Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 21. 1. 2018 09:21

Už seš nahlášenej pro spam.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 1. 2018 16:33

Dnešní kurz Kč / € přes Curve 25,64. Není to dokonalý, ale lepší jak většina českých bank.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zeim 22. 1. 2018 10:10

6389 ahead of you
43214 behind you
referall jsem nikomu nedaval, pri zakladani jsem pouzil drkarel-uv
zeim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moure 22. 1. 2018 10:49

Mozna by to bylo s referalem od curvecardika rychlejsi? :D
moure
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 22. 1. 2018 12:45

se ti ta schizofrenie rozjela ve velkym
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2018 13:14

No řekněte ... Je tohleto normální? :hm
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 1. 2018 17:17

Co tu chybi je fungujici moderator.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 1. 2018 18:21

Kriminalista by pro korunu popravil i vlastni tetu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod naeks 22. 1. 2018 19:59

curvecardik píše:Základem je nevěřit závistivým octaviampéčkům, práskačům mojmaxům nebo pochybovačům retronům či drkarlům a taylorům729 apod. :pozor


Potrefene husy, jak se ozvaly. :D
naeks
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2018 20:37

Tak ono to bylo poněkud obráceně (příspěvek toho nedospělého jedince byl o husy doplňován), ale to je v případě takových orgánů úplně fuk. :D

-- 22. 1. 2018 20:39 --

A hele, teď to orgán doplnil vydatně ... Ježiš to ale musí bejt mindrák. :D No nic, poupravíme si žebříček největších zdejších tažných zvířat a vítězem se stává ... no furt je to neosobně, jsi slabej, budeš muset přitlačit, curvo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 1. 2018 21:53

Curvecardik je fakt nemocny clovek :(
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 1. 2018 22:26

curvecardik = moure = naeks ? :-\
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 23. 1. 2018 10:56

Curvecardik je nekdo jiny nez osobne, IMHO.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 1. 2018 20:02

Jak je to prosím u Curve při nepodporované měně? Pokud nastavím např. THB, tak mi to půjde přepočtem přes GBP? Jak moc je toto (ne)výhodné?

fremantle píše:Tak s tím aby ti naúčtovali platbu v jihokorejském wonu si fakt neškrtneš, podporované jsou jen některé měny: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... -currency-

HKD nicméně mezi nima je...

U těch u nichž podpora není to volbu umožní, ale vypíše, že se transakce naúčtuje v GBP + FX fee (asi to 1 %?)... Taky jsem zvažoval, že bych to využil jako fee avoidance pro debetku N26 (kde bych ani nebyl limitovaný stropem ), kde jsou neeurové výběry zatíženy poplatkem 2 %, ale jednodušší si bude prostě vzít debetku UCB přímo s kurzy asociace a bez poplatku za výběr, byť referenční měnou bude pak pro mě euro (což mi nijak nevadí, stejné to mám taky u N26).

Pokud je to tedy takto, tak pro nepodporované měny se to nevyplatí. kurz GBP je pak přepočten bankou podkladové karty na CZK, k tomu to 1% feečko pro curve a případně za ATM. Chápu to správně? Takže na výběry exotiky Creditas...nebo Revolut s 2% fee?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 1. 2018 21:21

Platí to, co v případě jakékoliv měny - Curve třetí měnu (nepodporovanou) přepočte na podkladovou měnu karty kurzem karetní asociace (MasterCard) a připočte si 1 % - tedy v případě exotických měn to ještě jde ustát.

Pokud ovšem nastavíš tu nepodporovanou měnu jako měnu podkladové karty, Curve ji zaúčtovat nedokáže - přepočet nastane kurzem karetní asociace s 1% přirážkou do GBP a tobě se zaúčtuje ta částka GBP (tedy i v případě, pokud by ti nějaká banka náhodou vedla účet v dané nepodporované měně a vydala ti k ní kartu - došlo by k dvojí konverzi, obecně záleží na pravidlech banky).

Jinak to prakticky všechno uvádí ve FAQ: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... urrencies-

-- 24. 1. 2018 21:22 --

Pro zajímavost: Ptal jsem se, jestli mi Curve může vydat "spotřebitelskou" (consumer) kartu místo dosavadní Prepaid Business. Obratem zodpovězeno, že to problém nebude, ale jak jsem pro kontrolu poslal svoji adresu, tak se omlouvali, že aktuálně karty vydávají pouze zákazníkům v UK a ostatní evropské země zatím nejsou na pořadu dne - až později v letošním roce (na konkrétnější dotaz se vyjádřili jen prý v řádu týdnů) - tedy jen pro ty, kteří jsou netrvpěliví a čekají v jakémsi pořadovníku a chtěli by se mermocí "probojovat" do popředí spamováním referralů, tak je možné, že ani tak kartu pořád nedostanou.

V každém případě mě ještě upozornili, že v případě převydání musí nejprve zrušit původní kartu, až poté odešlou novou, tak jsem pro jistotu ještě vyzvídal, jak by na mě bylo pohlíženo z hlediska transakcí (risk engine) - údajně již ne jako na nového klienta, ale upozornili mě, že u spotřebitelských karet budou jiné limity - na transakce "jen" 3750 GBP místo 5000 GBP a když jsem se ptal na podrobnosti (rozdíly v měsíčních/ročních a ATM limitech), tak mě odkázali na článek, který byl, se zdá, aktualizovaný dnes: https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ing-limits - pozitivní se tedy může jevit, že denní limit pro bankomaty bude na Curve Debit ("spotřebitelská") nově 1000 GBP, zatímco na Curve Prepaid (business - původní) zůstává na 500 GBP. Rozdíl je i ve vyšším kumulativním limitu pro plovoucí měsíc, nicméně plovoucí roční zůstává na 50 000 GBP...

-- 24. 1. 2018 21:32 --

wit.cz píše:nebo Revolut s 2% fee?

Revolut se IMHO vyplatí hlavně jen u "namapování" měn 1:1 (tzn. obě měny jsou podporované jak Curve, tak Revolutem, což výběr docela zužuje), jinak je přepočet měn řízen Curve (tedy MC + 1 %, tedy žádná výhoda mít jako zdroj Revolut).

Jaký bude poplatek za výběr z bankomatu by mělo záležet na nastavené podkladové měně (tzn. pokud si vyberu při nastavené JPY z bankomatu v Japonsku, i když na podkladové kartě budou třeba koruny a tím nechám přepočet na vydavateli, tak poplatek účtovaný nebude), nicméně párkrát jsem vybíral kartou v cizí měně, i když jsem měl na podkladové kartě ještě nastaveny koruny (později jsem si přeúčtoval přes GBiT do dané měny), tak zaúčtovaná byla částka odpovídající jen MC + 1 % bez poplatku (ale kdoví jestli nebo do kdy to takhle ještě bude platit).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků