Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 5. 2019 15:06

výjimečně se to stává, také mám tu zkušenost někdy rok a půl zpátky v hotelu
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 17. 5. 2019 14:09

Nedari se mi registrovat kreditku UCB Visa AXA Club, pise to hlasku: failed to create funding source. Nesetkal jste se s tim nekdo? Zkusil jsem to ctyrikrat po sobe, vzdy to skoncilo stejnou hlaskou a na kreditce mam ctyri blokace ve vysi 29,71 Kc.
razputyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 17. 5. 2019 14:13

powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 17. 5. 2019 15:58

Dik, zkusim ji nejdriv pridat jindy.
razputyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bancroft 17. 5. 2019 16:52

Chystam se poprve pouzit Curve v USA s ceskou kreditkou v CZK, ma nekdo zkusenosti? Predpokladam, ze nejlepsi varianta je platba v USD pokud mi to da na vyber nejakou menu?
Bancroft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2019 17:52

Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 17. 5. 2019 18:16

DCC mi v USA moc necpali, nejlepší je nechat navázanou kartu nastavenou na CZK a platit normálně v USD
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 18. 5. 2019 08:51

mareka píše:Zaplatil jsem podkladovou kreditkou mBank Eshop, transakce zamítnuta z důvodu nedostatku hotovosti na účtu. Což je nesmysl, na kreditce bylo dostatek peněz.
V Curve se přesto objevila zpráva, že platba proběhla. Naštěstí po cca 5 minutách od reklamace přes chat byla ze strany Curve označena jako zamítnutá a z Curve zmizela.

Zbývá jen otázka, proč to mBank zamítla (v minulosti už jsem provedl opakovaně i platby na vyšší částku).

EDIT: tak odpověď Curve na mou reklamaci byla během deseti minut což velmi kvituji, proč platba neproběhla zůstává otázkou (šlo o bezkontaktní platbu a ostatní pokladny i karty bez problému jely):

Thanks for getting in touch and I'm sorry to hear you've had a decline. We approved the transaction, however the merchant then declined it. We charged your card when we approved the transaction, and then refunded you immediately once the transaction was declined. You should see the reversal appear on your payment card statement in the next 3-5 working days.

It's not clear why it declined; this can sometimes be because the internet connection dropped. It could also be that the card might have been removed from the machine too early.

Tak po dvou dnech mi Curve napsal další vyjádření. Dle textu přiznávají chybu na své straně a prý už je identifikována a opravena:

We identified an issue that caused your Curve card to be incorrectly declined and would like to take this opportunity to apologise. We take the reliability of our payment systems very seriously and understand the frustration and embarrassment that incorrect declines can cause.

We want to reassure you that the root cause of the issue has been fixed, and won’t reoccur.
mareka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 5. 2019 09:04

Také mi to přišlo. Přemýšlel jsem, kdy se mi takový případ stal a úplně jsem vytěsnil, že v polské Žabce jsem musel platit nadvakrát, akorát jsem nerozuměl terminálu, co mi sděluje (a obsluze taky ne). Nicméně support jsem kvůli tomu nekontaktoval, pro mě zbytečný mail.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2019 09:08

jo mě to přišlo také, stala se mi jedna transakce kterou jsem platil podkladovou RB Deluxe byla zaúčtována po 20 dnech na mBank Plus, dost mě to překvapilo tak jsem to s nimi řešil zamykal karty atd, ale druhý den mi vysvětlili, že z nějakého důvodu jim nešla chargovat platba na RB kreditku tak to hodili na jinou kartu.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 07:40

wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).
Naposledy upravil minarjo dne 20. 5. 2019 08:30, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 5. 2019 08:13

tak ono taky jde o to, jaká je ta podkladová karta
přestože kurz CRV je dobrý, může to někdy být výhodnější
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 5. 2019 14:25

minarjo píše:
wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).

Ani jedno. Z otázky tazatele mi vyplynulo, že chce dělat platbu v USD na podkladové kartě. Ta část, ve které píše "pokud mi TO dá na výběr nějakou měnu" jsem rovněž pochopil tak, že se ptá na Curve, kterou zmiňuje v první větě.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 17:52

@wit:
Pravda, mohl myslet jak DCC nabídku konverze měny na terminálu obchodníka či obrazovce bankomatu (na to reagoval retron a já) i podkladovou měnu v Curve aplikaci (tvá reakce). Hlavně, jestli to pochopil :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 5. 2019 19:42

Z toho kurzu Curve bych zase nebyl tak odvázaný, obzvláště pokud jsou cílovou destinací Spojené státy - pokud má základní variantu Blue, tak FUP pro bezplatnou směnu 500 GBP jsou zhruba tak průměrné výdaje za necelé tři dny a směny s příplatkem 2 % nejsou žádný šlágr. To ještě nepočítáme víkendovou přirážku (která je při USD naštěstí jen 0,5 %) anebo třeba nadlimitní výběry z bankomatu 200 GBP s příplatkem 2 %... Pakliže by se příplatky takhle nastohovaly, to by ještě i obyčejná platební karta české banky dopadla dobře. Ale jako doplněk, proč ne...

-- 20. 5. 2019 19:44 --

Mimochodem, do mailu jsem obdržel informaci, že za doporučení se lze kvalifikovat do soutěže o iPhone XS Max (získat může doporučitel i doporučený)... takže brzy to tady bude opět zamořeno kódy.
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka