Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tx999 12. 7. 2018 22:06

sorra píše:Tak jednoduse to asi RB udelat nemuze. To je jako kdyby se napr. O2 rozhodl, ze nebude spojovat telefonni hovory svych zakazniku na telefonni cisla nejakeho virtualniho operatora v Anglii. Asi by obdrzel od CTU velikou pokutu.

A pak je tady dost lidi, co se divi, ze operator dovoli volat na podezrele cislo: https://mobil.idnes.cz/prozvoneni-zahranicni-cislo-zpetne-drahe-volani-f6u-/mob_tech.aspx?c=A170725_155442_mob_tech_LHR
Jinak k te Curve: Jednim z parametru pro risk engine muze byt pomer chargebacku. Pokud to prekroci nejakou mez, tak se proste obchodnik dostane na blacklist. Nikdo do toho nevidime, tak nemuzeme vedet, co presne to zpusobilo. Jediny, kdo muze zadat objasneni/vysvetleni risk engine je IMHO regulator. Klientovi to tezko budou sdelovat, protoze ten by zase mohl toto know-how zverejnit nekde na foru, kde by se toho mohl chopit nekdo, kdo by to mohl chtit zneuzit.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 13. 7. 2018 06:06

Ne chargebacků, ale revertů platby vzniklých GbIT, myslím. A taky může risk engine reagovat na příliš mnoho plateb provedených jako preauth-auth-capture, to není obvyklé.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 7. 2018 06:39

netlik píše:Začátkem měsíce jsem v Lidlu platil přes Curve, ale transakce byla obchodem zamítnuta, přesto mi Curve platbu strhlo - tudíž ji strhla i banka. Musel jsem zaplatit hotově. U koho je správné reklamovat neoprávněně strženou transakci - u banky? Nebo raději u Curve?

U mě to samé ve stejné době, pak jsem o tom tady... Zkráceně: u curve
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netlik 13. 7. 2018 07:54

wit.cz píše:U mě to samé ve stejné době, pak jsem o tom tady... Zkráceně: u curve

Super, moc diky.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 13. 7. 2018 14:53

Prostě si v Raiffce udělali analýzu lidí co dojí jejich systém vratek a našli tam u většího počtu stejné vzorce chování, tak se snaží transakce co jim nic nepřináší eliminovat. Logické chování.

By si už někdo mohl všimnout, že když něco využívá naplno, je to podezřelé :-)
jirkau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 7. 2018 15:45

Já nic nedojil, curvou jsem platil jako běžný smrtelník, tu pětistovku jsem čerpal tak jednou za kvartál. Je pravda, že čistě e-platby to byly tak z poloviny. Imho mají opravdu pochybnej risk engine, protože jinak by jenom zrušili vratku, tak jako třeba u Revolutu.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 13. 7. 2018 18:21

wit.cz presne tak, byl jsem na tom naprosto stejne - pouze bezny "provoz".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 7. 2018 10:56

Lenka_2 píše:RB mi nemůže kádrovat obchodníky a stanovovat, u kterých smím zaplatit a u kterých ne. Ve Švédsku nebo Izraeli se uvažuje o úplném zrušení hotovosti, pak si jinak než kartou nezaplatíte. RB by pak s touto praxí mohla zničit jakéhokoli obchodníka prostě tím, že platby u něj vůbec nedovolí s výmluvou na "risk management" a "podrobnosti nesdělujeme".
Tohle se rýsuje jako pořádná kauza nejen pro FA, ale i ČNB a karetní asociaci.

Mastercard mi odepsal, že spotřebitelské zálěžitosti mám adresovat bance, že jsou tam pouze z hlediska technologie a inovace. Těm to bude asi nejvíc šumák :hm
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 14. 7. 2018 16:19

Curve mi nahodile zamita i u CB premium kreditky :/
Začíná být celkem nepoužitelná.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 17. 7. 2018 19:09

Z Curve psali na RB:
Thanks for bearing with us. We're currently investigating this issue with MasterCard.

Our sincere apologies, however until Raiffeisenbank stops blocking Curve, you won't be able to use this card.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 17. 7. 2018 21:53

Dostal jsem stejnou odpověď.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 19. 7. 2018 19:46

Take to same.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 20. 7. 2018 18:09

Tak pri pokusu o vyber z bankomatu moneta nejprve tvrde vnucovani DCC 10000 Kc ~ 409 GBP a po nekolikerem odmitnuti informace o poplatku 195Kc za vyber kartou vydanou v zahranici. Smejdi
Nastesti to slo stornovat pred vyberem.
Vyber ceskou kartou vnucuje slevy a nabizi registrace do nejakych bonusovych programu.
Proste hnus.
Bohuzel byl nejblizsi jiny bankomat 30min autem daleko
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wanted Joker 21. 7. 2018 15:30

Zdravím, mám dotaz. Už lze přidat jednu fyzickou kreditku pod dvě CURVE karty? Děkuji...
Wanted Joker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 7. 2018 15:46

ne, jedině v původním curve účtu smazat a přidat do druhého
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků