Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 19. 5. 2018 22:32

Těch 220 THB je smutných, ale tomu se na rozdíl od kurzu nedá vyhnout. Něco málo se dá platit kartou, ale to problém neřeší.

Curve karta snad ale ani ve výchozím nastavení vybrat těch 20000 neumožňuje, takže to chce kartu, která to bez problémů umožňuje, a to i opakovaně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 5. 2018 22:56

Standard je 250 GBP denně, po navýšení 500 GBP na ATM.
Na 20 000 THB to stačí, ale o moc víc to není.
A těch 220 THB navíc je poplatek místní bance, s jakoukoliv nethajskou kartou, bohužel.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 5. 2018 07:12

V Thajsku jsme se letos snažili platit kartou co nejvíc, ale málokde ji vůbec brali, a když už, tak si často přiráželi 3% k částce. To pak ATM s Curvičkou i přes těch 220 THB výpalnýho vychází lépe.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jujec 21. 5. 2018 11:43

Asi to už tu zaznělo, ale pořád v tom nemám jasno, prosím proto někoho trpělivého, jestli by mi nevysvětlil, jestli je lepší platit v Dánsku Curve (provázanou na kartu CZK), nebo kreditkou HelloBank!, Případně Curve provázanou na kreditku HB! s nastavenou měnou GBP. Díky moc.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 5. 2018 11:53

Curve používá kurz MC + 1%, HB kurz MC. Z toho mi vyplývá, že první možnost (Curve s kartou v CZK) je nevýhodná, pokud nepočítáme s vratkou. DKK je podporovaná měna. Proto mi není jasné, proč bych nastavoval u kreditky HB provázané s Curve měnu GBP. Pokud nastavím měnu DKK, bude kurz stejný jako při platbě přímo kreditkou. Ale hodí se to třeba pro výběr hotovosti z atm.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 5. 2018 12:14

Zvláštní, mám od Curve modrou "Curve beta" MC kartu, na "RADEK HULAN".
V USA se tvářila jako kreditka.

Dnes mi přišla, aniž jsem něco vyžádal, černá "Curve beta" s nápisem DEBIT, a jménem "R. HULAN - DUPLICATE".

Co to je? K tomu žádné info :)

V aplikaci vidím jen tu původní modrou kartu.

// edit: podle https://www.bindb.com/bin-database.html jsou obě karty "debit business"
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 21. 5. 2018 12:53

optej se na support třeba mohlo dojít k zneužití databáze, v tom případě se automaticky blokne stará a vydá nová

jujec: buď plať HB přímo anebo v Curve nastav výchozí měnu DKK
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 5. 2018 12:32

Absolvoval už někdo výměnu/náhradu starší Curve prepaid (beta for business) za novější debit? Lze to zdarma? (Případně i změna z business na personal?)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 5. 2018 16:28

Jak přidat rychle do Curve kartu od Hello bank? Mám v aplikaci zadat C-XXXX kód, který bych měl vidět v internetbankingu od dané KK, ale v IB Hello Bank to uvidím asi až za 2 dny. To je pakárna. :-(
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 5. 2018 19:21

Řeknou na infolince.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 5. 2018 19:27

Já mám pocit že jsem to tam viděl hned, na debetku jsem si musel poslat peníze a pak stejně jako u kreditky to bylo vidět hned v inetbankingu. Nečekal jsem to.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 08:42

Lze zadarmo Curve kartou dobít Revolut? Ať mám nastavenou jako podkladovou Curve kartu jakoukoliv, tak v Revolutu se mi Curve karta zobrazí jako karta GBP a dobíjení v CZK je s poplatkem 1,29% .
Lze to tedy vůbec nějak nastavit, abych z nějaké podkladové kreditky (samozřejmě v CZK) na Curve kartě dobil Revolut v CZK zadarmo?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 24. 5. 2018 08:50

Tak jaktoze kdyz dobijim CZK kartou Eura, je to bez poplatku? Neco asi delas spatne. Misto CZK dobijis GBP.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphoun 24. 5. 2018 09:05

Lafayette16 píše:Lze zadarmo Curve kartou dobít Revolut? Ať mám nastavenou jako podkladovou Curve kartu jakoukoliv, tak v Revolutu se mi Curve karta zobrazí jako karta GBP a dobíjení v CZK je s poplatkem 1,29% .
Lze to tedy vůbec nějak nastavit, abych z nějaké podkladové kreditky (samozřejmě v CZK) na Curve kartě dobil Revolut v CZK zadarmo?


Jde. Das dobit castku v CZK, vyberes Curve kartu (sice je jako GBP, ale to neresis) a Revolut se Te zepta, zda chces strhnout z karty v GBP, nebo ponechat v CZK..
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 09:34

Ne, tak bohužel takhle to nefunguje. Vyzkoušel jsem na minimální částce 300 Kč.
Dobito na Revolut 300 Kč, z podkladové karty pod Curve strhnuto 303,86 , tedy přesně o těch 1,29% více. Takže to, co ukazuje Revolut, je pravda. Je tam poplatek 1,29%, protože karta Curve se mu jeví jako GBP.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků