Které účty rušíte?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 21. 6. 2017 15:48

Při počtu několika desítek účtů u různých bank, je to u mě docela chaos a časově náročné, zkontrolovat všechny výpisy opravdu podrobně účetně přesně. Proto jsem zatím zrušil absolutně mrtvý účet u Wustenrot. Jiné účty za mě zrušila ČNB nebo sama banka.. :D A další desítky účtů bohužel či bohudík vykazují určité výhody nebo podmínky nutné k dodržení.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 21. 6. 2017 16:41

Myslím že sis poslední větou odpověděl sám. Ale budiž, jak to mám teď já:

Ruším nebo jsem nedávno rušil: AirBank, U konto, Fio, Equa, ČSOB Plus konto. Sberbank, mBank a Genius Gratis jsem zrušil dávno.
Naposledy upravil Smurfik dne 22. 6. 2017 07:25, celkově upraveno 1
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 6. 2017 17:49

neosobně:
Chudáci pozůstalí, ti se z toho zblázní.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 6. 2017 18:30

Já ruším jen takové účty, které vyžadují aktivitu (např. pro bezplatné vedení) a výměnou za to nic nenabízejí. Už jsem byl rozhoupaný nějaké účty zrušit a pak se mi přihodil nějaký případ, kdy jsem byl rád, že je mám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 6. 2017 18:39

Z osobnich duvodu jsem postupne zrusil vse, co jsem kdy mel. Nechal jsem si pouze Csob Plus Konto a Equa.
mBank me sice minuly mesic donutila si znovuzalozit za odmenu ucet, ale tento mesic budu vypovidat..
anonymni

Odeslat příspěvekod luboal1 21. 6. 2017 21:15

neosobně píše:Při počtu několika desítek účtů u různých bank, je to u mě docela chaos a časově náročné, zkontrolovat všechny výpisy opravdu podrobně účetně přesně. Proto jsem zatím zrušil absolutně mrtvý účet u Wustenrot. Jiné účty za mě zrušila ČNB nebo sama banka.. :D A další desítky účtů bohužel či bohudík vykazují určité výhody nebo podmínky nutné k dodržení.


Chlapi,vy se mne libite!X
X uctu u X bank a potom se dohadovat,co je lepsi.
Nic proti tomu ale si myslim.ze to ma vyznam,pokud ma clovek ne 100-500 tis. ale nekolik millionu.
Prirozene takove lidi tady na foru nenajdes.Tady je to jen pro paberkare!
A ze jich je! :-D

-- 21. 6. 2017 22:17 --

nnnokiaE52 píše:Z osobnich duvodu jsem postupne zrusil vse, co jsem kdy mel. Nechal jsem si pouze Csob Plus Konto a Equa.
mBank me sice minuly mesic donutila si znovuzalozit za odmenu ucet, ale tento mesic budu vypovidat..



Equa ist immer gut!!!
luboal1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 6. 2017 23:01

luboal1: zalezi jak to pouzivas, co potrebujes :) Nesmysl ze musis mit tolik penez. Prave pro lidi co maj tech penez min, je to idealni vec, jelikoz radi usetrej :)
Prikladem abys to chapal... ja nemam zadny statisice, natoz miliony a proc to mam?

Equa Bank - tam me treba nabidne debetni kartu a muzu vybrat vsude kde me napadne, nemusim resit, hodi se me to kdyz jedu nekde na party a bojim se ze bych ztratil nejakou kartu kde je vic penez. Tady muzu treba mit jen 3000czk bez podminek a vybrat nouzove bez hledani bankomatu. Stve me tam ale u normal placeni v kramech treba tydenni limit.

mBank - tam se me zas libi rychlej system, hned se prachy strhnou, pujcka ma opravdu to co chci i urok lepsi nez me rvou jinde + maj Visa kartu + vybery zdarma jak pro koho.
Mikro platby co me posle znamej a lojza, mam ihned tak i pro lidi nechavam. V minulosti me treba dali pri prevadeni uveru kupon 1000czk do kramu, coz je hezky za sjednani, pokud zvazim ze jinde me kdysi banka vobrala o takovou castku.
Kurzy ale do zahranici ma fakt na draka, takze tam zas neni moc pouzitelna a prichazi na radu jina karta jine banky.


Erste Premier - no fuj Sporka aspon u me, ale na cestu s pojistnym krytim zdarma abych usetril + moznost vyzkouset salonek nebylo k zahozeni. Muzu zrusit ale hodne se me libi i jejich cerna debetni karta. Proto dal zustala.


AirBank - tu jsem kdysi zalozil ze me zaujala technologiema, ani ten ucet moc neuziju to mas pravdu, ale pro nektere urady nebo kde musim ukazat vypis z uctu je pro me stale vhodna. Navic ji ma i clovek z rodiny, takze se hodi na preposlani ihned penez kdyby uz neco. Pokud je zdarma neresim.


Moneta (GE) - jak rikaj lidi banka kterou tuneloval Klaus, mam ji spis z nostalgie jelikoz ji mam fakt leta a dobre si tam pamatuju cislo uctu + celou platebni kartu vcetne tech cisilek. Vyuzivam sem tam jejich kamennou pobocku a mam ji fakt blizko, tudiz diky tomu jinak bych ji uz rusil. Ulisnej banker, urok, uver, kurz vse je tam zle.

Zuno - spatny nebylo ale skoncilo me.

Fio - me nejak neprirostlo k srdci, nenaucil jsem se ho vyuzit nebo najit pro nej vyuziti tak zruseno.

Cetelem dnes pomalu Hello Bank tak tam me porad jejich uvery prinasi fajn bonusy, dali nam i najist a proto je mam rad. Vyhodny kurzy a dalsi jsou dukazem.

Dalsi uz jsem nechtel, jelikoz bych uz zapomel ty konta :D

Co to rika? Ze proste muzes vyuzivat vyhod nebo to co chces ale nejde najit idealni banku co ti splni vse stejne jako jejich nastaveni. A to nemluvim treba vo sporaku, hypotece to uz by ti zdejsi rekli.
Mas ale pravdu, je to vic pro socku nebo kolenovrta co to rad resi, nevadi mu to procist aspon trochu. Hodne pratel tohle spis votravuje a bere to jako zlo a proto radsi zaplati poplatek :) Kamos treba plati za to ze ma kreditku od monety za 49czk mesicne a je to prej fajn :) Ma ji na to, pro tu bezpecnost na placeni po netu. Banker mu chtel dat i zdarma ale poslal ho do P.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod neosobně 22. 6. 2017 04:47

luboal1: Za 50k ročně na dodatečných příjmech, které vytáhnu z bank mě to stojí. Samozřejmě , když jsou lidé otroci bank(hypo a úvěry) tak hloupí, tak at i mě ty příjmy platí. :D
Zlodějské velké ústavy nevedu, nenabízí nic zajímavého kromě RB dočasně... :-)
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 6. 2017 06:48

Průběžně ruším nevyužívané účty a KK.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 22. 6. 2017 06:57

Bankovní účet používám přes 15 let stále stejný, zatím měnit či zakládat jiný nepotřebuji. Rušil jsem max. spořící účty, které měli nezajímavou sazbu (Airbank, Sberbank), aktuálně mám jen ING. Takže na pohodu. ;-)
anonyni

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 6. 2017 22:30

Od 1.1.2018 mají zavést centrální evidenci účtů. Otázka je, zda člověk nepřitáhne pozornost Babišova gestapa, pokud jim na obrazovce velkého bratra zasvítí, že má občan podezřele moc účtů na to, že deklaruje malé (průměrné) příjmy. Dělám si revizi účtů a postupně je ruším, abych do konce roku měl jen několik. Bohužel řada bank požaduje navázání úvěrů na účet, takže spoustu účtů mám povinně bez možnosti je zrušit dokud úvěry nedoplatím.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 6. 2017 23:16

Snad to tak horky nebude. Napocital jsem 23 uctu (vcetne sporicich a cizomenovych), ale kdyz premyslim ktery nepotrebuju, tak me napada jen sberbank sporici, mbank bezny, EUR a USD ucet u creditas a EUR a USD ucet u ČS, tj. 6 uctu. Z ostatnich 9 nutne potrebuju a z tech zbylych 8 by se neco dalo zrusit, ale dovedu si predstavit realny pripady, kdy by se nektery z nich hodil.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 29. 6. 2017 00:19

astrapa píše:Od 1.1.2018 mají zavést centrální evidenci účtů. Otázka je, zda člověk nepřitáhne pozornost Babišova gestapa, pokud jim na obrazovce velkého bratra zasvítí, že má občan podezřele moc účtů na to, že deklaruje malé (průměrné) příjmy. Dělám si revizi účtů a postupně je ruším, abych do konce roku měl jen několik. Bohužel řada bank požaduje navázání úvěrů na účet, takže spoustu účtů mám povinně bez možnosti je zrušit dokud úvěry nedoplatím.

Centrální evidenci účtů povede ČNB, ne daňové úřady. A postup bude: tady pan astrapa nepodal DP/zrušil registraci pláce DPH/etc. -> podíváme se kde má účty. Ne že si zjistí, že má někdo "podezřele moc účtů" ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 6. 2017 21:00

Mám kamarádku v jednom obchodě v Praze v Pařížské. Z finančáku jim na jaře přišel příkaz, že musí poskytnout seznam všech u nich registrovaných klientů vč. seznamu nákupů (když si něco v těchto buticích koupíte, obvykle nabízí registraci, že vám pak budou posílat SMS a emaily o nových kolekcích). Co se těmi údaji bude FÚ dělat jim neřekli, ale já myslím, že to je jasné. Vyhledají daňová přiznání těch, co v obchodě provedli velké nákupy a porovnají s příjmy... Proto se zásadně nikde neregistruju, dřív jsem měl registraci v DM, ale i je jsme požádal o výmaz osobních údajů a kartičku rozstříhal a vyhodil. Takže k něčemu podobnému bude sloužit seznam bankovních účtů. To, že v roce 2018 bude účty spravovat ČNB neznamená, že v roce 2019 je nebude Babišovo gestapo masově informačně vytěžovat.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 1. 7. 2017 05:53

astrapa:
Takže vy máte nelegální příjmy a chcete je utajit?
Nějak nechápu, jak mi ublíží, když někdo porovná mé příjmy s mými výdaji. Pokud něco uděláte sousedovi a on vám šoupne stovku do kapsy, tak to asi nepoměr mezi příjmy a výdaji nijak prokazatelně nezmění. Pokud si celý život vyděláváte jen minimální mzdu a utrácíte miliony jak na běžícím pásu, je to podezřelé a je asi dobře, když si na vás finačák vyšlápne. A když zjistí, že máte sice minimální příjem, ale nadstandarně vydělávající manželku, jen vám poděkují za spolupráci.
radecekh
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků