Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2018 12:19

Dík, no myslím, že dobrá zpráva je hlavně to, že se našemu trhu vůbec věnují a mám kontakt přímo do Curve, který je ochoten věci řešit. Pravděpodobně je tu Curve karta rozšířenější více než jsem očekával, tedy i mimo místní nadšence.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 25. 9. 2018 12:48

Mě by zajímalo:
1) kdy bude možné použití s Google pay
2) záruky s podřízenou kartou
jak je to s bonusy na podřízené kartě. Tím nemyslím vratku, ale např. Mbank pojištění nákupu (https://www.mbank.cz/osobni/pojisteni/pojisteni-nakupu/), ČSOB pojištění letenky a podobné bonusy - o ty se při platbě pomocí Curve přijde ?
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2018 12:55

res: to těžko, záleží na vydavateli karty a ten se nezmění, tzn. i DCC
lubik: ad 1) zeptám se ad 2) no jistě stačí číst podmínky jednotlivých karet a pochopit mechaniku fungování Curve, bonusy, odměny a loajální programy by naopak s novým účtováním fungovat měli
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2018 13:58

mBank zde má zastoupení a lokální pobočku, odkud karta jde je irelevantní, většina karet je vyrobených v arakousku
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 25. 9. 2018 14:30

lubik2 píše: ČSOB pojištění letenky a podobné bonusy

To bola podmienka kedysi, ale uz som ju nenasiel. Cestovne poistenie aj poistenie storna funguje bez ohladu na to, ci bola karta pouzita na zaplatrnie cesty, ak mal lubik2 toto na mysli.
V pripade, ak sa mylim, prihodte sem aj konkretny uryvok z podmienok CSOB. Vdaka

-- 25. 9. 2018 15:31 --

Retron, planuje sa vymena Debit Commercial Beta (embosovana)?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 9. 2018 15:27

ty nové podmínky připomínají revolut jenom mně?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2018 16:22

Beta by se mela menit plošně
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 26. 9. 2018 03:28

wit.cz píše:ty nové podmínky připomínají revolut jenom mně?

Podle mne zacali bojovat s Revolutem. I to predavani mcc kodu zavani tim, ze pri dobijeni Revolutu pres Curve pozna podkladova karta, ze to je dobiti prepaid karty (takze bez bonusu treba u CEZ a riziko okamziteho uroceni u kreditek). Takze nas tim nuti pro platby v cizi mene pouzivat Curve primo (doted jsem dobijel pres Curve Revolut z mBank nebo CEZ a platil Revolutem) Nebo se v tomhle mylim?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 9. 2018 07:32

Opravdu už začala Curve posílat správný MCC i v ČR? Mně ještě v pondělí 24.9. se to jevilo jako internetová platba.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 26. 9. 2018 09:12

Aktualni dobiti revolutu s naslednou gbit na CEZ kartu a informacni sms k cez karte rika platba kartou na internetu
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmjj 26. 9. 2018 13:52

Ahoj, nejsem si jistej jestli jsem ve spravnem vlakne.
Zadavam si do Curve Revolutku, vybral jsem ze ma byt vedena v CZK a dostal jsem upozorneni ze ji maj oni vedenou jak GBP (nechal sem to na CZK). Vypliva z toho pro me nejakej vetsi problem ohledne poplatku/konverze?
Je mozny ze to tu nekde je, nebyl sem schopnej to najit. Predem dik za odpoved.
mmjj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 26. 9. 2018 14:23

ne zadal jsi to správně pokud chce konverzi prevadet revolutem nikoliv v curve, zadne poplatky nehrozi, jde pouze o zauctovani meny
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamal 26. 9. 2018 20:12

Chtel bych se podelit o sve vcerejsi zkusenosti s curve, revolut a konverzi.

V revolutu mam ucet v USD a CZK. Do curve jsem si pridal revolut kartu, kde jsem zvolil menu karty czk prestoze jsem byl upozornen, ze byla detekovana jako gbp.

Platil jsem na aliexpresu curve kartou a jako podkladovou jsem mel revolutku s nastavenou menou czk. Curve provedl konverzi z usd na czk a castka pak byla stezena z meho czk revolut uctu. Koverzi v tomto pripade udelal curve.

Pote jsem v curve zmenil menu revolut karty na usd a znovu zaplatil na aliexpresu s curve kartou a nyni zadna konverze neprobehla a usd castka byla strzena z meho revolut usd uctu.

Dnes jsem psal email na curve support, zda-li by bylo mozne predavat podkladove karte menu, ve ktere bylo placeno s curve kartou, aby se predeslo konverzim a castka byla strzena z uctu dane meny. Uvidime, co odpovi...
Kamal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kamal 26. 9. 2018 20:34

Automatizace, uspora casu, o starost mene... Znas to, lenost je matka pokroku ;)
Kamal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kamal 26. 9. 2018 21:06

Tady prave ale jde o to vyhnout se kurzu a konverzi uplne. Pokud budu mit ucet v usd, kam mi bude chodit vyplata v usd, logicky chci, aby se platby v usd strhavaly prave z nej bez konverze ;)
Kamal
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků