Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tocassido 13. 5. 2019 23:15

Ahoj vsem,
Chtel bych se zeptat zda - li Curve dava za platby nejake % zpet.

Kartu pouzivam od HB.

Díky za odpovedi...
tocassido
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 13. 5. 2019 23:45

Curve karta samotná % nedává, záleží na podkladové kartě a typu platby, kdy i karty které vracejí pouze za internetové transakce, lze takto transformovat na veškeré platby (např. mBank eShop, RB Mall pokud lze zaregistrovat atd.)
HB kreditka za tyto platby také vrací 1%, po změně od 15.5. u HB asi nebude možné toto využívat pro výběr z bankomatu v bezúročném období.
Curve karty vydané po 16. únoru 2018 mají cashback program 90 dnů od aktivace u partnerů jejichž seznam lze najít zde:
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ards-with-
Karty vydané před tímto datem mají jiný Rewards program:
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ards-with-
Zatím nelze přecházet na novější cashback program.
Zcela nový cashback program se dolaďuje a měl by být odvislý i dle karty Blue/Black/Metal, dle počtu možných partnerů, délky platnosti (Black/Metal neomezeně) tak i výše cashbacku.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mistrpeca 14. 5. 2019 14:15

Zdravím, řešili jste problém s přesunutou platbou a nevrácení původní stržené částky z původní karty?
Mistrpeca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 5. 2019 14:23

To se mi ještě zatím za rok intenzivního používání nestalo. Může to ale trvat pár dní, ale vždy se to vrátilo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mistrpeca 14. 5. 2019 15:03

Byly to všechny transakce, které jsem změnil v jeden den. Další se zase normálně vrátily. Už to bude více jak 14 dní.
Mistrpeca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bancroft 14. 5. 2019 20:53

Dneska jsem v Tescu v Praze platil Curve a nabidlo mi to na vyber CZK nebo GBP. Vybral jsem GBP. V appce mi to pise ze jsem platil 1050 CZK (35.31 GBP) you saved 30.45 CZK in FX fees a kurz 1 CZK = 0.03 GBP. Udelal jsem dobre s tou volbou GBP? V zahranici vzdycky platim lokalni menou, ale tady jsem asi udelal chybu, jak me to v tu chvili nenapadlo ze vlastne jsem v CR. Jak to resite vy kdyz vam to da na vyber tu menu?
Bancroft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bodyczech 14. 5. 2019 21:35

Nic si z toho nedělej, taky mě to doběhlo a zrovna taky v tescu... parchanti... :oops:
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 5. 2019 21:55

Cnb dnes uvadi kurz 29,693. Takze ten kurz nauctovane libry za 29,7366 Kc vubec spatny neni. Prekvapive. Cekal bych 4% pokuty..
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 5. 2019 22:09

to Bancroft: Jo, chybami se člověk učí. Příště se ti to už nestane. Jsou tu tací, kteří zapomněli třeba zase udělat obrat na účtu stálo je to 1000 Kč.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 14. 5. 2019 22:16

Transakce Curve jsou označené jako CRV*. Nově se mi tam s podkladovou kartou HB ukazuje CRV*TPY* Nevíte někdo, o co jde?
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 15. 5. 2019 16:32

Zkoušel jsem to tady všude možně hledat, ale nenašel jsem uspokojující odpovědi... Má někdo zkušenost s tím, co se stane, když například v Rakousku vyberu z bankomatu € přes Curve s podkladovou kartou od Revolut a budu mít kartu nastavenou na EUR? Konverzi provede Revolut, to je jasné. Curve by neměl započítat výběr do toho limitu na zahraniční výběry, když vybírám v "domácí" měně, ale co Revolut? Bude to brát do limitu pro výběr v zahraničí nebo prostě jako platbu? A taky by mě zajímalo, jak funguje to, co nakousl o kousek výše Retron (i když s trochu jinou oblastí). Když vyberu z bankomatu s podkladem KK (konkrétně HB nebo mBank), bude to HB nebo mBank brát jako výběr nebo platbu? Resp. co to udělá s bezúročným obdobím a poplatky? Chápu, že u HB teď asi těžko říct s tou změnou, ale co ta mBank?
jir.vesely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 15. 5. 2019 16:45

mBank - "platba na internetu"
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 15. 5. 2019 17:10

Zajímavé. Takže když takto vyberu v zahraničí, tak dostanu dobrý kurz Curve (do 200 GBP), vratku 1% z kreditky KK a ještě můžu využít bezúročného období? Hádám, že u HB to doteď bylo stejně a dál to sice bude bez poplatku za výběr, ale bude nutné splatit v rámci měsíce.
jir.vesely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 5. 2019 18:53

powery píše:Transakce Curve jsou označené jako CRV*. Nově se mi tam s podkladovou kartou HB ukazuje CRV*TPY* Nevíte někdo, o co jde?

Nic takového se mi při platbách HB kreditkou v blokaci nezobrazuje (naposledy placeno před půlhodinou v Albertu). Tedy to muselo být něco dočasného na straně Curve či HB, případně vloženého obchodníkem či kdoví co :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 16. 5. 2019 14:49

Zaplatil jsem podkladovou kreditkou mBank Eshop, transakce zamítnuta z důvodu nedostatku hotovosti na účtu. Což je nesmysl, na kreditce bylo dostatek peněz.
V Curve se přesto objevila zpráva, že platba proběhla. Naštěstí po cca 5 minutách od reklamace přes chat byla ze strany Curve označena jako zamítnutá a z Curve zmizela.

Zbývá jen otázka, proč to mBank zamítla (v minulosti už jsem provedl opakovaně i platby na vyšší částku).

EDIT: tak odpověď Curve na mou reklamaci byla během deseti minut což velmi kvituji, proč platba neproběhla zůstává otázkou (šlo o bezkontaktní platbu a ostatní pokladny i karty bez problému jely):

Thanks for getting in touch and I'm sorry to hear you've had a decline. We approved the transaction, however the merchant then declined it. We charged your card when we approved the transaction, and then refunded you immediately once the transaction was declined. You should see the reversal appear on your payment card statement in the next 3-5 working days.

It's not clear why it declined; this can sometimes be because the internet connection dropped. It could also be that the card might have been removed from the machine too early.
mareka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka