Převod USD do ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 3. 2018 09:52

Tipoval bych, že Transferwise použil proto, že u něj má lokální USD účet (u Revolut je pouze GBP a EUR) a pak Revolut, protože směna USD/CZK je mezibankovním kurzem bez přirážky.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 23. 3. 2018 14:31

Potom je to ovsem suprovej napad.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 23. 3. 2018 17:47

presne tak,TW ti da lokalni USA ucet .. prevod USD na Revolut bez poplatku .. celkove prevod na CZK bez poplatku za stredovy kurz.

-- 23. 3. 2018 17:50 --

prevadel jsem tentokrat jen 2500 USD u vetsi castky je nejaky limit na TW debetku na den ... ale da se to behem par dni i pri vyssi castce, pozor na max top-up limit u Revolutu, pak se z nich ty penize (co ctu na foru) tezko dostavaji ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 28. 3. 2018 17:36

Myslis rocni top-up limit, ktery je 15 000 EUR? Budu prevadet neco mezi 7000-8000 USD a opakovani bude za rok, to bych se mel vejit. Denni top-up limit by nemel vadit, pri prekroceni dojde k odmitnuti transakce, co si ctu v helpu, takze si to clovek proste rozlozi na vice dni.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 28. 3. 2018 18:46

ja mam dojem ze TW ma nejaky denni limit .. 2500 EUR? Revolut je vpohode, tam jsem nabil za den i pres 5000 EUR
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 31. 3. 2018 07:44

TransferWise i Revolut uz maji muj ridicak. Ted jeste musim pockat, az se zlepsi situace na US burze, abych mel co prevadet :-) Dam pak vedet, jak to slo a na co si dat pozor.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 4. 2018 09:55

@treborit: Posli mi do SZ svuj referal link, za to, ze jsi mi tak pekne poradil, budes mit bonus. TransferWise dava katru jen lidem s referralem. Budu muset zalozit jeste jeden ucet na nekoho z rodiny. Pro nas ostatni bez referalu pry "coming soon for EU customers" :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 6. 4. 2018 13:12

U referalu mam : Thank you for using TransferWise, this program is currently unavailable. ... mam dojem ze jsem jednou omylem natankoval z karty manzelky :( uz si to nepamatuju :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 4. 2018 13:16

dlouhy.dejw píše:TransferWise dava katru jen lidem s referralem. Budu muset zalozit jeste jeden ucet na nekoho z rodiny. Pro nas ostatni bez referalu pry "coming soon for EU customers" :-)


zajimave, mne nabidli kartu aniz bych nekdy nekoho doporucil. A penize jsem pres ne poslal jen 2x cca pred rokem a pul radove 500EUR.
jen jsem si pred 14 dni aktivoval personifikovane ucty v USD EUR a GBP
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 6. 4. 2018 15:28

to je mozna to dulezite, kartu jsem take dostal pri aktivaci (a pouziti) USD, EUR ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 4. 2018 15:40

no, ja je prave vubec nepouzil. jen jsem udelal otevreni...
tak uvidime, karta ma prijit pristi tyden.
private invitation mi prisla vcera
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 4. 2018 21:23

Tak jsem si precetl poradne FAQ, karty jsou dostupne na zaklade pozvani, ale funguje to tak, ze TransferWise zve postupne/po skupinach uzivatele z EU k zadosti o kartu. Neni to tedy invitation, ze se pouzije referal code jineho uzivatele. Je mozne, ze kartu uz nekteri z nas maji nebo si o ni mohli pozadat a jini dostanou pozvanku za nekolik tydnu - tak to pisi. No je to startup, takze podivna funkcnost bude spise pravidlem.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2018 22:42

Úplně se stačí řídit tím, co mají napsané v nápovědě: https://transferwise.com/help/article/2 ... debit-card, tedy založit borderless account a vyplnit údaje na stránce, kam vede link, až kartu "nachystají", tak o tom budeš vědět (už si nevzpomínám, jestli k tomu přišel mail, nebo se ta možnost jednoduše objevila v účtu).

Míchat do toho referral moc smysl ani nemá - ten bonus je získatelný jen pro klienty, jejichž doporučení provedou směnu měn minimálně v ekvivalentu 500 £ (a potřebují 3 takové ovečky) - pokud si jen sjednají borderless account, žádný bonus tam není, ani pokud jej využijí...

Je to docela specifická služba, využitelné to je - třeba ten use case, který je tady popsaný - lokální převod v zemi v dané měně a pak možnost směny prostřednictvím Revolutu, ale tím se to omezuje jen na měny, které jsou podporované oběma službami.

Co se týče karty, tak smysl o ni má uvažovat jen k danému účelu, jinak jsou pohodlnější jiné alternativy. Na vyšší částky to stejně není, jednak má tá karta limity (taky jsou uvedené v nápovědě), ale ty kromě těch oficiálních je tam pro nově vydané karty nějaký sub-limit, díky němuž stejně nelze provádět větší transakce (něco jako "risk-engine" u Curve) - třeba tu kartu jsem si navázal do Curve a někdy vloni před Vánoci jsem si chtěl vybrat z bankomatu směšných 500 € (= z hlediska Curve internetová platba) a bylo to zamítnuto (přímo vydavatelem Transferwise karty, nikoliv Curve - výběr na jinou podkladovou kartu prošel).

A v neposlední řadě má limity na směnu i Revolut, při směně částky ekvivalentu přes 5000 € měsíčně se účtuje 0,5 %, což je si lze lepší marži domluvit u devizovky.

Tím se v podstatě má zkušenost s používáním Curve karty i skončila (pokud nepočítám, že jsem si jednou pak ještě koupil jízdenku na hromadku)... Pak jsem se akorát díval na možnost směny měn, které neumí Curve ani Revolut (třeba UAH, za pár týdnů budu potřebovat menší kapesné) ale po přečtení marže mě přešla chuť (bylo to 5 %), to fakt ne... To zase zachrání jen karta s kurzy asociace.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 4. 2018 06:08

Počítám, že v tom posledním odstavci má být místo první "Curve" TW.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 7. 4. 2018 15:05

fremantle píše:Úplně se stačí řídit tím, co mají napsané v nápovědě: https://transferwise.com/help/article/2 ... debit-card, tedy založit borderless account a vyplnit údaje na stránce, kam vede link, až kartu "nachystají", tak o tom budeš vědět (už si nevzpomínám, jestli k tomu přišel mail, nebo se ta možnost jednoduše objevila v účtu).


To jsem taky udelal, mam pry cekat, az pro mne budou mit udelanu kartu. Bral jsem to jako cekani, az budu s kartou na rade v ramci tech jejich invitations. Prevod vetsich castek penez bude kostrbaty, musi se to rozlozit. No neni to nic moc zazracna sluzba, ale zase ziskat v USA ucet pro nerezidenta, bez nutnosti osobne navstivit banku a pokud chces aby byl ve "spicim" (malo pouzivany s nulovym zustatkem) stavu zadarmo, je velmi tezke.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků