Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod treborit 24. 5. 2018 09:44

Revolut u me karty hlasi, ze je mimo EU region a proto bude poplatecek. rovnou ho i zobrazuje ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 09:51

Tak je to trochu jinak, zkoušel jsem dobít CZK jinou kartou, kterou mám v GBP a tam je to bez poplatku.
Čili ten poplatek je specifický pro Curve kartu.

-- 24. 5. 2018 10:54 --

treborit píše:Revolut u me karty hlasi, ze je mimo EU region a proto bude poplatecek. rovnou ho i zobrazuje ..


Tak jsem to zjistil, ale mezitím napsal treborit víceméně to samé (ale nejde o EU, ale o Evropský hospodářský prostor).
Karta Curve "has been issued outside the European Economic Area", a proto si účtuje Revolut malý poplatek za vyšší náklady.

Takže píšu na support Curve, jestli je pravda, že jejich karta (vydaná ve Spojeném Království) se jeví jako vydaná mimo EEA.

-- 24. 5. 2018 11:02 --

A skutečně - podle BINu karta není vydaná v Spojeném království...
https://www.bincodes.com/bin-checker/
Tak uvidím, co mi na to odpoví podpora Curve.

BIN mé karty je 537591 - má někdo jiný? V aplikaci na stránce Curve mají kartu, kde je BIN 516273, což je předplacená karta vydaná v UK a jako vydavatel je WIRECARD CARD SOLUTIONS, LTD.
Naposledy upravil Lafayette16 dne 24. 5. 2018 10:37, celkově upraveno 6
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 24. 5. 2018 10:26

Wow, ja dobijel trikrat Revolut (pokazde vice nez 20k CZK) pomoci Curve (ktera se v Revolutu jevi jako GBP) a podkladova karta je KK Cetelem (vedena v Curve v CZK) a zadny poplatek mi strzen nebyl.
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 10:28

A není to ještě ta prepaid Curve karta?
Jaký má BIN?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 24. 5. 2018 10:38

Lafayette16 píše:A není to ještě ta prepaid Curve karta?
Jaký má BIN?


Nene, mam debit.

BIN je 537590
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 10:51

Tak to fakt nechápu, je pravda, že já mám jiný BIN (na konci jedničku), ale v tom rozdíl nebude.
Tak musím počkat na tu podporu, s jakou odpovědí přijdou...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 24. 5. 2018 14:46

Mám KK Mall, takže pokud jsem zde z fóra pochopil, mohlo by mi fungovat nabití Revolutu přes Curve a měl bych tam 2% vratku.
Co ale třeba Twisto, který má za nákup v zahraničí vratku 3%, to by nějak rozumně využít nešlo? https://www.twisto.cz/kampane/karta/
Vyorana_ondatra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jidis 24. 5. 2018 15:15

Otestuj a poreferuj. :hm
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 5. 2018 15:19

Vyzkoušel jsem teprve včera, uvidím.
Ale tady píšou, že by měla přijít SMS se zprávou, kolik jsem ušetřil.
https://www.twisto.cz/kampane/karta/
Ale zatím nic nepřišlo, tak nevím.

Ale v lednu rozhodně žádná 3% nebyla. Platil jsem na zkoušku kartou Twisto v Budapešti a nic.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 5. 2018 16:38

Vyorana_ondatra píše:Co ale třeba Twisto, který má za nákup v zahraničí vratku 3%, to by nějak rozumně využít nešlo? https://www.twisto.cz/kampane/karta/

Twisto si strhává 3 % na kurzech a pak je vrací ^^ , takže kurz na naše poměry nadprůměr, cca ala Cetelem (ten vede o 1% vratku). Ale pokud se pak takové Twisto uhradí např. KK Mall/mKreditka eshop/CEZ karta jsme cca 2 % po kurzem MC. Takže asi top, co tak našinec může běžně mít. Ale jen do doby než si za to Twisto nechá platit. I když podobně vlastně vychází nabití Revolutu některou z výše jmen. KK, třeba i přes CRV (debit).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 24. 5. 2018 16:48

Stará curve beta mi do revolutu vůbec nejde přidat. Grrrr
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 24. 5. 2018 17:01

Revolut virtuální mi do Curve beta přidat šlo. Opačně to nešlo.
Pokud by to s novější Curve kartou šlo přidat do obou, bylo by zajímavé udělat kolečko, co by to dělalo (tj. zaplatit Revolutkou s automatickým stržením z Curve nasměřovanou zpátky na Revolut kartu)
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jidis 24. 5. 2018 18:23

To by se zacyklovalo ne?
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 5. 2018 18:36

Nesmysl. Pokud zaplatím Revolutkou, tak se mi přece z Curve nic automaticky nemůže strhnout. Revolut není Curve. Revolut je předplacenka, která musí mít nejdříve z čeho provést platbu (at už v jakékoliv měně), tj. na Revolutu v okamžiku platby musí být zůstatek. Dobíjení Revolutu je opačný proces než placení Revolutem.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 25. 5. 2018 08:52

Lafayette16 píše:Tak to fakt nechápu, je pravda, že já mám jiný BIN (na konci jedničku), ale v tom rozdíl nebude.
Tak musím počkat na tu podporu, s jakou odpovědí přijdou...


Mám odpověď - mám vydanou nikoliv Personal Curve Card, ale Commercial Curve Card. Nevím proč, ale u té má skutečně Revolut karta poplatek 1,29% ("na pokrytí zvýšených nákladů").
Můžu si nechat převydat osobní kartu, není to prý problém.


Jaký je vlastně rozdíl? Je v něčem ta commercialcard výhodnější? Že bych oželel to dobíjení Revolut a měl jinou výhodu? Nebo to má jen nevýhody?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků