na co si dat pozor.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 4. 2018 10:55

@treborit: Posli mi do SZ svuj referal link, za to, ze jsi mi tak pekne poradil, budes mit bonus. TransferWise dava katru jen lidem s referralem. Budu muset zalozit jeste jeden ucet na nekoho z rodiny. Pro nas ostatni bez referalu pry "coming soon for EU customers" :-)
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 6. 4. 2018 14:12

U referalu mam : Thank you for using TransferWise, this program is currently unavailable. ... mam dojem ze jsem jednou omylem natankoval z karty manzelky :( uz si to nepamatuju :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 4. 2018 14:16

dlouhy.dejw píše:TransferWise dava katru jen lidem s referralem. Budu muset zalozit jeste jeden ucet na nekoho z rodiny. Pro nas ostatni bez referalu pry "coming soon for EU customers" :-)

zajimave, mne nabidli kartu aniz bych nekdy nekoho doporucil. A penize jsem pres ne poslal jen 2x cca pred rokem a pul radove 500EUR.
jen jsem si pred 14 dni aktivoval personifikovane ucty v USD EUR a GBP
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 6. 4. 2018 16:28

to je mozna to dulezite, kartu jsem take dostal pri aktivaci (a pouziti) USD, EUR ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 4. 2018 16:40

no, ja je prave vubec nepouzil. jen jsem udelal otevreni...
tak uvidime, karta ma prijit pristi tyden.
private invitation mi prisla vcera
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 4. 2018 22:23

Tak jsem si precetl poradne FAQ, karty jsou dostupne na zaklade pozvani, ale funguje to tak, ze TransferWise zve postupne/po skupinach uzivatele z EU k zadosti o kartu. Neni to tedy invitation, ze se pouzije referal code jineho uzivatele. Je mozne, ze kartu uz nekteri z nas maji nebo si o ni mohli pozadat a jini dostanou pozvanku za nekolik tydnu - tak to pisi. No je to startup, takze podivna funkcnost bude spise pravidlem.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2018 23:42

Úplně se stačí řídit tím, co mají napsané v nápovědě: https://transferwise.com/help/article/2 ... debit-card, tedy založit borderless account a vyplnit údaje na stránce, kam vede link, až kartu "nachystají", tak o tom budeš vědět (už si nevzpomínám, jestli k tomu přišel mail, nebo se ta možnost jednoduše objevila v účtu).

Míchat do toho referral moc smysl ani nemá - ten bonus je získatelný jen pro klienty, jejichž doporučení provedou směnu měn minimálně v ekvivalentu 500 £ (a potřebují 3 takové ovečky) - pokud si jen sjednají borderless account, žádný bonus tam není, ani pokud jej využijí...

Je to docela specifická služba, využitelné to je - třeba ten use case, který je tady popsaný - lokální převod v zemi v dané měně a pak možnost směny prostřednictvím Revolutu, ale tím se to omezuje jen na měny, které jsou podporované oběma službami.

Co se týče karty, tak smysl o ni má uvažovat jen k danému účelu, jinak jsou pohodlnější jiné alternativy. Na vyšší částky to stejně není, jednak má tá karta limity (taky jsou uvedené v nápovědě), ale ty kromě těch oficiálních je tam pro nově vydané karty nějaký sub-limit, díky němuž stejně nelze provádět větší transakce (něco jako "risk-engine" u Curve) - třeba tu kartu jsem si navázal do Curve a někdy vloni před Vánoci jsem si chtěl vybrat z bankomatu směšných 500 € (= z hlediska Curve internetová platba) a bylo to zamítnuto (přímo vydavatelem Transferwise karty, nikoliv Curve - výběr na jinou podkladovou kartu prošel).

A v neposlední řadě má limity na směnu i Revolut, při směně částky ekvivalentu přes 5000 € měsíčně se účtuje 0,5 %, což je si lze lepší marži domluvit u devizovky.

Tím se v podstatě má zkušenost s používáním Curve karty i skončila (pokud nepočítám, že jsem si jednou pak ještě koupil jízdenku na hromadku)... Pak jsem se akorát díval na možnost směny měn, které neumí Curve ani Revolut (třeba UAH, za pár týdnů budu potřebovat menší kapesné) ale po přečtení marže mě přešla chuť (bylo to 5 %), to fakt ne... To zase zachrání jen karta s kurzy asociace.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 4. 2018 07:08

Počítám, že v tom posledním odstavci má být místo první "Curve" TW.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 7. 4. 2018 16:05

fremantle píše:Úplně se stačí řídit tím, co mají napsané v nápovědě: https://transferwise.com/help/article/2 ... debit-card, tedy založit borderless account a vyplnit údaje na stránce, kam vede link, až kartu "nachystají", tak o tom budeš vědět (už si nevzpomínám, jestli k tomu přišel mail, nebo se ta možnost jednoduše objevila v účtu).

To jsem taky udelal, mam pry cekat, az pro mne budou mit udelanu kartu. Bral jsem to jako cekani, az budu s kartou na rade v ramci tech jejich invitations. Prevod vetsich castek penez bude kostrbaty, musi se to rozlozit. No neni to nic moc zazracna sluzba, ale zase ziskat v USA ucet pro nerezidenta, bez nutnosti osobne navstivit banku a pokud chces aby byl ve "spicim" (malo pouzivany s nulovym zustatkem) stavu zadarmo, je velmi tezke.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod YvcnU7eDLgp64KRMSe 10. 4. 2018 10:52

Zdravím,

potřebuji vyřešit podobný převod USD od makléře. Omlouvám se, ale asi úplně nerozumím vašemu postupu:

Máte účet u TransferWise, který je mj. denominovaný v GBP. Na něj si od svého brokera v USA přepošlete peníze; TransferWise je převede z USD na GBP. TW si účtuje za směnu 0,85%. Posléze si převedete GBP z účtu u TransferWise na váš účet u Revolutu. Revolut provede směnu GBP -> CZK středovým kurzem, bez poplatků.

Jaký je rozdíl, pokud byste si poslal od svého brokera USD na účet u TransferWise v CZK, kde je poplatek $1.50 + 0,65% (https://transferwise.com/us/blog/fees-changing-usd-jan-18-czk)?

Dík,
YvcnU7eDLgp64KRMSe
YvcnU7eDLgp64KRMSe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 4. 2018 12:31

Myslím, že převod na TW šel v USD a směna proběhla USD-CZK.

treborit píše:Zalozil jsem si ucet u TransferWise a Revolutu ... penize jsem v ramci USA prevedl lokalne na svuj ucet u TransferWise a jejich kartou jsem bezplatne nabil Revolut a smenil na CZK a poslal domu ... neni to ale pro kazdeho .... chvili to trva si tuto strukturu vytvorit ...
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 4. 2018 12:56

YvcnU7eDLgp64KRMSe píše:Zdravím,

potřebuji vyřešit podobný převod USD od makléře. Omlouvám se, ale asi úplně nerozumím vašemu postupu:

Máte účet u TransferWise, který je mj. denominovaný v GBP. Na něj si od svého brokera v USA přepošlete peníze; TransferWise je převede z USD na GBP.

Proč do toho pleteš GBP? U TW máš lokální účet v USD, na ten si nech poslat peníze a k žádné konverzi nedojde. Co s nimi dál, to už je na tobě, třeba je přes kartu dostat do Revolutu a tam směnit na CZK bez přirážky.
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 20. 4. 2018 11:25

Super, objevilo se mi tlacitko "Request Card" v bankovnictvi, tak jsem si o kartu pozadal, za dva dny mi prisle mail s notifikaci, ze si mohu pozadat o kartu :-) Uz ji mam doma. Ted jen pocka, az se akcie zpamatuji po tom, co provedl Facebook a Trump, uz jdou pomalu nahoru pocitam za 1-2 mesice jdu prodavat, dam vedet na co jsem narazil.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 4. 2018 13:10

Zrovna dnes přišlo toto:
Hi,

My name's Tom, I'm the Product Marketing Manager for the TransferWise borderless account.

Over the last couple of months, we've invited a small group of customers to join our beta programme and try out our new debit card. Next week, we’re closing the beta, and offering cards to all eligible customers. Thank you for all your support — we couldn’t have got here without you.

What happens now?

Nothing — we’ll move it over to the main card programme, and it’ll keep working as normal. You don’t need to do anything.

Is anything else changing?

Withdrawing cash from an ATM was free during our beta program. Starting July 1st, you can withdraw up to £200 (or another currency equivalent) every month for free. After that, there's a 2% charge on withdrawals.

Help us improve

We'd love if you could answer two short questions about our new debit card. It should only take a minute.

Thanks,

Tom Davies
Product Marketing Manager
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 20. 4. 2018 15:16

Mne to prislo taky, rozumim tomu, ze pro mne jakozto drzitele beta karty se nic nemeni s vyjimkou limitu 200GBP pro bezplatny vyber z bankomatu.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 13. 5. 2018 09:26

Vyzkouseno na male castce. Vse v poradku jen TransferWise si strhlo maly poplatek, co jsem koukal, vzalo to jako ACH Transfer, pritom udaje pro spojeni jsem od nich opisoval pro Wire transfer, ktery je bez poplatku. Zkousel jsem studovat bankovni system v USA a moc jejich prevodum nerozumim. Muze nekdo poradit, jak docilit Wire transferu?

Zase pri prevodu 8000 USD bude poplatek 12 USD, to se da, porad nic levnejsiho neni, jen nerad davam nekomu penize kdyz nemusim :-)
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 19. 6. 2018 15:12

Tak jsem pres TransferWise -> Revolut prevedl nekolik tisic USD z USA na CZK do CR . Usetril jsem peknych par tisic na poplatcich a hlavne na kurzu. Na co si dat pozor:

TransferWise ma denni a mesicni limity. Maximalni vyse denniho limitu pro online transakce je 2000 GBP, u mesicniho je to 10 000 GBP. Meri to skutecne jako soucet za poslednich 24 hodin nebo 30 dni, takze nehrozi, ze jeden den v 8 vecer nabijete a opakujete to druhy den rano v 8. Nadlimitni castku z nich pravdepodobne nijak nedostanete, takze pozor. Vychozi limity jsou jeste nizsi a zvysit se daji jedine v mobilni aplikaci, webova aplikace to neumi.

Revolut ma taky sve limity, ma je zverejnene na strankach https://www.revolut.com/cz/fee-schedule ale daji se vetsinou za poplatek prekrocit, takze vam nezustanou nekde zablokovane penize. Mne dostal limit na mesicni smenu penez 5 000 GBP, stalo mne to cca 250 KC, coz se da - zpoplatnena je jen castka nad limit.

Celkove je to pouzitelne pokud se vejdete do limitu a pokud neresite, ze vyrazne klesa kurz meny, kterou chcete smenit, potom muzete mit ztratu pri nabijeni TW kartou rozlozeneho do nekolika dni.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 6. 2018 16:18

proc jsi neposilal primo USD z banky do revolutu?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 19. 6. 2018 19:23

Mozna protoze TW ma ucty přímo v US, zatimco Revolut v UK, tedy usetril poplatky korespondencnich bank. Pokud to náhodou neposilal jako Wire, ale ACH, tak by to do Revolutu vubec neslo.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 6. 2018 19:35

TW možno použít i bez konverze měn? Jaké jsou poplatky?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 6. 2018 21:28

Doprdele, to je problém si přečíst aspoň jednu stránku zpět?
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 22. 6. 2018 10:10

taylor729 prosimte, jaky je rozdil mezi ACH a Wire? Nejak jsem studoval US bankovni system na Wikipedii a nepobral jsem to. Prichozi Wire je u TW zdarma ale ACH ma (velmi maly) poplatek. Jenze wire routing code mi stranky brokera nechteji vzit, berou mi jen ACH routing code. Prosim o kratke vysvetleni jak se tyhle dve veci lisi.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2018 12:38

ACH je automatizovany system(platbu clearuje centralni banka jak u nas), je zdarma resp. s min. cenou, platby odchazi v batchi, trva nekolik dni a je mozny reverz

Wire, do procesu vstupuje clovek,je to primo z banky do banky, platba je ten samy den(ak je odoslana pred cut off), nelze udelat reverz platby a banku stoji poplatky
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 23. 6. 2018 14:41

slavo963 píše:TW možno použít i bez konverze měn? Jaké jsou poplatky?

Ja pouzil jejich borderless account. Za vedeni uctu neni nic a USD ucet u Revolutu jsem topoval kartou, to je zdarma na obou stranach. Zbytek poplatku, napriklad za odchozi a prichozi platby, najdes na strankach TW, ja resil jen ty prichozi, kdy broker umel jen ACH.
dlouhy.dejw
Diskutér

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor