Když už ani banku nemůžete mít rádi (Air Bank)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cipisekcz 22. 3. 2017 10:06

Souhlasim s nazory xls a fremantle.
A bankovni produkt - Sanon - mi zrovna u AB taky prijde jako pekny Trojsky kun do soukromi.

K bance jsem zacal mit silnou neduveru v dobe kdy jsem si na pobocce AB zazadal zvyseni limitu internetovych transakci na 5.mil.
Ten 20 lety klucina co se mnou provadel zmenu se zacal vyptavat proc to tak chci atd...
Tak jsem ho odpalkoval.
cipisekcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MobiLLion 22. 3. 2017 11:18

Díky moc všem za názory. Respektuji, že zdaleka ne všichni s tím, co píšu, a jak to řeším, mohou souhlasit. Ale od toho to diskusní fóru, je, že. :-)

Ještě upřesním, jak to bylo s tou kompenzací. Chápu, že zpětné nastavení jiného úroku u již spláceného úvěru nemusí být snadné. Při telefonickém rozhovoru s ředitelem péče o klienta jsem požadavek na odškodnění definoval tak, že se má jednat o finanční kompenzaci ve výši rozdílu mezi původně nastaveným úročením a mnou požadovaným úrokem 2%. Jinými slovy, úvěry by zůstaly tak, jak jsou, a Air Bank by mi poskytla finanční plnění v uvedené výši. Chápu, že banka udělala chybu. Přišlo mi fér výši kompenzace nějak vztáhnout bna produkt, který u banky využívám, takže jsem jednoduše řekl, že za půjčky, které u nich mám, zaplatím ne 8,9%, ale 2%. To je celé. A na to Air Bank nepřistoupila s tím, že mi prý dle nich nevznikla žádná újma.
MobiLLion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 3. 2017 11:50

Tak je me jasny ze chces dosahnout nejake slevy/vyhody za to zes poukazal na pochybeni :) Vesmes ti skoda nevznikla, ale proc to nevyuzit.
Banku urcite 2% p.a nepolozi a bylo by to hezke gesto ale to se zde nestane :)
Kdysi byl problem s CS Sporkou, tam teda vylozene udelal chybu pracovnik u jedne kreditky a kompenzace byla ze uhradili 800czk + omluva.
Voni z toho maj slusny prachy, takze fakt i kdyby ti to dali nebo prepocitali celej uver na 0% p.a. s novou smlouvou a podpisem tak byse nic nestalo :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 22. 3. 2017 15:32

Tady možná ten požadavek na nastavení úročení nebyl úplně nejlepší, protože třeba opravdu nebyl proveditelný. Jednodušší by asi bylo požadovat konkrétní částku újmy.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 3. 2017 15:40

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobiLLion 22. 3. 2017 15:51

xls: viz. můj příspěvek z 22. 3. 2017 11:18. :-)
MobiLLion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 22. 3. 2017 17:25

libol píše:Ale pokud si myslíš, že jenom z "principu" je ta škoda malá, tak co kdybys tady hodil screen ze svých BU třeba za poslední rok?


Je velký rozdíl mezi tím dát takové věci úplně veřejně na internet, spolu s mou historií příspěvků na tomhle fóru, což přimo ukazuje na konkrétní účty s velkými zůstatky, na které by se mohl zaměřit někdo, kdo z účtů krást umí (dokáže sehnat falešné občanské průkazy apod.), a dát přístup jedné konkrétní osobě, kterou znáš dost na to, abys jí dal dispoziční práva, takže ta osoba asi beztak má dost slušný přehled o tvé hrubé majetkové situaci a se slušnou pravděpodobností neumí z účtu krást.

Samozřejmě je možné, že daný disponent je právě taková kategorie, nebo že od tebe díky znalosti překvapivě velkého zůstatku začne tahat peníze, nebo, co já vím, že ze seznamu transakcí vyplynula nevěra a rozvod a výživné; pak by mělo být docela snadné vyčíslit škodu, která vznikla.

Ale jestli někdo, kdo určitě tušil, že tam máš zhruba 2x až 3x tisíc, teď jen ví, že tam máš přesně 2.342x tisíc, ale „z principu“ se ti to nelíbí, o škodě se bude mluvit dost těžko.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 22. 3. 2017 20:24

Tak dobrá, já sice nechápu jak z pohledu na jeden účet získám přehled o majetkové situaci (já mám dispoziční právo k jednomu firemnímu účtu - a dokonce nikdo jiný s ním nedisponuje - a stejně vůbec nevím jak na tom firma je), ale OK už si pomalu zvykám, že soukromí je sprosté slovo.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 22. 3. 2017 21:29

No, se soukromím je to dnes těžké… ale já tohle vlákno vidím minimálně jako otázku soukromí; spíš tu soukromí jen hraje záminku, jak z banky vytáhnout co nejvíc peněz (stejně tak bych mohl chtít slevu z půjčky třeba za to, že v pátek večer bývají často odstávky).

Dokážu takové chování pochopit, ale nesouhlasím s ním a nepodporuji je.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod josefbuba 22. 3. 2017 22:24

Já ti nevím. MobiLLion u toho musel strávit svůj čas.
Mohl od Air Bank dostat nějaké "držhubné", zároveň chápu, že nechtějí dát úrok 2%. Bohužel autor příspěvku neuvedl kompenzaci kterou mu Air Bank nabídlo a zatím vidím akorát to, že se snažíte z nich vytřískat více peněz díky vyhrocené situaci. :-)
Však máte možnost to třeba refinancovat u Zonky, proč ne.

k příspěvku na první stránce - freemantle: Když odpouštějí úroky u bonusové sazby, tak by se dalo asi udělat, aby odpustili i nějaké % z úroků.
josefbuba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 3. 2017 07:00

Nabídnutá kompenzace je asi zde:
MobiLLion píše:...Čtvrtek 16.3. večer - píše mi ředitel péče o klienta. Chybu ještě jednou potvrdí, omluví se za ni a nabízí mi kompenzaci: můžu si u nich sloučit úvěrové produkty (mám 2 úvěry, oba řádně splácím) a nastaví mi nejvýhodnější úrokovou, jakou umí - 6.9%. Panečku, tomu říkám kompenzace za porušení bankovního tajemství. Odmítám...


fc70: Promiň, ale podle mne se jedná celkem o závažné pochybení, za které by měl(a) následovat "trest"/kompenzace, já bych to jako "vydírání" úplně neviděl. Navíc ta komunikace kolem toho taky nebyla zrovna ideální a MobiLLiona stála dost času, nervů a možná i přímo peněz (nevím, zda má AB zelenou linku, ale spíš bych si tipnul, že ne).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lexx 23. 3. 2017 07:16

josefbuba píše:Mohl od Air Bank dostat nějaké "držhubné", zároveň chápu, že nechtějí dát úrok 2%. Bohužel autor příspěvku neuvedl kompenzaci kterou mu Air Bank nabídlo a zatím vidím akorát to, že se snažíte z nich vytřískat více peněz díky vyhrocené situaci. :-)

Pokud to chápu správně, tak má nyní úrok 8,9 % p. a. a nabídli mu 6,9 % p. a. Jenže to mu nestačilo, tak požadoval 2,0 % p. a.
Víš, jak je to s tím podaným prstem a utrženou rukou...
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 3. 2017 07:52

Airbank je co se tyka komunikace porad nadstandardni. Nelibi se mi srovnani s velkymi bankami na zacatku. Jsem si temer jisty ze tam by dopadl hur.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 23. 3. 2017 08:00

Hlavně docela chápu, že banka na ten pokus vydělat na její chybě nepřistoupila. To, že je vstřícná k lidem ještě neznamená, že se nechá odrbávat. Hodně záleží na tom, kolik a jak dlouho ještě bude na těch úvěrech splácet, ale odhadem i snížení o 2 % p.a. mu mohlo ušetřit pěkných pár tisíc, možná i přes deset tisíc. Požadované snížení o 6,9% p.a. by mělo nejspíš hodnotu desetitisíců.

Reálné náklady byly odhadem pár desetikorun za telefon, řekněme dvě/tři hodiny řešení a to, že disponent devět dní nemohl přistupovat k účtu přes mobilní aplikaci. Takže původní nabídka banky mi přijde adekvátní a troufám si tvrdit, že v "-čních" bankách by musel mít hodně štěstí, aby dostal aspoň to.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 3. 2017 13:38

Druhou veci je, jestli ten nastvanej klient, kterej si nasledne da tu praci a rozjede anti-kampan, jim za ty usetrene penize realne stoji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků