Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamziq 4. 12. 2018 03:44

Toho nadelate, kolikrat se mi stalo, ze jsem kartou nezaplatil v supermarketu, at uz Curve nebo jina karta, je to jedno, prodavacka zkusila znova a napodruhe nebo napotreti platba prosla.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 12. 2018 08:18

Tony321: jj, sorry, nečetl jsem pozorně. Jak píše wit.cz občas se to stane, jen mi připadá divná ta blokace na podkladovce, to vypadá na nějaký komunikační error mezi CRV a Revolutem... Ale není to nic častého, za rok a půl mi selhala platba s CRV cca 2x...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tlamik5 4. 12. 2018 11:07

Mi se stalo posledně něco podobného, taky jsem chtěl platit Curve s podkladovkou Equa a transakce byla zamítnuta, podkladovou Equa kartou jsem zaplatil normálně. Občas se to stane, dycky jsem si myslel, že to je hlavně tím, že jsem se nevlezl do limitu internetových plateb. Tahle platba však byla trochu jiná a to tím, že jsem byl ten den bez mobilních dat. Teoreticky by to asi nemělo mít vliv, říkal jsem si, nevím. Nicméně, po příchodu na wifinu mi oznámila Curve notifikaci platbu kartou a v tu samou chvíli stejná notifikace platba zamítnuta. V aplikaci samozřejmě není vidět nic (což mě sere, že ty notifikace nejsou nikde archivované).
Takže, jak už tady někdo dříve psal, platba Curve je taková ruská ruleta, buď to projde nebo ne a když ne, tak se téměř nedá zjistit proč ne. Ale netvrdím, že to je chyba Curve, spíš to bude podkladovými bankami, ale vrhá to nehezký stín na Curve.
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 12. 2018 11:22

"Často" se stává, že Curve vypadne "payment processor" a tudíž platba curvou nejde, ale podkladovou fyzicky ano. Prostě to má občas mouchy, jako všechno. Je dobré se podívat na status služby.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 12. 2018 12:37

Jo taky kontroluju http://status.imaginecurve.com/

Nevíte, jak je to s výběrem z bankomatu v zahraničí pomocí Curve s podkladovou kreditní kartou Hello Bank, u které se nastaví příslušná cizí měna? Zde mám obavy, že Curve už dává správně podkladové informace a bude to bráno jako výběr z bankomatu a tady hned naskočí úročení (45 Kč + 1% z čerpané částky.)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 12. 2018 12:42

Tohle je možná širší otázka - které kreditky jsou OK pro výběr z ATM přes Curve?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tony321 4. 12. 2018 12:49

Máte pravdu, dnes som platil za obed a bez problémov. Len nechápem, prečo mi to v Insights zobrazuje aj doláre. Keď som kartu prvýkrát pridával, tak mi to automaticky vybralo libry, ale nastavené mám euro. Viete, či sa to dá zmeniť? Navyše mi to prepočíta na eurá (v Insights mám 4€, ale v home 3,95€), takže tam nie je reálna hodnota.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 4. 12. 2018 16:48

Měnu si můžeš u každé karty nastavit i dodatečně měnit, mnozí to také dělají před cestou do zahraničí ...
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony321 4. 12. 2018 18:03

Viem a aj mám euro, ale mám na mysli insights, ktoré mi ukazujú ako primárne dolár.
Tony321
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 12. 2018 20:20

Lafayette16 píše:Tohle je možná širší otázka - které kreditky jsou OK pro výběr z ATM přes Curve?


To by mě taky zajímalo. Platby se stále tváří jako platby na internetu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 4. 12. 2018 20:31

Zatím je to ok, já vybírám z Mall, horší je, že bankomaty začínají chtít poplatky.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 5. 12. 2018 09:43

jak dlouho prosím trvá GBiT připsání peněz na původní kartu? zkoušel jsem to mezi dvěma Hello kreditkama a z té druhé se platba strhla, ale na první se nevrátila zpět.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 5. 12. 2018 10:02

+-3 dny
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 5. 12. 2018 10:55

Občas to trvá, třeba i 14 dnů.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 12. 2018 11:06

Tak mohu potvrdit, KK Mall je opět plně funkční po předchozím vymazaní z app CRV a zpětné autorizaci s původním verifikačním kódem starým cca rok a půl.
Zajímalo by mě, zda-li jdou autorizovat nově vydané KK Mall, máte někdo současnou zkušenost?
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků