Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 6. 2018 04:01

jidis píše:Zacali podle me blokovat ten druh transakci stejne jako CEZ karta, kterou nejde zaplatit ani na samoobsluzne cerpaci stanici Benzina. Akorat to v RB blokuji jen na nekterych kartach.


To by ale nefungovala Curve nikomu. Tvoje dedukce jsou fakt někdy kouzelné. Smutné je, že jsi kriminalista.

Ale osobně by mě zajímalo, jak se liší GBiT od normálních transakcí Curve, že prochází na stejné podkladové kartě těsně po zamítnuté normální Curve transakci.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 05:20

Bude to prave obdobny typ transakce jako na samoobsluzne cerpaci stanici. I Curve karty s nizkym limitem tento druh transakce automaticky zamitaji, ale da se to tam pres support odblokovat na jednotlivych kartach, pravdepodobne se to take automaticky odblokuje zvednutim (upgradem) transakcnich limitu.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 6. 2018 06:55

drkarel píše:
jidis píše:Zacali podle me blokovat ten druh transakci stejne jako CEZ karta, kterou nejde zaplatit ani na samoobsluzne cerpaci stanici Benzina. Akorat to v RB blokuji jen na nekterych kartach.


To by ale nefungovala Curve nikomu. Tvoje dedukce jsou fakt někdy kouzelné. Smutné je, že jsi kriminalista.

Pracovník na informacích na vstupu do budovy PČR je kriminalista? :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 21. 6. 2018 09:17

reklamoval jsem na infolince RB, dohledali všechny transakce a prý to bylo zamítnuto ze strany obchodníka, banka peníze uvolnila a dokonce tam není uveden ani důvod zamítnutí
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 10:07

Jen jestli ti nekecali.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 6. 2018 10:09

A kdo je míněn tím obchodníkem z pohledu RB - obchodník nebo Curve?


MirekM.: OK, tak mi tam chybí "údajně". Aby ses taky nezbláznil kvůli takové prkotině …

osobne: Teď Ti tedy úplně nerozumím. Tím vysvětluješ, že Ti nešlo vybrat z atm, ze kterého jsi minulý měsíc normálně vybíral?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 10:12

Obchodnikem musi byt pro RB logicky Curve.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 21. 6. 2018 10:26

Mě na infolince také řekli, že transakce byly zamítnuté ze strany obchodníka (viz. příspěvek na straně 86).

Obchodníkem pro RB ale asi nebude Curve, jelikož od Curve přijde vždy upozornění, že při zpracování transakce došlo k problému a máme kontaktovat vydavatele karty nebo použít jinou kartu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 10:29

Obchodnikem musi byt Curve, kdo jiny by to byl?
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 21. 6. 2018 10:32

A přitom Curve si nebude dobrovolně blokovat transakce, byl by sám proti sobě. Takže pak asi kecá RB, protože se jí nehodí důvod zamítnutí? Jsem zvědav, jak se to dále vyvine...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 10:55

Presne, a proc by blokovala jen karty RB?
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 6. 2018 11:11

No, dovedu si představit, že by terminál obchodníka mohl odmítat Curve, což je ale v tomto případě blbost, protože to nevysvětluje platby nejprve zamítnuté (Curve+Mall) a posléze hned nezamítnuté (Curve+cokoliv).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jidis 21. 6. 2018 11:13

Tam je problem nekde mezi Curve a RB, to je jasne.
jidis
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 6. 2018 13:35

Jaký je vlastně vztah mezi bankou a poskytovatelem služeb souvisejících s akceptací platebních karet?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků