Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 10. 2. 2019 00:32

ano - ne
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 10. 2. 2019 01:55

Ta nova appka je fakt hrozna. Kdy planuji nejaky dalsi upgrade se zlepsenou pouzitelnosti?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 10. 2. 2019 12:52

tak, tak Retrone, nešlo by lobovat za návrat ke staré aplikaci, ta byla fakt OK
u té nové mě se.e už jen to jak to po spuštění vše lítá zprava doleva a stejně mi to nenastartuje na aktivní kartě :-(
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 2. 2019 14:20

Feedback od nás mají a podobný názor panuje všeobecně, takže si toho jsou vědomi, ale v současné době jsou totál zahlcení tím průšvihem s AMEX, což trochu nabouralo jejich byznys model, takže se ladí benefity typu loungekey, vůbec podpora MC WE jejich Metal karet, pojištění, cashback, rewards program atd. Většina chyb je už nahlášena, jak na iOS tak Android, aktuálně se vypustí "deAMEXované" aplikace, jinak co mohu potvrdit je, že by se měl vrátit původní karuselový náhled s možností řazení karet. Rewards program odměn je prý priorita a v Android app už by mělo jít opět zadat doporučení (kdyžtak jestli někdo může potvrdit). Widget je otázka, pokud se pro něj najde smysluplné řešení. Podpora xPay ted visí na certifikaci u Apple atd. přes Wirecard. Aktuálně je asi největší problém s notifikacemi, včera mi ze tří plateb přišla pouze jedna a to ještě opožděně. Backend ovšem funguje bez problémů, měnil jsem různě podkladové karty a vše zaúčtováno bez problémů. Rewards program se načítá, přišla mi odměna za doporučení asi ze září (!). Jinak těm, co mají původní aplikaci doporučuji zatím neupdatovat, těm co už mají novou naopak updatovat, pokud vyjde nějaký release a asi zatím se neunáhlovat se změnou tarifů. Pro majitele Black karet, kterým bylo nabídnuto trial období, přijde před jeho koncem mail zda chtějí přejít na placený program anebo zůstat na "grandfathered" legacy Black původní variantě.
Naposledy upravil retron dne 10. 2. 2019 14:23, celkově upraveno 1
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 10. 2. 2019 14:22

doporučení dnes jede, vyzkoušeno na obou stranách.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 2. 2019 14:30

ještě dodám, co se týče (ne)podporovaných karet, tak seznam mají, otázka je, zda to jedné nebo druhé straně bude stát za to, to řešit. RB snad ano, ale karty typu ČEZ kreditky, která nefunguje ani jinde (Masterpass kromě ČSOB brány, PayU, liftago, uber...) těžko. Zajímavé je, že jinde s podporou karet takový problém není. Kromě N26, která už ovšem jede, jsem neviděl, že by nějaká zahraniční karta nefungovala.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod siky22 11. 2. 2019 11:24

retron píše:obe mKreditky maji strop 200/mes. tzn s 2% eShop akorat driv narazis na strop
mBank kreditky neprevydava, tzn. je lepsi zazadat o dalsi nez jednu rusit a druhou zadat
objem plateb pres Curve se zapocitava.
SIPO cashback ano, scitani casbacku nevim zda cesky Lidl patri mezi partnery
s Curve dava smysl nejvice RB Mall az 700 cashback/mes
ovsem nekomu RB karty krome vyberu z bankomatu funguji, jinemu nikoliv
Curve je mozne bezplatne vybirat az na bankomaty CS a Moneta, v zahranici take
limity jsem uvadel vyse
vsechny transakce se pro ceske karty tvari jako internetove, u unicredit akorat jako nakup financnich instrumentu take online, vse zatim spada do bezurocneho obdobi
v zahranici je lepe asi naprimo platit Curve kartou, s revolutem je lepsi dobit v tydnu smenit devizi a pak pripadne platit revolutem

curve/mBank:
Myslite (mate nekdo zkušenost), že bude mbank řešit, když splním podmínky objemu transakcí mkreditek výběrem hotovosti a následným vkladem přebytečné hotovosti přes jejich vkladomat?
Mohli by to povazovat za podvod?
Takhle by si přece člověk mohl jednoduše měsíčně příjit k 400 kč (eshop a plus kreditka) navíc výběry i vklad zdarma.
Naposledy upravil siky22 dne 11. 2. 2019 13:36, celkově upraveno 1
siky22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 2. 2019 11:38

Precti si prvne cenik a urokovy listek.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod siky22 11. 2. 2019 13:38

upřesňuji - upravil sem i příspěvek,
že jsem měl na mysli použití curve a podkladových kk mbank
siky22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 2. 2019 16:23

@siky22:
Možná to u mBank projde, ale můžeš skončit se zablokovanou Curve kartou. Už zde vícekrát padlo, že Curve má v podmínkách (Terms of use či jak) jasně zakázanou činnost jimi nazvanou jako "Cash recycling", neboli větší výběr hotovosti z bankomatů ve srovnání s běžnými platbami u obchodníků za účelem využívání bonus programů kreditek. Pokud u Curve bude objem tvých výběrů kartou víc jak 1/3 z celkových plateb přes Curve (ta hranice je ze zkušeností jiných, kterým se to už stalo), hrozí ti její blokace. Takže pokud ti měsíčně celkem přes Curve proteče například 10 tisíc Kč, neměly by z toho výběry z bankomatů být víc jak kolem 3300 Kč. Ostatně obdobné pravidlo má i Revolut. V obou případech by větší poměr atm výběrů pro ně znamenal ztrátu, asi tak :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 11. 2. 2019 18:22

Curve se to samozřejmě příliš nelíbí a jsou určeny především k platbě u obchodníků, ale karty neblokuje, maximálně sníží limity na výběr a zašle upozornění, nikoliv jako Revolut kde dobijete vlastní peníze z vlastní karty a oni je zablokují z důvodu "ochrany proti praní špinavých peněz" dokud nedoložíte snad i důchod babičky a to i opakovaně.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 11. 2. 2019 18:52

Neni pravda, me treba kartu blokli a musel jsem neco dokladat a urcite nejsem jediny, chteli i dolozit, ze jsem podnikatel.
MiASX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 11. 2. 2019 19:17

nerozporuju, že se to nemůže stát, pokud je karta používána pouze k výběrům z bankomatu, ale je to spíše výjímečné a hlavně nehrozí, že by vám někde viseli peníze. FUP jsou zveřejněny v podmínkách používání karty, pro výběry je to pro Blue ekvivalent 200 GBP pro Black variantu 400 GBP bez poplatku měsíčně
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 2. 2019 21:30

No ale FUP pro výběry hotovosti z bankomatu 200/400 GBP je uplatňovaný jen pro "zahraniční" výběry (výběry hotovosti v jiné měně, než je měna podkladové karty)...

Výběry z podkladové debetky beze směny měn, pokud vím, nějak negativně sankcionovány nejsou (teda je tam FUP - poplatek £0.50 za každý další výběr nad 10 výběrů za kalendářní měsíc, což je pro normálního člověka neomezeně - ale kdo by to dělal, když v ČR má většina bank nějaký tarif, kde lze vybírat z jakéhokoliv bankomatu bez poplatku) - samozřejmě je pořád doporučeno udržovat ten určitý "neveřejný" poměr útraty kartou vůči výběrům hotovosti.

Důležitější je spíše FUP pro výběry z podkladové kreditní karty, který je stanoven na 200 GBP, cokoliv nad může být zpoplatněno 2 % (což poněkud naruší plány s výběrem z kreditek) - nevím ale do jaké míry to vynucují nyní (z první Curve Commercial Prepaid jsem vybíral docela dost, jistě více než dvojnásobek limitu, ale nikdy mi FUP příplatek neúčtovali a odkdy mám Curve Personal Debit, tu jsem využil na výběr hotovosti asi tak celkem třikrát (a držím se snad i pod £150 za celý rok :-) ) - více prostě nebyl důvod, v zahraničí se mi stejně osvědčila jako nejuniverzálnější debetka s kurzy asociace).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 11. 2. 2019 21:38

To, že výběry beze směny měn jsou bez poplatku má velkou výhodu při kombinaci s Revolut. Stačí si nastavit jako podkladovou Revolutku, nastavit u ní měnu ve které vybírám a mělo by to být bez poplatku, protože směnu udělá Revolutka. Jen škoda, že počet podkladových měn je omezený.
noi2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka