Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 20. 10. 2018 14:22

bezkontakt v US moc nefrčí a je tam zatím dost v plenkách
když už nešlo nic tak RB KK ano, např. automatická parking brána
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 10. 2018 14:45

alfas123 píše:Ked to vravis... equou sa dalo v us platit bezkontaktne


Přítelkyně má Equa a v USA (NY) půl roku dozadu z 50% nebyla schopna zaplatit.
Trapné situace v obchodech si zažila, platí něco za US$ 20 a prodavačka jí říká, že "karta nejde autorizovat", jako "nemáte ani 20 dolarů?".
S Curve / Revolut / ČSOB / Erste v pohodě.
A Equa je nahovno i s Curve, požaduje povolit MO/TO platby, aby šla přidat, nestačí internetové.
Pro Česko je to dobrá základní banka, ale nesmí se cestovat.. :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 10. 2018 15:47

Já ji před pár lety používal k vyšším výběrům v bankomatech v Asii a bylo to v pohodě. V každém případě to chce víc karet.
V každé zemi jsou trochu jiné zvyklosti, jiné nastavení plateb. Někde mi nešlo zaplatit Fio, někde Cetelem. Co fungovalo vždy a všude, byly Cítí a HSBC, kde je jim ale chudinkam konec.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 20. 10. 2018 17:16

Mně teda RB Mall v Curve nefunguje. A to ji tam mám přidanou z doby, kdy to fungovalo.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 10. 2018 17:19

A máš ji business či personal, prepaid či debit? A nefunguje přímo nebo GBiT?
Mně Prepaid business (na Mallce) zafungovala, ale byla to opravdu platba on-line. Je možné, že to funguje dle typu (kodu) platby.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 20. 10. 2018 17:23

Mám tu původní business a nefunguje ani napřímo, ani GBiT. Zkoušel jsem to v kamenném obchodě. Online platím Mallkou napřímo, spousta shopů nebere nonCZ karty, tak to neřeším...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 20. 10. 2018 17:36

Radek.Hulan píše:
alfas123 píše:Ked to vravis... equou sa dalo v us platit bezkontaktne


Přítelkyně má Equa a v USA (NY) půl roku dozadu z 50% nebyla schopna zaplatit.
Trapné situace v obchodech si zažila, platí něco za US$ 20 a prodavačka jí říká, že "karta nejde autorizovat", jako "nemáte ani 20 dolarů?".
S Curve / Revolut / ČSOB / Erste v pohodě.
A Equa je nahovno i s Curve, požaduje povolit MO/TO platby, aby šla přidat, nestačí internetové.
Pro Česko je to dobrá základní banka, ale nesmí se cestovat.. :)

FIO je ještě horší, ta dokonce NEUMOŽŇUJE mít MO/TO na nule a NET platby nenulové, resp. výše NET limitu musí být stejná jako u MOTO, a mám pocit, že jsem taky musel povolit MOTO, aby tam ta karta z FIO šla přidat, ale nepamatuju si to moc přesně. U Equa to tak bylo.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 20. 10. 2018 17:52

V USA je posledna zaloha kartu skusit ako MO/TO tzn.v obchode rucne natukaju cislo do stroja. To zafungovalo zatial vzdy. Vidim, ze kazdy ma ine skusenosti. Vdaka za zdielanie
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 20. 10. 2018 18:26

Dr.D píše:Mně teda RB Mall v Curve nefunguje. A to ji tam mám přidanou z doby, kdy to fungovalo.

Me s RB Mall uz zase funguje, mam tu novou Curve Business debit, platba v Pennymarketu dnes prosla OK.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 20. 10. 2018 19:12

Že bych vyštrachal ze šuplíku tu novou a aktivoval ji? Nepřijdu tím o nic?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaslany 20. 10. 2018 20:28

Me zmenili transakcni limity z 5000/500 na 3750/1000. Jinak bych rekl, ze jsem o nic neprisel.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 20. 10. 2018 20:37

me KK Deluxe znova funguje i s puvodni
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 21. 10. 2018 05:53

Ahoj, takze sleduju z fora ze RB karty jsou opet funkcni s curve. Nemate nekdo otestovano, zda vyber z bankomatu, treba 1000 kc s podkladovou kreditkou RB je nejak zpoplatnen? Nebo to jede po staru ze se to tvari jako ecomerce? Nebo jestli to nekdo nema otestovano na Monetě, tam potrebuji udelat obrat 3000 kc do konce mesice, tak ze bych zkusil bankomat. Curve lezi od cervna v supliku, diky moc
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareka 21. 10. 2018 06:26

Moje RB mall je jako podkladová při platbě v obchodě od října opět funkční a připisuje i bonus za platby na internetu (mám personal Curve od dubna, přidaná RB také v dubnu).

@ pivinecek: povinný obrat u Smart kreditky Monety řeším výběrem větší sumy z jejich bankomatu (je to zdarma a nepočítají to jako hotovostní transakci).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2018 06:46

Přesně tak, u Monety lze vybrat z bankomatu bez poplatku a bez úročení (pokud je to nad 3000,- (resp. lze i méně o předchozí nákupy v daném měsíci) přímo jejich kreditkou a není třeba to komplikovat Curve.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků