Co nabízí RB pro exCITI a exZUNO klienty ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 2. 2017 22:03

V tom případě musí ten úrok být smluvní, protože jak se dívám, tak marně, ale v úrokovém lístku RB: https://www.rb.cz/attachments/urokove%2 ... ita-fo.pdf nevidím žádný spořicí účet, který by měl úrokovou sazbu 1,5 % p.a.

Ve smlouvě musí být pak i uvedeno, do kdy ten úrok platí, protože pochybuji, že by ho dokázali poskytovat během celé doby platnosti a za jakých podmínek přejde ten účet na standardní produkt...

Tak jako tak, ono to může vypadat na první pohled lákavě, ale jak v tom má prsty RB, tak to nedopadne vůbec dobře a je třeba být obezřetný, zda případné cca. 250 Kč rozdílu na úroku za půl roku (cca. rozdíl 0,4 p.b. vůči 1,1 % p.a. SÚ Creditas pro 150 tisíc Kč) za to vůbec stojí.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 24. 2. 2017 22:47

tady se pořád zapomíná, že ten 1,1 % p.a. SÚ Creditas je de facto 3měsíční termíňák, jinak 0,5%
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 2. 2017 23:39

Neveřejný úrok, to je jako neveřejný tarif. Brzy budeme všichni žít neveřejně a společný sociální prostor se úplně vytratí... Jakákoliv výhodná nabídka RB s sebou nese jistotu, že si banka investici do klienta někde vezme. Jinak by to nedělala. RB rozhodně ne.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 25. 2. 2017 13:51

fremantle píše:... eKonto Komplet lze taky získat za doporučení dvěma novým klientům, ale to je samostatná kampaň (ve smyslu přiveď 2 nové zákazníky a dostaneš Komplet bez poplatku za vedení), ale ti si můžou sjednat kterýkoliv účet z nabídky (může to být jak Komplet, tak Smart, je to úplně jedno), ale mít ho budou (resp. můžou mít) za standardních podmínek...

Jiná akce je "Sleva na tarifu pro Vaše blízké", kdy lze pod svůj účet navázat až (= nejvýše) další dva účty, které budou vedeny za zvýhodněných podmínek - tedy Komplet za 89 Kč nebo Smart bez poplatku, přičemž již není nutno plnit podmínky) - zjevně je tedy jednodušší obě akce nakombinovat a dvěma novým klientům poskytnout i zvýhodnění.


Lze skutečně obě akce "Odměna za doporučení" a "Sleva na poplatku za správu běžného účtu pro Vaše blízké" zkombinovat tak, aby majitel hlavního účtu měl vedení eKonta Komplet zdarma a současně jeho 2 blízcí měli účty eKonto Smart vedeny zdarma?
https://www.rb.cz/attachements/pdf/osobni-finance/bezne-ucty-ekonto/pravidla-reklamni-akce-odmena-za-doporuceni.pdf
https://www.rb.cz/attachements/pdf/osobni-finance/bezne-ucty-ekonto/pravidla-reklamni-akce-sleva-pro-blizke.pdf
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Urokovy turista 25. 2. 2017 14:18

Na podzim jsem přestal Zuno používat a čekal, co nabídnou. Co jsem četl zde,tak mi přišlo slabý a byl jsem předběžně rozhodlý do RB nemigrovat. Před týdnem volala nějaká ženská a nabízela mi 1,5% na spořáku RB. Říkám jí, že vím jen o 0,75%, jak to teda je. Prý individuální nabídka. A jestli mi jde o spoření, tak že mi může nabídnout i 4% na nějakém kombi vkladu a tam je rozdíl v tom, že musím podávat 3měsíční výpověď. Říkám jí, to si snad děláte srandu, 4% v dnešní době jo? Prý jo. Tak jsem jí potvrdil po telefonu nějaký souhlas s převodem osobních údajů. Přišel jsem do RB. Těch 1,5% mi potvrdili, ale jen jednorázově pro rok 2017. Měsíčně by připisovali jen standardních 0,75% a druhých 0,75% by připsali až jednorázově po skončení roku. Pochybuju,že by těch 1,5% bylo někde v IB vidět, taky bych se mohl na konci roku pěkně dohadovat. Z těch 4% na 3měsíčním termíňáku se vyklubaly nějaké investiční fondy, nějak že stejnou částku, co spoříš, musíš i investovat. Tak jsem souhlas s poskytnutím osobních údajů odvolal a odešel.
Urokovy turista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 2. 2017 14:43

Komedie tahleta banka... :oboze

-- 25. 2. 2017 14:45 --

nikko : Tuto kombinaci nemám vyzkoušenou/potvrzenou, ale podle mě by mohla jít... "Odměna za doporučení" a "Banka do kapsy" totiž taky kombinovat šla, telefon doporučitel fasoval za dva klienty, kteří byli ti samí, co mu splnili nárok pro vedení eKonta Komplet.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 25. 2. 2017 15:47

Ten kombinovaný vklad je totéž, co má už dlouho UCB a s čím přišla o něco později ČSOB. Na spořící složce je hezký úrok a na investiční složce poplatky za nákup podílových listů...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 2. 2017 19:18

nikko píše:Lze skutečně obě akce "Odměna za doporučení" a "Sleva na poplatku za správu běžného účtu pro Vaše blízké" zkombinovat tak, aby majitel hlavního účtu měl vedení eKonta Komplet zdarma a současně jeho 2 blízcí měli účty eKonto Smart vedeny zdarma?
https://www.rb.cz/attachements/pdf/osobni-finance/bezne-ucty-ekonto/pravidla-reklamni-akce-odmena-za-doporuceni.pdf
https://www.rb.cz/attachements/pdf/osobni-finance/bezne-ucty-ekonto/pravidla-reklamni-akce-sleva-pro-blizke.pdf



Ano, lze. Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 3. 2017 12:37

Tak jsem byl dneska prozkoumat tu jejich nabídku na sporák 1,5 %. Prý obrat 15 tisíc a 3 platby.to se vůbec nemuseli namáhat. Mam po citi účet complet a tam je podmínka jen příchozí platby.posilam si tam 5 tisíc. Navíc po mě chtěl nějaký s pin a i PIN a ty jako u sebe nenosim. Ze přej mi to nastaví přímo v inet bankovnictví. To ani nepoužívám. Stačí mi to na mobilu Smart. Operátorka ani nepředala o mě údaje že už tam účet mám.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 1. 3. 2017 13:12

Ohledne uroku 1,5% - pripisuje se ctvrtletne po splneni podminek
(podminky jsou stejne jako pro bezplatne vedeni Smartu).
Tim pada ono pulrocni vedeni zdarma bez podminek.
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 3. 3. 2017 15:57

Mně RB nenabídla v podstatě nic. Já jsem měl u Citi takový víceméně spící běžný účet (tuším Citione), klasickou kreditku a nějaké fondy. Kreditka se převedla automaticky, účet mi v podstatě nenabídli žádný, resp. pouze co měla RB v ceníku pro běžné nové klienty. A investiční účet mi doposud nebyli schopní převést vůbec. Na dotaz vám řeknou, že by to měli umět na každé pobočce, ale v praxi toho nejsou schopní, ani vám nejsou schopni říct, jaký má být postup, jak se k těm fondům dostat. Asi je pořád vlastním, ale nemám k nim vůbec přístup, opravdu fantastická implementace té akvizice.

Mám z toho dojem, že jim šlo hlavně o kreditky. A jen čekám, kdy u ní také přestane být vedení zdarma.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 3. 2017 04:57

A komplet konto máš zdarma při 5k obratu?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 20. 3. 2017 17:04

RB zdá se trošičku přitvrdila v nabídce, tohle mě dnes přišlo a asi nebudu sám...?
Nové je tam snad pouze ten Samsung J3...


ZDARMA vedení účtu eKonto SMART při jeho aktivním využívání.
ZDARMA výběry z bankomatů všech bank v ČR.
ZDARMA mobilní telefon Samsung Galaxy J3 s oceňovanou bankovní aplikací Mobilní eKonto pro pohodlné ovládání Vašeho účtu.



Pouze pro Vás jsme připravili zvýhodněnou úrokovou sazbu 1,5 % na spořicím účtu.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2017 21:28

Me vcera volali ohledne Zuno, mam tam uver.
Nabidli Smart Konto zdarma pri aktivnim vyuzivani a prevod uveru prej se stejnymi paramtery, co.mam ted.
Tahala me na pobocku, coz jsem odmitl.
Prej do konce brezna budou posilat vypovedi.
Tomu moc neverim a rekl jsem ji, ze si na tu vypoved pockam.
Uz davno mam rozmysleno, ze u RB si ucet otvirat nebudu.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 3. 2017 21:36

Jsem téměř přesvědčen, že mně se ze Zuno už neodváží radši ozvat nikdo... O:-)
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků