Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 2. 2018 13:21

jan.za píše:Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, jak se chová Cetelem nalinkovana na Curve při výběru z bankomatu? Je to bez poplatku za kurz střed? Díky moc.

je to bez poplatku za +1% od středového kurzu, bavíme-li se o výběru CZK a nastavení CZK jako měny u cetelemky
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1jorgos 17. 2. 2018 15:12

retron píše:
jan.za píše:Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, jak se chová Cetelem nalinkovana na Curve při výběru z bankomatu? Je to bez poplatku za kurz střed? Díky moc.

je to jako platba na internetu, ale musis mit nastaveny vychozi kurz v dané měně, nikoliv CZK


Prosim znale, co vychazi lepe, pri vyberu kun z bankomatu v Chorvatsku?
1. vybrat curvou s navazanou cetelemkou nastavenou na kuny (je to bez poplatku za vyber kurzem MC eura/kuny -1% vratka?)
2. nabit na revolut eura cetelemkou nastavenou na eura a pak vybrat kuny revolutkou (je to bez poplatku kurzem MC eura - 1% vratka a nasledne kurzem stred euro/kuna- revolut?)
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2018 15:19

wit.cz píše:
jan.za píše:Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, jak se chová Cetelem nalinkovana na Curve při výběru z bankomatu? Je to bez poplatku za kurz střed? Díky moc.

je to bez poplatku za +1% od středového kurzu, bavíme-li se o výběru CZK a nastavení CZK jako měny u cetelemky


Ale, jak píše retron, při nastavení dané cizí měny jako měny u Cetelemky, by to mělo být bez poplatku a za střed (Mastercard), ne? Já to alespoň takto plánuji na léto.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 2. 2018 15:44

Kurz mastercard nerovna se stredovy kurz
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2018 18:01

Curve nepoužívá kurz Mastercard? Má skutečně nějaký středový kurz? Stejně by ale měl kurz Mastercard vyjít lépe než střed+1%.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 17. 2. 2018 19:00

Cetelem má kurz MC, kdežto Curve MC+1%, tzn. výhodnější varianta je platit direkt anebo vybírat přes Curve + nastavit měnu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 2. 2018 19:02

drkarel píše:
wit.cz píše:
jan.za píše:Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, jak se chová Cetelem nalinkovana na Curve při výběru z bankomatu? Je to bez poplatku za kurz střed? Díky moc.

je to bez poplatku za +1% od středového kurzu, bavíme-li se o výběru CZK a nastavení CZK jako měny u cetelemky


Ale, jak píše retron, při nastavení dané cizí měny jako měny u Cetelemky, by to mělo být bez poplatku a za střed (Mastercard), ne? Já to alespoň takto plánuji na léto.

Pokud je ta měna podporovaná Curve, tak pak ano.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 2. 2018 23:40

pivinecek: teprve na druhou kartu cekam, taky by me to zajimalo
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 18. 2. 2018 05:44

Zkousel jsen to nekdy v lete a neslo to. Ale jaknile jsem kreditku z jedne Curve odregistroval, tak sla zaregistrovat na druhou.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 2. 2018 07:20

retron píše:Cetelem má kurz MC, kdežto Curve MC+1%, tzn. výhodnější varianta je platit direkt anebo vybírat přes Curve + nastavit měnu

Takže je to tak, jak jsem si myslel, a středem je tu obecně myšlen kurz MC. On totiž, co je to střed? Ten termín se dále používá pro kurz ČNB, což taky žádný střed není ... střed mají banky. Pak by mohla existovat nějaká "středová" hodnota mezi nákupem a prodejem na trhu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 18. 2. 2018 11:37

Ne, kurz mastercard neni stred. Neni od nej daleko, ale stred to neni. Za stred se povazuje mezibankovni kurz, popr kurz na forexu. Z retail služeb ho nabizi treba Revolut.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 2. 2018 11:50

Máš pravdu. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 2. 2018 12:31

Už přes měsíc se mi mění pořadí jen velmi málo, osciluje to mezi 70 a 80 "people ahead of me" a kolem 45-46 tisíc "behind me".

Mám jen čekat, nebo mám teď něco udělat, abych kartu dostal?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 18. 2. 2018 13:19

Čekat, až se dostane na řadu Evropa...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 2. 2018 09:36

Takže z Evropy je fakt v řadě tak málo lidí, jen kolem stovky?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků