Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 7. 2017 12:55

Já tedy už v billing address navolil adresu v ČR. Pouze úplně na začátku jsem zemi změnil na Německo poté, co mi to napsalo, že ČR nepodporují. Německo se pak objevilo v Billing address, ale tam už jsem to normálně přehodil na ČR. Nevím, zda by to pak šlo již automaticky, ale poté jsem psal na support, že ČR nepodporují a kamarád říkal, že jim mám napsat. Poslali mail s adresou, kam poslat dokumenty.

Pokud jde o navěšení karty, věsil jsem Cetelem, strhlo se 1,26 CZK (u této transakce je požadovaný kód; 1,26 refundují) a blokovala se 1 GBP. Protože v klientské zóně nejsou nezaúčtované transakce, a kdovíjestli by tam byl celý popis, zavolal jsem na infolinku a tam v popisu byl kód ... tuším, že to vypadlo CRV-C-XXXXXX (X = písmeno; ta první tři písmena si úplně nepamatuji, ale kódem jsou ta Xka).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 28. 7. 2017 13:02

záleží asi na platformě v iOS lze Billing vybrat pouze z podporovaných zemí, manuálně to změnit nelze.

mám update k neprovedené transakci s ČEZ kartou, kontaktoval mě přímo Curve, že jim u zamítnuté transakce vyskakuje od banky hláška 'Do Not Honour', kontaktoval jsem infolinku a ty to zamítli z důvodu nedostatečného ověření, což je prý většinou když se nezadá CVC kód, samozřejmě víc s tím nenadělají
Naposledy upravil retron dne 28. 7. 2017 13:07, celkově upraveno 1
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 28. 7. 2017 13:03

Me strhli z cetelemky jen 0.89Kc.
Btw cetelemka mi nesla nascanovat fotakem. Bud jsem mel spatne svetlo nebo ten rozpoznavaci algoritmus neni optimalizovany pro nonembossed karty
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 7. 2017 13:09

nonembossed karty fotak nevezme, to samé u ČEZ karty
mě u RB strhli asi 1,08 CZK a 1 GBP obojí refundované, lze totiž vybrat dvě možnosti ověření microcharge a další variantu
Naposledy upravil retron dne 28. 7. 2017 13:15, celkově upraveno 1
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 7. 2017 13:15

Tak koukám, že každý má zkušenosti trochu jiné... Já se přihlásil pod Androidem přímo s google account, adresu jsem zadával přímo do ČR (ani nevím, jestli to v nějakém kroku rozlišovalo billing/shipping), po přidání karty se zablokovala 1 GBP (blokace byla hned uvolněna), poté ještě jedna transakce již na měnu karty (v mém případě EUR), kde byl již ten kód. Ta byla po cca. dvou dnech refundována...

Curve_N26-transakce.png
Curve_N26-transakce.png (45.46 ) Zobrazeno 8840 krát


Po dvou dnech co se nic nedělo (aplikace popisovala, že kartu schválí do 48 hodin) jsem napsal na support, obratem ji schválili a chtěli poslat dokumenty na KYC@imaginecurve.com, to bylo už někdy minulou středu/čtvrtek no a kartu ještě pořád nemám :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 28. 7. 2017 13:16

Já jsem u Cetelemky žádný kód nevypisoval, provedlo se jakési ověření přes 3DS a to stačilo. Zvolil jsem tu variantu bez microcharge.
Naopak u Fio debetky se mi to nepovedlo vůbec, havarovalo to na 3DS, ale nevím, jestli to nebyl výpadek na straně Fia. Zkusím někdy později.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 28. 7. 2017 15:56

jumpmans píše:jo to bude ono ;)

jinak dnesni pokus o aktivaci a test:
v lidlu prvni transakce chip and pin s navazanou KK od CS - bez problemu bez vyzev v terminalu. V CS spravne bloknute CZK
nasledna bezkontaktni transakce o minutu pozdeji s prepnutou KK Cetelem - platba opet bez problemu v CZK, v Curve app se ukazuje status Pending - v cetelem zone jsem nenasel kde videt blokace, takze nevim. Ale tvari se ze vse probehlo v poradku.

a aby to fungovalo, musi met Curve karta povolene internetove transakce nebo je muze met vypnute? je tam nekde moznost vypnuti?
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 28. 7. 2017 16:14

Prave jsem pridal Revolut kartu pres vyfoceni fotakem, poznalo ji to a natahlo jeji obrazek, vpohode autorizovana ...

Na nekolika kartach mi to udelalo vic blokaci od par haleru do 1 poud, vse visi jako nezauctovane, support odpovedel, ze se mam ozvat az kdyz to po delsi dobe neodblokuji ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 7. 2017 17:00

Curve lze zamknout jako taková v aplikaci, navázané karty samozřejme musí mit zapnute transakce na netu, kdyz je na tom Curve založená.
S KK RB funguje bez problému i bezkontaktně, částka v korunách, info o transakci okamžitě
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 7. 2017 17:47

Shrňte pls někdo výhody Curve, co to přináší a proč do toho jít? Díky..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 28. 7. 2017 18:08

to se teprve uvidí :D
zatím: lepší kurzy, nahrazení vsech karet jednou, moznost prehozeni transakce z jedne karty na druhou, zamknutí karty, odblokování některých transakcí ktere vyzadují zahranicní kartu, umí řešit zálohy a rezervace např, v autopůjčovnách hotelech atd.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 7. 2017 18:53

Me FIO pridat slo bez problemu - samozrejme bylo nutne povolit 3DS.

Jeste by me zajimalo, jak se transakce budou uctovat na RB kreditkach - bonusy z toho predpokladam sbirat nepujde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voko bere 28. 7. 2017 18:55

Da se do Android aplikace prihlasovat i jinak, nez pres odkaz z emailu? Neprihlasuji se pres google ucet.
voko bere
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 28. 7. 2017 21:51

Jen pro info, Curve karta mi ještě nepřišla, ale zkusil jsem už pár svých do aplikace přidat. Karta od Equa přidat nešla, po zvednutí limitu MO/TO to prošlo. Tak to možná nestrhávají jako "platba po internetu".
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 7. 2017 06:16

S474N píše:...Jeste by me zajimalo, jak se transakce budou uctovat na RB kreditkach - bonusy z toho predpokladam sbirat nepujde.


Proč by to nemělo jít?
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků