Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 7. 2018 15:03

Myslel bonusy za platby mallkou na poště.
Jinak kdyby nebyly bonusy na Curve, k žádné blokaci obchodníka by nepřišlo.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 11. 7. 2018 15:20

unnamed.png
unnamed.png (13.52 ) Zobrazeno 1938 krát

zajímavé je to načasování na červenec 2018, proč ne dříve, nevěřím ve zmatené RB nějakému plánu, spíše výsledek chaosu a nápadu jednoho aktivisty z Tier5, snad nám Dalich za rok za dva napíše, jak to vlastně tenkrát bylo ... :hm
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 11. 7. 2018 23:23

No jo mit karyu registrovanou u Curve, to je vlastne svereni udaju o karte treti strane, my jsme porusili zakladni zasady bezpecnosti a v RB jsou tak hodni, ze nas chrani a samozrejme uplne nezistne :-) A jeste to ti ***** takhle obkecaji.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 04:20

To bys ji nemohl registrovat ani do PayPalu, Aliexpressu, Google Pay, ..., nikde. Jenze nikoho dalsiho RB neblokuje.
sorra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 7. 2018 12:46

V červnu jsem platil zboží přes paypal, který si peníze vzal z Curve, pod kterou byla Mallka. Platba mi byla refundována, 10. přišel mail z PP, že platbu vrací. Vrátí se i na mallku, pokud v RB zařízli Curve? Jak dlouho to trvá?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 7. 2018 13:30

jo vrátí, mám zkušenost, že se vrátí i z rok expirované karty na její následovnici
tak 3-5 dní
ING Konto kód: 125479
Curve promo kód na 5 GBP: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 7. 2018 14:08

Přišla odpověď z RB:

Situaci jsme důkladně prověřili a bylo zjištěno, že transakce provedenén výše uvedenou kreditní kartou obchodníka CRVXXXX byly zamítnuty, neboť transakce nesplnily risk kritéria nastavená Bankou. Přesné důvody a kritéria používaná pro vyhodnocení karetních transakcí Raiffeisenbank a.s. nesděluje. V této souvislosti Vás informujeme, že tato pravidla jsou průběžně monitorována a aktualizována tak, aby minimalizovala rizika a současně nebránila placení kartami Raiffeisenbank a.s. V případě, že je transakce Vaší kartou v aplikaci CURVE CARD zamítnutá, doporučujeme pro danou platbu použít přímo platební kartu Raiffeisenbank
a.s.
Věříme, že se nám podařilo danou situaci objasnit.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 12. 7. 2018 14:21

@wit.cz: Přiznejme si, že podobnou odpověď jsme stejně všichni očekávali. Mě jen trochu překvapuje, a už to tu také někdo zmiňoval, že to RB stojí za to se tomu vůbec věnovat? Ale asi tak málo nás nebylo a možná to za rok nějaký ten míček hodilo...
Curve card promo code: XSSLR
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 7. 2018 14:34

Tak jelikož mohu obětovat ještě trochu času, návrh podání k FA bude za chvíli :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 12. 7. 2018 15:06

Dostal jsem stejnou ctrl-v odpoved, na ni jsem jim odepisoval ze je upozornuji na to ze maji kriteria pro zamitani nastavena CHYBNE a ze je nutne aby me spojili s oddelenim risk&fraud abych jim objasnil v cem to spatne nastaveni spociva a mohli jsme si vysvetlit ze u Curve zadne nebezpeci neexistuje.
No a pak jsme si parkrat jeste pinkali a posbiral jsem dalsich ctrl-v a nic.
HNF-01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 12. 7. 2018 15:40

A určitě jsou chybně? RB se asi ani tak nebojí, že by Curve zkrachovala (to je problém acquirera Curve), ani že by byla karta ukradena a někdo jiný by vybral peníze do Curve (to je díky 2FA problém zákazníka); pro RB by byl největší problém, kdyby někdo vytáhl celý kreditní limit do Curve, odtud je převedl na hotovost, a nic nezaplatil.

Standardní řešení tohoto problému by teda bylo klasifikovat transakce s Curve jako hotovostní, takže by spadly do menšího hotovostního limitu a hned se úročily, a bylo by; ale RB, zdá se, vůbec nemá oddělený hotovostní limit (nebo aspoň já ho nevidím, i když podmínky to umožňují), a hlavně obchodní podmínky jí, jestli to dobře čtu, neumožňuji klasifikovat jako hotovostní transakce, které obchodník prohlašuje za bezhotovostní. (Jestli to Curve vůbec takhle smí dělat, je taky zajímavá otázka.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 12. 7. 2018 16:31

Jsou chybne, protoze mi Curve s RB nepracuje zatimco s jinymi kartami pracuje. To je moje pozice.
A vytazeni celeho limitu v hotovosti neni jine riziko nesplaceni nez zaplaceni dobirky v cene celeho limitu, nebo kozichu, a nesplaceni. Spis se na to snazi nacpat anti-money-laundering, ale opet, s jinymi kartami to pracuje, takze jine banky maji problem vyreseny - vyreste ho stejne, mila RB.
HNF-01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 7. 2018 16:42

Trochu vás nechápu. Když jako banka řeknu, že v Albertu se s RB dát platit nebude, tak mně podáte návrh k FA? Soukromé firmě nemůžete říkat, jaký mají mít risk management. Tohle je zbytečné plýtvání energie.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 7. 2018 16:49

Ano, protože není důvod, aby byl Albert diskriminován, nejde o fraud.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 16:49

Tak jednoduse to asi RB udelat nemuze. To je jako kdyby se napr. O2 rozhodl, ze nebude spojovat telefonni hovory svych zakazniku na telefonni cisla nejakeho virtualniho operatora v Anglii. Asi by obdrzel od CTU velikou pokutu.
sorra
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor